Zaloguj się do konta

Spinning Dragon Express-czy to dobry wybór?

utworzono: 2011/07/08 00:47
Merinossin

No więc witam
Zamierzam kupić spinning okoniowy ale mam dylemat ...
właściwie to zdecydowałem się już prawie na kij dragona serii express 270m c/w 3-15/5-25

Tu też chciałem zadać pierwsze pytanie co sądzicie o tym kijku?

Od razu zaznaczę że łapie na wodzie bieżącej mianowicie na Warcie okolice konina

Zastanawia mnie tylko c/w

Początkowo momim założeniem był kij 5-25 g 2.7m ale miałem go w ręce i wydaje mi się troche sztywny... wiem że rzeka ma uciąg i ogólnie ale i tak wydawał mi się jakiś taki twardy

Sprzedawca w sklepie polecił mi kij z tej samej serii ale o c/w 3-15g który znowu wydaje mi się delikatny.. może nawet zbyt delikatny na rzekę

Z reguły łapie na twistery i ripery(zasadniczo gumy) ok 5-8 cm na główkach od 5-10g i nie wiem czy kij 3-15g nie będzie zbyt delikatny do tego .... dodam że mam w arsenale jeszcze parę woblerków 4-6cm o dość delikatnej pracy ale boje się że taki delikatny czubek może nie dać rady dobrze poprowadzić woblera, oraz zdarzało mi się łapać na cykady 5g które też mają silną pracę w wodzie...

A może poradzicie jakiś inny kijek .... mam do wydania ok 500zł na kij i kręciołek ale więcej chciałem przeznaczyć na kołowrotek (słyszałem że tak lepiej) czyli zakładam że ok 230 do max 250 zł na kij

Z góry dzięki [2011-07-08 00:47]

kukula23

a moze dragon express od 4-20 gram bedzie ci odpowiadal!!!!!optymalne rozwiazanie!!!!! [2011-07-08 06:36]

Merinossin

Będzie na pewno ... nie wiedzialem że ten kijek jest robiony także w tej gramaturze... więc jeżeli chodzi o wybór kijka to chyba temat zamknięty...

Jak możecie to opiszcie mi trochę swoje wrażenia z tym kijkiem jak pracuje i czy przyjemny się nim łapie :) pozdrawiam
[2011-07-09 11:18]