Spinning firmy Larus

/ 17 odpowiedzi
szanowni wędkarze co sądzicie o tym spiningu warto?http://allegro.pl/profesjonalny-spinning-bull-spin-2-4m-5-25g-130g-i3542611077.html
u?ytkownik155302

Firma Larus to chińska firma.Moim zdaniem nie watro,za te pieniądze da się znaleźć coś lepszego (2013/09/14 08:13)

chudymb2

i tu się mylisz larus to firma litewska podobno chwalona ze względu na spiningi ale nie wiem każdy mówi ze to 

bubel a na innym forum chwalą sobie ale na temat tego modelu nic nie mogę znaleźć podobno materiał do użycia tej 

wędki jest lepszej jakości jak w modelach w podobnej cenie ale niewiem czy to fakt czy plotka 

(2013/09/14 12:44)

czaro93

Jeśli chodzi o spinningi to polecam wędki Dragona sam używam i jestem zadowolony. Na pewno znajdziesz w ofercie tej firmy wędzisko do 100zł, a jeśli nie to podobno shimano ma dobre wędziska spinningowe lub jakaś inna firma typu konger, cormoran, daiwa, mikado. Ja osobiście staram się kupować wędki znanych i sprawdzonych marek i jak na razie ze swoich wszystkich zakupów jestem zadowolony. Pozdrawiam (2013/09/14 13:19)

LuceKK

Poszukaj może coś z kongera (2013/09/14 13:26)

ryukon1975

Firma Larus to chińska firma.Moim zdaniem nie watro,za te pieniądze da się znaleźć coś lepszego

Która firma nie sprzedaje dziś sprzętu z Chin. Larus jak już napisano wyżej jest z Litwy i tak samo jak Daiwa czy Dragon sprzedaje głównie sprzęt "made in China".

Jeśli jak piszesz chcesz kupić coś "lepszego" czyli nie z Chin jak rozumie to musisz wyłożyć dużo więcej kasy. Przykład niżej. :)

http://www.spinn.pl/branzino-wading-custom-95ml-2-80-28.html

(2013/09/14 13:27)

khakiprichi

Krzysztof a czy ta Daiwa to aby na pewno nie Chinka? :D (2013/09/14 13:38)

ryukon1975

Krzysztof a czy ta Daiwa to aby na pewno nie Chinka? :D

Nie wiem ale jest nadzieja że Japonia. W Japonii robią kije do 2,7 m czy 2,8 m a długie spinningi 3 m to nawet najdroższe Daiwa robi w Chinach bo u siebie w Japonii nie maja linii produkcyjnych przystosowanych do produkcji takich dwu składów.

Trudno jednak powiedzieć coś na pewno bo w internecie można nawet na wypicie szklanki wody znaleźć 1000 różnych i sprzecznych przepisów.:)

Ten kij jest długi a piszą że z Japonii.

http://www.spinn.pl/morethan-branzino-ags-97lml-2-90-28-duplikat-1-6654.html

(2013/09/14 13:48)

hefemadrid

to jest superancki sprzet...bierz w ciemnohhehehehe (2013/09/14 15:59)

krychu26

Jeśli chodzi o spinningi to polecam wędki Dragona sam używam i jestem zadowolony. Na pewno znajdziesz w ofercie tej firmy wędzisko do 100zł, a jeśli nie to podobno shimano ma dobre wędziska spinningowe lub jakaś inna firma typu konger, cormoran, daiwa, mikado. Ja osobiście staram się kupować wędki znanych i sprawdzonych marek i jak na razie ze swoich wszystkich zakupów jestem zadowolony. Pozdrawiam

Nie ma to jak wyjechać jak Filip z konopi  z Dragonem. Kolega pyta o A, a nie o B.

Co do Larusa, to posiadam kołowrotek(Tern 1000) i mogę powiedzieć, że na początek się nadaje na jakiś spławiczek. Na pewno nie odbiega jakością wykonania od tanich modeli Mikado, Konger, Jaxon czy York. Moim zdaniem Larus jest ciekawą alternatywą dla Yorka, Jaxona itp. szczególnie jeśli chodzi o tanie modele.

P.S: Po jaką cholerę umieszczasz wątek o spinningu w grupie dla feederowców??? Zaśmiecasz forum i tyle.

