Spinning do połowów z łódki

/ 43 odpowiedzi / 2 zdjęć
wozny


Powiem tak koledzy...ciekawe ciekawe te kijaszki :) Jak po raz pierwszy zobaczylem optycznie strasznie mnie razila ta rekojesc lamana ale zaczynam dostrzegac walory tego rozwiazania.
A jak pod ciezarem sie wedeczka zachowuje i jak rybki sie trzymaja ?
Mam zamiar na plecionke lowic. (2013/03/14 22:27)

khakiprichi


http://www.mikado.pl/inazuma-x-plode-zander-i-flash-zander/

nie mam nic przeciwko dragonowi ale za wiele tańsze pieniądze znajdziesz kij o takim samym standardzie i jakości wykonania :) sporo wyczytasz o tych kijach na forach :) (2013/03/15 06:41)

wedkarz2309


A jak pod ciezarem sie wedeczka zachowuje i jak rybki sie trzymaja ?
Mam zamiar na plecionke lowic.



Ja łowię na plecionkę. Wszystko jest bardzo sztywne, ale powiem szczerze, że na prawdę baaardzo mało ryb mi schodzi, niemal się to nie zdarza.
Kijek zachowuje się tak, jak powinien, czyli ilu centymetrowe zrobi się podbicie, to tyle centymetrów przynęta podskoczy, szczytówka się nie "kładzie" pod wpływem oporu przynęty. Kij cały jest sztywny, więc i zacięcie (chodzi tutaj głównie o sandacza) jest mocne i pewne. (2013/03/15 07:53)

lulkos


Bushwhacker ten którego podałeś może być za mocny do przynęt które podałeś. Ja go używam do łowienia typu guma+główka 20-35gr. Do podanej gramatury polecił bym Ci wersję 3-18gr którą też posiadam. Świetny, szybki kij do łowienia na gumki i lekkiego/średniego opadu do ok 15gr. ale do woblerów to moim zdaniem się już nie nadaje bo szczytówka zbyt uległa. Może wersja 10-30gr będzie w sam raz? Nie posiadam ale patrząc na Twoje potrzeby to będzie uniwersalny kij którego szukasz.
pozdrawiam (2013/03/15 09:30)

krzycho76


Powiem tak koledzy...ciekawe ciekawe te kijaszki :) Jak po raz pierwszy zobaczylem optycznie strasznie mnie razila ta rekojesc lamana ale zaczynam dostrzegac walory tego rozwiazania.
A jak pod ciezarem sie wedeczka zachowuje i jak rybki sie trzymaja ?
Mam zamiar na plecionke lowic.

Ja modelem GS Frisky łowię sandacze na Wiśle. Ale te wędki wytrzymają również walkę z potężnym sumem, co widać na zdjęciu. Akurat ten miał 18 kg ale na tą wędkę wyciągane były również takie ponad 30 kg. Bardzo mało ryb mi spadło, a jak już miało to miejsce to późną jesienią kiedy delikatnie brały. (2013/03/15 18:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

hadwaoo


zobacz Okuma Black Rock. Myślę że spełnią Twoje kryteria i nie są to wklejanki. Sam taką mam i jest bardzo ok. (2013/03/16 10:03)

u?ytkownik32263


A jak pod ciezarem sie wedeczka zachowuje i jak rybki sie trzymaja ?
Mam zamiar na plecionke lowic.



Ja łowię na plecionkę. Wszystko jest bardzo sztywne, ale powiem szczerze, że na prawdę baaardzo mało ryb mi schodzi, niemal się to nie zdarza.
Kijek zachowuje się tak, jak powinien, czyli ilu centymetrowe zrobi się podbicie, to tyle centymetrów przynęta podskoczy, szczytówka się nie "kładzie" pod wpływem oporu przynęty. Kij cały jest sztywny, więc i zacięcie (chodzi tutaj głównie o sandacza) jest mocne i pewne.

