Zaloguj się do konta

Spinning na zarośniętej gliniance jak łowić?

utworzono: 2011/08/18 14:38
rafal91

Witam Wszystkich

Łowię często  na łowisku opisanym prze zemnie , jak wspomniałem dno jest strasznie zarośnięte może wy wiecie w jakich miejscach u was można spotkać dorodnego Szczupaka , Okonia . Ja często łowie takie z przedziału 40-50cm , jakie przynęty na takie wody używacie ? i jak radzicie sobie z roślinami na dnie chodzi mi o metodę spinningową czekam na wasze opinie na ten temat

Dziękuje z góry za wypowiedzi

P.S Po prostu ciekawi mnie bardzo jak wy łowicie w takich miejscach :)   
[2011-08-18 14:38]

Elwuo

Czesc, w lato najlepsze sa woblery płytko schodzące lub lekkie wachadła, najlepiej sie łowi pózną jesienia jak zielsko opadnie i wczesną wiosną 1,2,3..15maj , teraz to sie zasadz na jakiegos karasia lub leszcza a nie na drapieżnika ;)
[2011-08-18 15:03]

kaban

Jeżeli zbiornik jest mocno zarośnięty to spróbowałbym sprawdzić skuteczność popperów,i bardzo płytko schodzących woblerów lub wirówek bez dociążonego korpusu.Lekkie wahadełka też mogą zdziałać cuda ale to już kwestia znalezienia odpowiedniego wabika.Na taki zbiornik jeżeli dałoby się wejść do wody w spodniobutach wybrałbym muchówkę bo wrażenia-wyjście,branie i hol-są niezapomniane.
[2011-08-18 16:03]

rafal91

dziękuje wam za wasze sugestie , a co do jesieni to fakt zielsko zanika ale szczupak razem z nim :( nie mam pojęcia dlaczego ale zawsze mam o wiele gorsze wyniki niż w porze letniej może wiecie czym to jest spowodowane ? hmm ?
[2011-08-18 18:00]

kaban

Szczupak uwielbia zielsko a jeżeli go brak schodzi głębiej i zajmuje stanowiska w pobliżu dna.Szczupaki z głębokich (sieja,sielawa) jezior to już zupełnie inna bajka...
[2011-08-18 20:24]

Robert1911

spróbuj spoona od rapali, ja byłem zdziwiony ,że w tak mocno zarośniętych miejscach da się rzucać. Atak czasem następował jak spoon spadał do wody z zaczepu który z niej wystawał. [2011-08-18 20:49]