(2013/09/14 20:52)

u?ytkownik155302

Kolega ma feedera Larus i akurat na opakowaniu pisze "Made in china"Ja mam kijka za 160 zł w wędkarskim Jaxon Futura napis:"Made in Japan" (2013/09/14 20:53)

ryukon1975

Kolega ma feedera Larus i akurat na opakowaniu pisze "Made in china"Ja mam kijka za 160 zł w wędkarskim Jaxon Futura napis:"Made in Japan"

I uwierzyłeś w to ? :) W każdym opisie nawet najgorszego chłamu warto wstawić "Japońska technologia" lub "USA" ma to dobry wpływ na sprzedaż.:)))

Ja mam niektóre kije po 500-600 PLN i jak byk stoi na nich Made in China.

(2013/09/14 21:02)

wirefree

Larus to najgorszy z najgorszych tandetny szajs nawet napis made in china to wstyd że coś takiego produkują. To jest akurat kołowrotek który w sumie dostałem, firmy Larus który żona połamała a raczej połamał się jej w rękach. Odpadła raczka przy mocowaniu i ułamała się szpula która wykonana była z tandetnego plastiku kołowrotek był na rybach kilka razy raptem.Myśle że ta wędka to podobny syf szkoda nawet złotówki za to dawać. (2013/09/14 21:52)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975

Larus to najgorszy z najgorszych tandetny szajs nawet napis made in china to wstyd że coś takiego produkują. To jest akurat kołowrotek który w sumie dostałem, firmy Larus który żona połamała a raczej połamał się jej w rękach. Odpadła raczka przy mocowaniu i ułamała się szpula która wykonana była z tandetnego plastiku kołowrotek był na rybach kilka razy raptem.Myśle że ta wędka to podobny syf szkoda nawet złotówki za to dawać.

Mógłbym wymienić co najmniej trzy firmy dużo bardziej znane których kołowrotki skończyły u mnie żywot po tygodniu bo rozsypały się same od siebie. :)

(2013/09/15 05:31)

tstaros

Miałem jeden produkt tej firmy, przypony stalowe. Nowiutki przypon z wytrzymałością do 10 kg pękł w pół (przetarł się?) na szczupaku ok.3 kg. Od tego momentu unikam tej firmy jak ognia. (2013/09/15 14:55)

u?ytkownik32263

Kolega ma feedera Larus i akurat na opakowaniu pisze "Made in china"Ja mam kijka za 160 zł w wędkarskim Jaxon Futura napis:"Made in Japan"

Jaxon "made in Japan"? Jeszcze w tak "oszałamiającej" cenie 160 zeta... Hmm... Bardzo ciekawe bo z tego co wiem firma ta nie ma żadnego swojego produktu z Japonii. Wychodzi na to że nalepka to ściema jakich mało. Ale jeśli ona jest orginalna to powinny zainteresować się tych odpowiednie służby walczące z nieuczciwą konkurencją. Bo np. w takiej Futurze Eternium Spin z Japonii, to co znalazłem na szybko, ściągnięty i zastosowany jest tylko sam system rozłożenia przelotek, dokładniej z Fuji system zwany New Concept. Więc Rafale masz tu całe wyjaśnienie tego "made in Japan". Zresztą z tego co mi wiadomo New Concept nie jest zastrzeżony dlatego praktycznie każda firma się nim posługuje. Buduje się go na przelotach typy "Y" :)

PS. Mam młynek Daiwy za 7 stówek a nie jest on "made in Japan" lecz Wietnam. Ale firma to zaznaczyła na puzderku;)

Pozdro i następnym razem nie daj się zwieść głupim napisom. (2013/09/15 15:15)

dariuszdyl

Larus to najgorszy z najgorszych tandetny szajs nawet napis made in china to wstyd że coś takiego produkują. To jest akurat kołowrotek który w sumie dostałem, firmy Larus który żona połamała a raczej połamał się jej w rękach. Odpadła raczka przy mocowaniu i ułamała się szpula która wykonana była z tandetnego plastiku kołowrotek był na rybach kilka razy raptem.Myśle że ta wędka to podobny syf szkoda nawet złotówki za to dawać.

Nie wiem jak jest z kołowrotkami, ale mam od około 3 czy 4 lat kijek 2.40 do 21 gram Larusa i bardzo go sobie chwalę. Jest w miarę czuły i używam go do łowienia pstrągów na małych rzeczkach. (2013/09/15 20:26)

grisza-78

to jest superancki sprzet...bierz w ciemnohhehehehe

Tak superancki, jak twój awatar. (2013/11/14 23:42)