Ja jednak Mariuszu wolę jak szczytóweczka pokaże mi koniec opadu, tylko że dolnik musi być sztywny. Do tej pory łowiłem HM80 ale dziś kończę super szpadę na zandery na blanku MHXa P844-2. Oj będzie z czego zaciąć, dolnik betonowy a szczyt prawie jak wklejka. Tylko że kij zbudowany pod lżejsze łowinie, gumy 4" na główkach 10-20g. Zresztą jak Cię ciekawi to rzuć okiem na wątek:

http://forum.wedkuje.pl/f,wedkarski-rodbuilding-czyli-zabijanie-nudy,591365,300.html#620001

Pozdro! (2013/03/16 13:31)

wozny


Specjalnie otworzylem watek bo do sezonu poltorej miesiaca wiec jest czas zeby cos poszperac... Okuma 2.18 7-28...napewno bede brac pod uwage...
Savager Bushawacker 2.13 10-30 tez...
podobne ceny... (2013/03/16 18:13)

khakiprichi


okuma fajny wybór :) tak mi się wydaje......sporo czytałem o tych kijach na wielu forach i w sumie to 90% wpisów to pozytywy,właśnie do mnie jedzie wersja 2,75m 7-30gr pod szczupaka i mam nadzieję że sandacza też da się nim łowić :)a do pełni szczęścia dobrałem jeszcze wersję 2,13 4-21gr dedykowaną dla okoni na koguty i gumy max 7cm na 8gr główkach jak i dla pstrąga.zima puści to będą testy tego drugiego patyka :Dpozdro! (2013/03/16 21:22)

wozny


hehe powoli trzeba sobie podnosic cisnienie ;)
takie cw mi odpowiada na sredniego spina, obie wedki wygladaja konkretnie, bushawacker idealnie lezy w rece i jest leciutki, dlugosc w sam raz na lodke...musze ta okume w sklepie dorwac i obmacac.Jeszcze pleciona i pare przynet do arsenalu, Soft4play chce sobie sprawdzic w tym sezonie.
(2013/03/17 11:35)

wozny


Bylem dzisiaj w Gdansku w sklepie "centrum wedkarstwa"  najlepszy sklep wedkarski jak wdzialem w trojmiescie wlasciwie wygladal jak salon samochodwy....full sprzetu wszsytko...az kopara mi opadla...Stojak s Fenwickami :) poprostu wszystko tam jest...macalem sobie ta okume, podpialem nawet swoj kolowrotek...wszystko ok pogadalem ze sprzedawca...doradzil mi jeszcze
http://www.mikado.pl/inazuma-x-plode-zander-i-flash-zander/
tez ok....
ale....jak wzialem do reki....TO CUDENKO :
http://www.centrumwedkarstwa.pl/wedka-cormoran-nano-cor-spin.html
wyglada jak mercedes...do tego krotki dolnik czyli taki jaki lubie...do polowy przedramienia...
elegancka akcja....i to jak ta wedka jest zrobiona...ergonomia uchwytu ...bym musial 100 zl wiecej wydac...ale ten Cormoran wymiatac bedzie na lodke :> (2013/03/22 19:27)

khakiprichi


No to z dwóch kijaszków zrobiły ci się trzy do wyboru ;)
Doszły do mnie te okumy,tak na sucho jestem zadowolony ale nad wodą wyjdzie co są kije warte.
W jutro jadę nad rzekę na testy tej krótszej wersji ;) (2013/03/23 06:05)

wozny


Troche czasu zajelo skumulowanie kapu$ty...i wyszukanie kijka ale wkoncu kupilem Cormoran Nano Core 5-25, 198cm....nie moglem sie powtrzymac i tak pomachalem nim przy pierwszym wypadzie "lądowym łowieniu" z brzegu....elegancko ale nie po to zostal kupiony...
Dokupilem specjanie  plecionke power pro 0,10....i juz pierszy łodkowy wypad zaliczony...2 szczupaki...1 sie spiął....ten kijek to czysta poezja....szukalam takiego czegos...postaram sie zrobic jakas dobra recenzje ale dajcie mi troche czasu zeby dokladnie go przetestowac...cholernie czuly i szybki...pieknie pracuje :) a lezy w reku jak dobra dziunia w lozku :) (2013/06/06 14:10)

michalzzz


Kolego @wozny możesz napisać coś więcej o kiju nono core czy da sie podbić gume np na główce 15gram czy dół wędki jest na tyle sztywny żeby zaciąć sandacza z kilkudziesięciu metrów, jak jest wyważony czy nie leci na pysk. wielkie dzieki. (2013/07/06 13:14)

