Spinning Mikado Nihonto-wybór

/ 9 odpowiedzi
Witam kolegow po kiju :) 
Wedkuje na plytkiej wodzie max 1,5 m praktycznie tylko na przynete gumowe glownie z 3g obciezeniem glowki gdyz duzo zaczepow.Rozwazam kupno ktoregos z tych kijow wlasnie na te wode.Jest tam duzo szczupaka ale okazy ledwo wymiarowe ale jest i okon.Myslalem o tych wedeczkach tylko zdecydowac sie nie moge a chcialbym zeby pod moj akwen i przynety ktore stosuje dobrze wspolgralo :)Prosze o fachowa opinie .Dziekuje :)

http://allegro.pl/mikado-nihonto-medium-spin-240-cm-5-25-gr-i4527707290.htmlhttp://allegro.pl/wedka-mikado-nihonto-tt-zander-240-20g-eva-i4499437435.html
Draq


Cześć,
na Twoim miejscu wybrałbym wędkę z drugiego linku. Od pewnego czasu mam przyjemność łowić podobnym kijem Mikado - Inazuma Flash Perch 220 3-18g. Znakomita relacja między ceną, a jakością. Staram się unikać budżetowych wędzisk, jednak ta Inazuma stanowi wyjątek. Świetne przekazywania brań, himeryczne stukanie okonka w ogonek przynęty czuć bardzo dobrze, elastyczny blank świetnie trzyma rybę. Nie wiem jak ta Nihonto TT, ale moja Inazuma na akcję typowo szczytową, żeby porządnie się ugieła musi się uczepić większy okoń lub szczupak ;) Jeśli chodzi o uchyt, zastosowano w nim uchwyt SKSS dzięki czemu masz bezpośrednio palce na blanku i jeszcze bardziej odbierasz wszystkie drgania przekazywane przez przynętę. Zaskoczyło mnie jednak, że uchwyt nie jest sygnowany logiem Fuji jak to opisuje producent, mam porównanie z prawdziwym Fuji SKSS( w Fenwicku Aetosie) na pierwszy rzut oka to takie same uchwyty, jednak ten w Fenwicku znacznie lepiej się prezentuje, w Inazumie kręci się z oporem - pewnie to jakiś tańszy uchwyt produkowany przez tę firmę. Cały kij jest wykonany bardzo estetycznie, nowoczesny design, dzielona rękojeść pozwala na ograniczenia wagi do minimum. Rewelacyjna wędka za niską cenę ;)
Pozdrawiam, Karol (2014/09/07 21:45)

pablo aimar


Posłuchalem kolegi po fachu i zakupilem Nihonto TT Zander .Jutro testujemu :) Dziekuje pozdrawiam . (2014/09/08 20:22)

tomekhdm


Tez sie interesowalem tym kijem(nihonto TT zander). Chetnie bym przeczytal opinie posiadacza tego wedziska. Czytalem artykul o testowaniu tej wedki na Ebro przy polowie sandaczy i byla tam bardzo chwalona.. Z tego co wiem to mikado nihonto tt zander jest wlasnie robiona na blankach inazumy.. Tez szybki kij o ugieciu szczytowym w wersji z pusta szczytowka.. Charakterystyka i masa kija bardzo przyciagaja.. Odstrasza tylko cena bo wydaje mi sie dosc niska jak na kij o takich parametrach.. hmm (2014/09/08 20:42)

