Spinning jak prawidłowo prowadzić przynętę?

/ 14 odpowiedzi
Jutro wybieram się po spiningować. Tylko nie wiem jak prowadzić przynętę. Mam prowadzić nad powiarzchnią wody czy na dnie a może pomiędzy? Proszę o pomoc na spining łowie od nie dawna. Łowię na jeziorze. Chcę złowić na szczupaka lub okonia. 
spira123


Jako przynętę stosuję gumę  (2011/10/01 21:42)

Dadoss


Guma musi opadać i podnosić się. Kręć kołowrotkiem raz szybciej raz wolniej i wykonuj przy tym ruchy wędziskiem, tak aby szczytówka ruszała się w górę i w dół. (2011/10/01 21:50)

Dadoss


Jeśli chcesz na szczupaka to zarzuć  tam gdzie jest najwięcej roślinności wodnej (szuwary). (2011/10/01 21:51)

striggley


Jutro wybieram się po spiningować. Tylko nie wiem jak prowadzić przynętę. Mam prowadzić nad powiarzchnią wody czy na dnie a może pomiędzy? Proszę o pomoc na spining łowie od nie dawna. Łowię na jeziorze. Chcę złowić na szczupaka lub okonia. 


 nad powierzchnią prowadzić przynętę ? idziesz na szczupaka czy na jaskółki ?:)

napisałeś zbyt ogólnie i pokazałeś jaki z Ciebie leń , poszperaj na forum , które jest naprawdę bogate w informacje takich i podobnych wątków jest setki tam napewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania....ludziom juz nie chce się po kilkanaście razy tego samego pisać , za dwa dni następny napisze i zapyta o to samo :/ (2011/10/01 21:56)

GhostRider89


Aby złowić szczupaka zwijaj przynęte bardzo powoli a od czasu do czasu podbijaj przynęte. Szukaj go na podwodnych łakach (2011/10/01 22:01)

spira123


Mam takie jedno miejsce koło powalonego drzewa. Jest tam szczupak i okoń? (2011/10/01 22:12)

GhostRider89


Poki nie sprubujesz to się nie dowiesz Teoria mowi ze to doskonała kryjówka dla zębatego a w praktyce bywa różnie.Może tez byc tak ze on będzie pod tym drzewem ale bedzie akurat po przekąsce i gdzieś bedzie miał twopją gume. Sam jestem nowicjuszem w spinningu. Łowie od maja 2011r a dopiero tydzien temu złowiłem swojego pierwszego szczupaka. Przeczytaj sobie kilka ksiażek na temat spinningu. poogladaj filmy. Jest fajny filmik pokazujacy jak łowic gumami szcupaki, okonie i sandacze.Jego tyt to: "wędkarstwo moje hobby przynety gumowe"  (2011/10/01 22:36)

89krzysztof


Ja bym proponował próbować prowadzić tą przynętę nad powierzchnią wody. W sumie tak jeszcze nie łowiłem, ale przejadę się dziś po południu to spróbuję :D (2011/10/02 05:46)

sliwka15


Ja bym proponował próbować prowadzić tą przynętę nad powierzchnią wody. W sumie tak jeszcze nie łowiłem, ale przejadę się dziś po południu to spróbuję :D

Ja właśnie chyba też ;D nigdy nie próbowałem, ale może to będzie skuteczny sposób. :PP ;D (2011/10/02 08:28)

Dadoss


Koło powalonego drzewa może kryć się szczupak, ale okoń raczej nie. (2011/10/02 08:57)

xxxczokxxx


właśnie gdzie siedzi okoń (2011/10/03 10:20)

JOPEK1971


Koło powalonego drzewa może kryć się szczupak, ale okoń raczej nie.



Właśnie okonie uwielbiają zatopiony drzewostan ;-) (2011/10/03 11:33)

Dadoss


Możliwe.Ja jestem dopiero początkujący także wiesz ;) (2011/10/03 13:53)

bartkano


Witaj po pierwsze szczupak i okoń to dwie całkiem odmienne ryby wymagające innego sprzętu, przynęt i technik prowadzenia. Zacznij spinning od małych okonków które zawsze znajdują się blisko zarośniętego brzegu. Szybka wklejka do 10g wyrzutu żyłka 0.16 i lekko dokręcony chamulec. Na żyłke załóż obrotówke nr 1, 2. Wtedy musisz użyc krętlika z agrafką, lub gómke bezpośrenio wiązaną na główce dopasowanej do głębokości łowiskaściągaj przynęty głównie w dolnej partii wody lub środkowej ponieważ okonie żeróją na różnej głębokości. A w celu znalezienia okoni sprój zestawu z bocznym trokiem jest rewelka. Najlebsze są twistery rozmiar 2 kolor perła, motor oil, cherbata z pieprzem i fiolet. Pozdrawiam w celu dalszej chęci poznania problemów tej szlachetnej metody pisz do mnie na priv. (2011/10/03 16:45)