wozny


Napisze konkretna recencje ale nie chce poki co po paru wypadach rozpisywac...jeszcze troche wypadow i wszechstronnego siekania powinien dac obiektywny obraz. Narazie to kijek nr 1 i ciesze sie z lowienia jak dzieciak ;).Co do wywazenia...jak prezentowalem go kolegom z lodki...podalem w pokrowcu...to robili wielkie oczy bo wrazenie jest takie jak bys w reku mial sam pokrowiec.Kij wazy 125g wersja bodajze 10-40 wazy o 5g wiecej...wazy tyle co nic.Uchwyt jest genialny...nie wyobrazam sobie lepszej ergonomi poprostu bajka...lowisz i zapominasz ze masz cos w rece :) polecam wziasc kreciol do sklepu i podlaczyc pod ta wedke...u mnie pojawil sie usmiech ;)Podpiety pod niego Spro passion 730 i w praktyce czujesz wage tylko kolowrotka :) swietnie wywazone nie leci na pysk nie wiem czy to sprawa wagi wedki i jej dlugosci 198 cm.Co do dlugosci...lubie krotkie kije rzucalem gumami od 5 do 15 g poki co oraz wobkami w tym poperami.zadziwila mnie celnosc rzutow i dlugosc rzucalem pod brzeg idealnie tam gdzie chcialem 8/10 razy dokladnie w to miejsce.poprawnie ladujac przerzucalem kumpli na kijkach 240-250...Plecionka powerpro 0.10...tam gdzie lowie nie ma sandacza...ogolnie na pomorzu malo miejsc nad czym bardzo ubolewam...bo chyba tylko martwa wisla...zarnowiec ale tam na szczupaka glownie sie uderza...i pare jezior ale daleko odemnie...chyba ze nie odkrylem jeszcze gdzie.W moim odczuciu do lzejszego sandaczowania kij bedzie bardzo dobry po to tez zostal kupiony.Jest bardzo szybki ma zapas mocy...szczupaki poki co takie do 50 cm pewny hol na niewielkim ugieciu...moze 1/3 moze mniej dolnik ma zapas do szybkiego zaciecia ale pod wiekszym naporem zapracuje rowniez.szczerze to czekam na taka rybe i pewnie w szwecji sie doczekam.Tam gdzie lowie zbiornik bardzo zarosniety....Na tym kijku odroznie przytrzymanie przez zaczep od ataku zebatego praktycznie zawsze nawet jak lapal za ogonek albo od spodu co cieszy.Jezeli cucesz lowic tak do 15 moze ciut wiecej to ten kij polecam.jak od 15 w zwyz to obczaj mocniejsza wersje nano.Poezja lowienie...na lodke bez zadnych kompromisow.takiego kija szukalem i mam.
(2013/07/09 07:27)

merasss


Witam wszystich :)

Jestem nowy na forum i jeżeli był już taki wątek to przepraszam za zdublowanie temtau.

Nawiązując do tematu szukam wędki do połowu z łódki przynętami w zakresie 60-120 gr... z tego co wyczytałem to najlepsze są wędki castingowe aczkolwiek mnie interesuje normalna wędka bez pazura :) Chciałbym używac tej wędki do rzucania z łódki jak i trolingu.

Mam kilka pozcycji i moze akurat ktoś testował lub miał styczność z następującymi wędziskami:

Cormoran gts Zander Lure 2-70 50-100g
Ron Thompson Tyran Spin 2-40 40-100g
Shimano Catana cx 270 xh 50-100
Daiwa Seahunter x 2-70 40-120g
Dam  EffzettYagi 2-20m 42-120
Savage Gear MPP Spin 244 do 90g
Shimano-Beastmaster ex  Spinning 210 xhp 50-100g
Daiwa Sweepfire Spin 2-40m 40-100g
Daiwa Procaster spinning 240 50-100g
Daiwa crossfire spin 2-40m 40-100g
Daiwa ninja spin 2-40m 50-100g
Mitchell Privilege 2-72m 50-100g
Shimano Vengeance ax spinning 2-70m 50-100g

wiem ze jest sporo tych pozycji i są podobne do siebie tym bardziej mam problem z wyborem :(

Będę wdzięczny za odzew lub ewentualnie podsunięcie innego pomysłu :)

Pozdrawiam

Merasss

  (2017/10/16 14:25)

SlawekNikt


Kolego merasss. Na początek: dziękuję za kontynuowanie wątku, a nie zakładanie nowego. Niestety nie łowię tak ciężko ... Posiadałem jednak i posiadam część z wymienionych przez Ciebie wędzisk tyle, że w niższych gramaturach i mi podpasowały sg mpp i beastmaster. (2017/10/17 08:27)


Sklep wedkuje.pl

Dragon Black Rock II