Draq


Cena niska bo teraz każdy producent goni żeby mieć jak najlepsze produkty względem konkurencji. Zaoszczędzono trochę na komponentach, ale nie oznacza to, że one są po prostu słabe. Wcześniej nawiązałem trochę do uchytu SKSS, który w sklepie rodbuildingowym kosztuje jakieś +/- 70zł, a cała wędka to koszt ok. 150zł więc wygląda to trochę dziwnie prawda? Według mnie zastosowana tam odpowiednik uchwytu SKSS który jest tańszy, tak samo pianka eva jest trochę gorsza bo jest trochę chropowata, ale nie wpływa to w żadnym stopniu na walory użytkowe wędziska. Tak samo przelotki są "zwykłe", ale nie oznacza to, że są kiepskie. Jestem przyzwyczajony do delikatnych i cienkich przelotek np. tytanowych, łowiąc na co dzień takimi od razu rzuciły mi się troszkę grubawe(jak na okoniówkę) przelotki w Inazumie, ale to tylko wizualny szczegół który nie wpływa na komfort łowienia, bo przelotki nie strzępią linki, nie przecierają się od pletki itd. Wcześniej przed Inazumą łowiłem kijem co najmniej półkę wyżej, a jednak komfort łowienia uległ tylko nieznacznemu "pogorszeniu"- chociaż nie mogę tego tak nazwać ponieważ, jedyną rzeczą która mi nie pasuje to wklejona szczytówka, a ja jestem raczej przyzwyczajony do "pełnych" patyków i takie też wybieram.
Po prostu każdy ma swoje preferencje, jeden woli to - drugi tamto. 
Inazuma to świetna seria, pewnie tak samo udana jak Nihonto(wędki z opisu są do siebie bardzo zbliżone, chociaż nie miałem w rękach Nihonto i nie chcę za nią ręczyć :)).Nie ma powodu do obaw... niska cena to raczej atut i powinna budzić zadowolenie, a nie obawy ;) Kij jest świetnie wykonany, gdybym ja go projektował to zastosowałbym nieco lepszą piankę EVA i cieńsze przelotki, chociaż to by pewnie wpłynęło na wyższą cenę finalną wędki która w chwili obecnej jest zaskakująco niska jak na produkt tej jakości ;)
Pozdrawiam, Karol (2014/09/08 20:57)

pablo aimar


A wiec Nihonto sprawdzone :) Kij pracuje pieknie,ladnie sie laduje podaczas rzutow,czuc kazde minimalne uderzenie na kiju .Podczas rzutow 3g glowkami idealne wyczuwalem skubanie okonkow .Z czystym sumieniem moge polecic .Kasa zainwestowana prawidlowo :) (2014/09/09 12:44)

Lechu2000


Powiem tak od dłuższego czasu szukałem lekkiego spiningu do łowienia na małych rzeczkach decyzja zapadła Mikado Nihonto Light Spin 210m c.w.5-18g i jestem zachwycony czuję najdelikatniejsze branie bardzo fajny cieniutki blank świetnie przenosi. Bardzo dobry produkt w rozsądnej cenie Polecam (2014/12/22 09:48)

Pierre87


Witam stoję przed wyborem delikatnego kija na okonie przymierzam się do nihonto Flash 215 cm do 7 g i biorę jeszcze pod uwagę nihonto ul perch 220 do 8 g mało o tych wędkach w sieci więc chciałbym się dowiedzieć jakie są odczucia użytkowników tych wedek. Dodam że w sklepach w mojej okolicy brak tych wedek na stanie a jakbym chciał zamówić to wymagają zaliczki więc nie ma szans na osobiste porównanie wedek. obecnie używam lexus saphire 260 do 13 g jednak potrzebuję coś krótszego do ganiania za okoniem na małej zarośniętej rzeczce budżet do 200 zł (2015/11/16 02:32)

Sith


http://www.wedkarski.com/wedki/6973-wedka-variant-pro-jig-spin-jaxon.html model WJ-RAJ21008,
http://www.wedkarski.com/wedki/10210-wedka-ferox-micro-spin-jaxon.html model WJ-FMS20008.
Jakość zdecydowanie przewyższa to co sugerowałaby ceny. (2015/11/16 06:06)

Pierre87


Waga też jest dużo większa a zależy mi na złożeniu zestawu możliwie jak najlzejszego (2015/11/16 09:58)