Spinning na szczupaka, jaka gramatura ?

/ 10 odpowiedzi
Witam koledzy po kiju chciałbym się was poradzić jaką gramaturę spinningu na szczupaka wybrać czy 7-30g który ma 275cm czy może lepiej 10-35g który ma 270cm. Łowić będę głównie z brzegu co uzasadnia długość wędki, zaś jeśli chodzi o zbiornik wodny to zarówno rzeki jak i jeziora. Do tej wędki mam już kołowrotek Dragon Fishmaker 735, trochę duży rozmiar ale wygrałem ten kołowrotek więc nie ma co wybrzydzać. Będę używał plecionki.
camelot

Ten 270 będzie sztywniejszy i nieco mocniejszy.   Zależy jeszcze od tego jakie przynęty preferujesz ?  Jeśli obrotówki i woblery to wziąłbym ten sztywniejszy, zwłaszcza na rzekę. Natomiast do gumek ten delikatniejszy. (2012/01/18 21:53)

egzekutor

Witam koledzy po kiju chciałbym się was poradzić jaką gramaturę spinningu na szczupaka wybrać czy 7-30g który ma 275cm czy może lepiej 10-35g który ma 270cm. Łowić będę głównie z brzegu co uzasadnia długość wędki, zaś jeśli chodzi o zbiornik wodny to zarówno rzeki jak i jeziora. Do tej wędki mam już kołowrotek Dragon Fishmaker 735, trochę duży rozmiar ale wygrałem ten kołowrotek więc nie ma co wybrzydzać. Będę używał plecionki.

mam dwa spinningi 270 cm tylko do 45 g (2012/01/18 21:59)

czaro93

Jeśli chodzi o przynęty to głównie używam gum ale także zdarza mi się używać zarówno blach i woblerów. Znalazłem też gdzieś kij o gramaturze 10-28g i się tak zastanawiam czy duża jest różnica pomiędzy tymi kijami. (2012/01/19 09:40)

domino1983

zgadzam się z przedmówcą . (2012/01/19 10:29)

MareKs

Najlepiej wziąć kij do ręki zobaczyc jak Ci leży i który wolisz ale generalnie na rzekę polecałbym cięższy. (2012/01/19 12:44)

motylW1

Pewnie że jest różnica i to duża , biorę pod uwagę kije lepszych marek oczywiście.Jeżeli to będzie kij od lepszego producenta to spokojnie wystarczy do 28gr . Jak niemasz sondy, to taki kij więcej ci powie jak wygląda akwen pod wodą niż ten z większą gramaturą. Jeżeli masz zamiar łowić naprawdę na duże blachy i woblery to lepszy będzie oczywiście do 35gr. Wszystkie inne mniejsze przynęty ,nie wykluczając mniejszych blach i woblerków lepiej podasz szczupakowi kijem o mniejszej gramaturze.

(2012/01/19 12:58)

czaro93

Jeśli chodzi o producenta to decyzja zapadła, że z Dragona. Zaś jeśli chodzi o serię to rozpatruję Express oraz TD Silver ale raczej zamierzam kupić kij z serii Express bo nie dysponuję zbyt dużym budżetem. (2012/01/19 13:58)

motylW1

Jeśli nprawdę chcesz się zajać spiningowaniem to muszę ci powiedzieć że powinieneś mieć dwa kije , jeden do 28g ,a drugi do 40. Ja też kiedyś myślałem że uniwersalny kij ,pasujacy gramaturą ''trochę" do lekkich gumek , ''trochę'' docięższych woblerów będzie ok. Szybko się z tego wyleczyłem jak musiałem takie uniwersały odprzedać za pół ceny.  Także musisz przekalkulować gdzie i czym przeważnie będziesz łowił. Jeśli większa rzeka z dużym nurtem i cięższe przynęty to 40g , a jeśli jezioro i lżejsze to 28g. ,a nóż za parę miesięcy wygrasz tym razem wędkę i zostanie ci dokupić tylko kołowrotek:) (2012/01/19 17:32)

DaNWol

Witam chciałbym zapytać która wędka była by lepsza na szczupaka na wodzie stojącej

wędka nr 1: jedynie co na niej znalazłem to cw 10-30g i długość 210cm
wędka nr 2: Abu Garcia Five Star Pacific 61 2A 250cm  ACTION ROD  3-6 kg (2013/09/18 16:27)

paologotti

Spiningowanie to mój ulobiony rodzaj wędkowania. Do tej metody mam dwa kije 10-40 i 7-21. jedeni drugi jest bardzo fajny. Ale jak chcesz powalczyć z większą ryba to polecam silniejsze wędzisko, szczególnie na jesień bo drapiezniki przygotowują się do przezimowania i wsuwają większe rybeczki po pierwsze a po drukie przez lato narybek w rzekach i jezioprach podrósł i trzeba podżucać im coś większego. Poza kijem musisz pomyślec o kołowrotku do spiningu a trzeba dokonać właściwego wyboru. Musi być dobrze wyważony do wędki i oczywiście świetnie pracować bo pamiętaj, że przy każdej wyprawie wykonuje się setki żutów. Pracowałem na wielu świtnych sprzętach ale mogę polecić zdecydownia SPRO NOVA 730, haulec tyni więc  nie jest ka przecyzyjny jak przód ale sobie radzi natomiast praca w mojej ocenie jest nieporównywalna w stosunku do wielu wiodących modeli i marek (2013/09/23 09:54)

Sklep wedkuje.pl

Dragon Fishmaker II