Spinning na drgającą szczytówkę

/ 8 odpowiedzi
Witam mam wędkę spinningową firmy konger. Dokładnie konger carbomaxx master spin 270/35.
Czy mogę ją łowić na drgającą szczytówkę. Będzie dobrze widać brania? Będę łowił ciężarkiem około 20g.
użytkownik65213

Witam mam wędkę spinningową firmy konger. Dokładnie konger carbomaxx master spin 270/35.
Czy mogę ją łowić na drgającą szczytówkę. Będzie dobrze widać brania? Będę łowił ciężarkiem około 20g.

Zdażyło mi się łowić federkiem na spina.Dałem rade(szczupły 53) a więc w drugą stronę okazjonalnie też dasz rade. (2012/07/07 23:56)

pawel75

Będzie raczej delikatnie ujmując ciężko :) W drugą stronę czyli feederka użyć jako spiningu od biedy się uda, ale używając spiningu do metody gruntowej łowiąc feederem delikatnych brań raczej nie zauważysz. Pozdrawiam (2012/07/08 09:17)

covent

Akurat to wędzisko ma delikatną szczytówkę i nawet nawet da się tego użyć do DS. Kiedyś kilka razy tym łowiłem i biedy nie było. (2012/07/08 10:00)

Szczypek95

ja łowiłem na rzece z cięzarkiem 35g i dawał rade, a jakie ryby chcesz łowic ?  (2012/07/08 12:57)

MASTINO

Po to ktoś tam wymyślił fedeery, pickery, spinningi, bolonki, matchówki, baty, tyczki itd itd, żeby w jakiś sposób usprawnić, ułatwić, uatrakcyjnić i spotęgować efekty wędkowania. Jasne, że możesz użyć spinningu jako federa, możesz go też użyć jako spławikówki, gruntówki, podlodówki, ale czy z dobrym skutkiem? Wątpię. Po to w fedeerach wymyślono cieniutkie szczytóweczki, żeby te już najdelikatniejsze brania były widoczne i umożliwiały zacięcie, a nawet pomagały zaciąć się rybie na zestaw (sprężynowanie). Spin jest sztywny i brania będzie widać, ale tylko te gwałtowne i dużej ryby. Takie jak brania klenia z gruntu przykładowo. Jeśli użyjesz sygnalizatorów brań na tym spinningu, zamiast metody na "drgającą szczytówkę", to wtedy tak. (2012/07/08 13:08)

kwas1423

Teraz jestem w Szwecji i nie będę inwestował dużo kasy na wędkę do ds. (2012/07/08 13:17)

kwas1423

ja łowiłem na rzece z cięzarkiem 35g i dawał rade, a jakie ryby chcesz łowic ? 

Łowie na łowisku typowo linowym. Są tam tez płocie, ale ostatnio złowiłem 2 liny po 2,5kg a nocka piątek/sobota takiego 1,5kg. (2012/07/08 13:22)

getka

ja mam stare spiningi firmy DAM wyrzut do 60 i 80 gram i były super przy połowie na grunt czujniejsze niż feedery. więc czemu by nie ale nowsze wędki chyba tego nie udźwigną.  (2012/07/08 14:29)