Spinning do 200 zł i kołowrotek do 150 zł

/ 10 odpowiedzi
Po długiej przerwie (kilka lat) chcę wrócić do wędkowania.
Szukam wędki spiningowej do wędkowania na rzece (San- okolice Leżajska, Nowej Sarzyny).
Nie wiem czy da się wybrać takie uniwersalne wędzisko, ale głównie chodzi mi o połowy: szczupaka, okonia (dobrze by było gdyby również dało się zastosować do połowu bolenia,klenia).
Wydaje mi się że cieżar rzutowy to tak do 25g.
Co do kołowrotka, to kompletnie nie wiem czego szukać. Generalnie wolę jak jest hamulec z tyłu :). Z tego co pamiętam to im więcej łożysk tym lepiej. Ale na co jeszcze zwrócić uwagę :| i czego szukać?
Może jesteście w stanie mi coś zaproponować?
RuchPalikota2

Wędka...hmmm...popatrz sobie na ofertę DRAGON'a np.: seria millenium albo THYTANJa do kołowrotka na spinning wolę przedni hamulec ale każdy ma swoje upodobania :)Co do łożysk: lepiej mieć 5 naprawdę dobrych łożysk niż dziesięć szajsów :DKołowrotki to może coś DAIWY ale żeby mieć dobry kołowrotek to dołóż kilka złotych i kup sobie np. Mikado Airspace lub jakiegoś z oferty SHIMANO (2014/03/04 22:46)

podrapany

Siemanko, mam tak samo jak TY wracam po 15 latach do gry i zastanawiam się nad kupnem wędki Dragon MILLENIUM HD SUPER FAST długość  285 cw do 25 z nastawieniem głównie na wiślane bolenie. Sprawdź sobie ten kijek.  Pozdro (2014/03/05 16:13)

JarekSz

Siemanko, mam tak samo jak TY wracam po 15 latach do gry i zastanawiam się nad kupnem wędki Dragon MILLENIUM HD SUPER FAST długość  285 cw do 25 z nastawieniem głównie na wiślane bolenie. Sprawdź sobie ten kijek.  Pozdro

Witam ja właśnie nabyłem ten kijek tylko 2,70 ,jak się sprawdzi na szczupakach to zobaczymy na razie robi fajne wrażenie z wyglądu i jest leciutki (2014/03/07 10:44)

rafal-idler

Cześć.

Zerknij na ten temat: http://forum.wedkuje.pl/f,wedzisko-spinningowe-do-300zl,735746,0.html

Co do kołowrotka to w tej cenie ciężko o jakieś rewelacje. Na różnych forach koledzy z tańszych kołowrotków polecają Okumy - bez trudu znajdziesz do 150 zł i z tylnym hamulcem - lub Spro Passion (przedni hamulec). Mogę jeszcze zasugerować Shakespeare Mach 2 XT w wielkości 035 (uniwersalny do Twoich zastosowań). Na sportsdirect.com można kupić wersję z tylnym hamulcem za niecałe 100 zł plus przesyłka. Kołowrotek ten ma aluminiowy korpus i 3 szpule w komplecie (też aluminiowe) więc możesz nawinąć trzy różnej grubości żyłeczki pod różne rybki ;)

(2014/03/07 16:23)

JMiChAl

Kupiłem w zeszłym roku taki młynek:

http://sklepwedkarz.pl/pl/kolowrotek-okuma-inspira-fd-ip-430i.html
spisuje się niezgorzej lekki przede wszystkim do spiningu musi być co by łokcia nie wykańczał.
Drugi kręciołek, który się sprawdził poniżej:
http://sklepwedkarz.pl/pl/kolowrotek-shimano-catana-3000sfb.html
Co do kija kupiłem z mikado do 200 zł i nie jestem zadowolony dołóż trochę  i kup sobie coś z dragona a będziesz na pewno dużo bardziej zadowolony. Czemu tak twierdze otóż mój kij z mikado leciał okrutnie na pysk, mówię sobie dam do wyważenia to okazało się że  trzeba by dołożyć 250g żeby był idealnie wyważony a sam kij waży 243g ;) Dlatego uważam, że przed kupnem musisz wziąć wędzisko do ręki przykręcić kręciołek zbliżony wagą do tego który chcesz kupić i sprawdzić czy nie leci za mocno na pysk. Bo po 3h godzinach machania będziesz miał prawą rękę jak szympans do samej ziemi :D A wiem co mówię sam już przyczajam się do czegoś lepszego ale na razie mnie nie stać :] (2014/03/07 18:20)

u?ytkownik102837

Co do kołowrotka w tej cenie to na pewno spro pasion w rozmiarze 30 bądź 40, jego zalety to sprawdzona konstrukcja, bardzo dobra cena i jakość oraz płynnie działający hamulec. Co do kija to proponuje coś z dragona a dokładniej z serji millenium albo tythan (naprawde dwie udane serie wędzisk które testowałem i testuje nadal). Pamiętaj że nie ma kiji uniwersalnych na które da się łowić z powodzeniem kilka rodzajów ryb (wiadomo że na kij szczupakowy nie połowisz okoni na boczny trok ponieważ nie jest on na tyle czuły aby przekazać branie). Jak chcesz to mogę ci podać konkretne modele kiji ? (2014/03/07 22:38)

zeke21

Ze względu na to że, często będę woził spina w aucie (nie rzadko mocno zapakowanym) zdecydowałem się na wędzisko teleskopowe:
  • Kołowrotek Dragon MAXIMA HS Spinn FD1020i
  • Wędka Dragon Millenium HD Travel Spinn 270/40g

Sprzęt będę zamawiał przez net'a więc pozostaje tylko obawa, że słąbo będzie leżeć wszystko w dłoni :|. (2014/03/26 22:20)

TyberxSpin

Dragon Millenium HD Super Fast . Cw 5-25 . Długość 275 / 285 cm  (2014/03/28 16:33)

wirefree

|Z mojego skromnego doswiadczenia powiem ci ze wedka o cw do 40 gram to sie nadaje ale raczej tylko na szczupaka a teleskop to juz w ogole porazka bo czesto sa bardzo kluskowante jak to niektorzy nazywaja. Ciezko sie lowi taka wedka a juz okonie to zapomnij. (2014/03/28 18:15)

rafal-idler

Łowić się da wszystkim, nawet i teleskopem...kwestia wygody. Nie twierdzę, że to dobre rozwiązanie, ale pamiętam swoje początki i sprzęt, którego używałem: szklany Tokoz do 15g 170cm z kołowrotkiem Reex lub teleskopowa Sona do 15g 280cm z tym samym kołowrotkiem na lekko lub Relaxem 44 nieco ciężej. I co? Były okonie, szczupaki, trafiał się klenik albo boleń. Taki sprzęt był dostępny i tym się łowiło. Teraz mamy wygodniej:)

Może i bywają dobre spinningi teleskopowe - w porównaniu do składanych - ale jednak odradzam takie rozwiązanie. Zabrudzone złącza potrafią się zakleszczyć. Rozglądnij się może już lepiej za czymś takim: http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/abu-garcia-diplomat-g5-a3-p1679-k13440.html. Wygodne w transporcie i napewno dużo lepsze od teleskopa.

(2014/03/28 18:46)