Spinning na Warcie - okolice Konina

/ 3 odpowiedzi

Czy może ktoś podpowiedzieć, czy w Koninie na odcinku "miejskim" od Wejścia do Kanału Warta-Gopło w kierunku nowego mostu można pospiningować. Głównie wędkuję na J. Ślesińskim i na Warcie jeszcze nie byłem. Proszę o info na temat spinningu na konińskiej Warcie.

Merinossin

Witam kolego ... widzę że post jest dość stary aczkolwiek odpisze to może pomoże :) ja dość często spinninguję na odcinku miejskim jak to ująłeś od śluzy w morzysławiu do kanału ulgi (ten co do zalewu biegnie) oraz np w rejonach grójca i chorznia :) spokojnie można spiningować na tych odcinkach jest pare zatopionych główek, wypłyceń, przykosy i inne rzeczne formacje więc można tam szukać wszelkiego rodzaju drapieżnika. Ja osobiście łapię z powodzeniem szczupaki, okonie, bolenie, klenie, rzadko sumy(te akurat z gruntu na rosówkę na spin nie miałem pobicia jeszcze) no i poluje na sandacza ale moja wiedza o zwyczajach i sposobach na tę rybę jest chyba zbyt uboga by ją dorwać :) poza tym bardzo polecam konińską wartę ... Też kiedyś jeździłem na same jeziora kanały itp a nie zdawałem sobie sprawy z tego że mamy kawał pięknej rzeki a często sceny jakie tam widzę są godne National Geographic :)

Jeżeli potrzebujesz jeszcze jakieś informację to pisz do mnie a chętnie pomogę jeżeli będę potrafił :) (2011/06/16 16:14)

Kubek76

Dziękuję za odpowiedz. Byłem akurat na wyjeździe i nie miałem okazji przeczytać twojego postu. Kilka razy byłem już na naszej konińskiej Warcie właśnie od Morzysławia w stronę kanału ulgi i zanotowałem kilka szczupaczków okonie i jednego bolenia. Spodobało mi się spinningowanie na rzece ponieważ jest takie jakby bardziej dynamiczne niż na jeziorze. Wędkuję również na kanale ślesińskim od Głębockiego w stronę śluzy Gawrony. Jednak wkurza mnie ten ogrom zielska nad którym trzeba bardzo umiejętnie prowadzić przynętę. To samo dotyczy jezior są coraz bardziej pozarastane i strasznie to przeszkadza. No i co chwilę ktoś buduje sobie pomosty z furtkami pozamykanymi na kłudkę. A jeśli chodzi o Wartę to tych problemów nie ma. Nawet zamierzam przejść się na bulwary popróbować coś tam złapać bo wieczorem widziałem kilka ataków bolenia na drobnicę która się tam kręci. (2011/07/28 10:54)

kibi38

witam.wybieramy sie na warte w patrzykowie ,wiesz moze jak z dojsciem do rzeki?za odp zgory dziekuje.

(2011/07/28 11:08)