Zaloguj się do konta

Spinning na małą rzeczkę .

utworzono: 2012/04/09 13:08
Masatoo

Witam wszystkich! Mam pewien problem, ponieważ chcę  kupić kijek na sandacza i nie mam jeszcze konkretnych typów. Więc proszę o pomoc. Zazwyczaj będę łowił w płytkiej i wąskiej rzece. dość zarośniętej linii brzegowej, oraz na nie dużym zbiorniku. Więc jeśli chodzi o długość to 2,40- 2,60max. A jeśli chodzi o ciężar wyrzutowy to mam największy z tym problem. Cz kijek o ciężarze  3-15g się nada? mówię od razu że nie nastawiam się na duże okazy ponieważ w miejscowości gdzie mieszkam bardzo trudno o nie. jaki kijek byście mi doradzili. cena 150zł.    [2012-04-09 13:08]

radzik19821982

cześć,
fakt zarośnięcia linii brzegowej nie zawsze ogranicza cię do używania krótkich wędzisk - zależy, czym jest porośnięta linia brzegowa. Jeśli to są drzewa ze zwisającymi gałęziami nad wodę, to wtedy tak - trzeba łowić krótkim wędziskiem. A jeśli są to zarośla, szuwary, to wtedy przyda ci się długie wędzisko. Długim wędziskiem można zarzucić dość daleko jedynie nieznacznie wymachując wędziskiem.

Ze względów na niski budżet na zakup, polecam ci zainteresować się serią Thytan spinning, a konkretnie wędziskami Feeling i X-Jig.

Odnośnik do tych wędzisk - kliknij tu

Pozdrawiam
[2012-04-10 07:48]

Masatoo

A czy CW do 15g wystarczy?   [2012-04-10 15:16]

radzik19821982

Sam ciężar wyrzutu nie może świadczyć o użyteczności wędziska, ważna jest także ugięcie i akcja - to ze względów na specyfikę rybiej paszczy i warunków na łowisku. Np. wędziskiem pstrągowym Team Dragon 3-14 g spoko złowisz sandacza, ale kijem okoniowym już nie zawsze i tylko mniejsze sztuki sandacza, nie wspominając już o wklejance okoniowej, ta nie nadaje się do łowienia sandaczy choćby miała c.w. do 20 g.
Wędziska, o których ci pisałem: Thytan Feeling ma c.w. 7-35 g, Thytan X-Jig - 3-25 g oraz akcję i ugięcie odpowiednie do łowienia sandaczy.

[2012-04-13 03:16]