Spinning do 600 zł

/ 6 odpowiedzi
Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym prosić o poradę w sprawie zakupu wędki i kołowrotka przeznaczonych do spinningu. Nastawiam się głównie na pstrągi i szczupaki, dlatego poszukuję w miarę uniwersalnego zestawu. Na całość chcę przeznaczyć ok. 600zł. Pierwszym kijem jaki mnie zainteresował do tej pory był Dragon Millenium Hd Super Fast 285 5-25g. Jednakże udało mi się zebrać większe środki i zastanawiam się, czy kupić droższy kij i młynek w proporcjonalnej cenie, czy zakupić tego dragona za 200zł i do tego jakiś porządny młynek. Podkreślam, że zależy mi na uniwersalności kija, dlatego zwróciłem uwagę na superfasta. Co do miejsc wędkowania to bardzo różnie - od małej rzeczki górskiej zarybianej pstrągiem, po srednią rzekę Wisłok oraz niekiedy stawy. Czekam na konkretne odpowiedzi i ewentualne propozycje sprzęu jaki mam zakupić.
jodla96

Było pełno takich tematów... Trudno sobie poszukać . Np to : http://forum.wedkuje.pl/f,spinning-pstragowy-do-ok-600zl,708320,0.html

Widziałem  ten temat, ale zawarte są w nim propozycje zestawów typowo pod pstrąga, a mi chodzi o to, żeby wędzisko było w miarę możliwości uniwersalne i nadawało się również do zabawy ze szczupakiem czy boleniem. Wydaje mi się, że kije proponowane w tym temacie będą do tego zbyt delikatne, ale to tylko moje odczucie. Czekam na kolejne odpowiedzi. Szczególnie interesuje mnie wasze zdanie na temat tego, czy zakupić droźsze wędzisko i tańszy młynek, czy może zainwestować w kij tańszy, np tego superfasta i do tego jakiś młynek za 400zł. Co waszym zdaniem będzie rozsądniejsze? (2014/01/07 19:42)

kaban

Moim skromnym zdaniem najrozsądniej będzie pogrzebać jeszcze w wyszukiwarce i porównać kije godne zainteresowania. Uniwersału na wszelakie drapieżniki jeszcze chyba nikt nie wymyślił... . (2014/01/07 20:00)

jodla96

Wybór padł na Daiwe Ininity Q Jigger. Jaki kołowrotek polecilibyście z czystym sumieniem do tego kija? Coś w do ~200 zł. (2014/01/09 18:42)

Katmono

Shimano exage lub ryobi arctica, ale te są troche droższe,a z tańszych to ryobi eucusima oraz może też shimano nexave (2014/01/09 19:05)

jodla96

A jaki rozmiar byłby najodpowiedniejszy?  (2014/01/09 19:09)