Zaloguj się do konta

Spinning dla zielonego wędkarza

utworzono: 2014/03/25 23:29
MrKoperek

Witam.Jestem początkującym wędkarzem pragnącym poznać tajniki wędkowania.Ostatnimi czasy zakupiłem sobie owe przedmioty składające się na moją wędkę :
- Wędzisko: Konger Virago spinn 240/25g-Kołowrotek: Shimano Sienna 2500 FD 
Moje pytanie jest następujące :
Czy podany sprzęt do wędkowania wystarczy na jakiś dłuższy okres czasu i czy w ogóle wytrzyma moje ,,chaotyczne'' wyprawy nad wodę.
Chciałbym oczywiście zaznaczyć że zakupiłem potrzebny osprzęt do tego sportu.  [2014-03-25 23:29]

baits

nie szukaj odpowiedzi na które nikt Ci nie odpowie,sam odpowiesz sobie po jakims czasie, ile ten sprzet wytrzymał Twojego "chaotycznego" łowienia.. a co to wogóle jest?? jakaś nowa technika połowu?domyślam sie że jesteś młodym człowiekiem,posłuchaj nie zadawaj głupich pytań,kupiłeś sprzęcik i super,zacznij łowić zamiast sie zastanawiać na jak długo Ci starczy.jest tez inna opcja,wcale z niego nie korzystaj to posłuzy nawet Twoim wnukom.Temat uważam za zamkniety. [2014-03-25 23:46]

MrKoperek

Wybacz ale może źle zinterpretowałem moje pytanie. Chodziło mi o opinie na temat mojego sprzętu. Aha i jeszcze jedno uwierz mi jestem młodym wędkarzem mam <16 lat.  [2014-03-25 23:49]

Jakub Woś

Podstawowe pytania, co chcesz łowić na co chcesz łowić i gdzie chcesz łowic?
[2014-03-25 23:53]

baits

opini trzeba było zasiegnąć w sklepie przy kupnie, lub w sieci na milionach wątków na ten temat.jeżeli liczysz na fajerwerki na temat sprzętu który kupiłeś to ich nie bedzie i to tyle.w wędkarstwie wskazana jest samodzielność wiec spróbuj być samodzielny i sam oceń w PRAKTYCE czy jesteś zadowolony czy nie. [2014-03-25 23:57]

MrKoperek

Łowić chcę na sztuczne przynęty głównie okonie i lipienie. 
Panie Baits założę się że na samym początku nie był pan wybitnym wędkarzem i na pewno pytał się różnych ludzi o porady. Sprzedawca mi doradził właśnie ten sprzęt i chce się tylko zapytać,upewnić  czy dobrze to zrobił (pytam się tu o wasze opinie).A jeżeli nie podoba się panu mój temat to zapraszam na inne gdzie może pan udzielać swoich ,,cennych'' i ,,wartościowych'' porad. [2014-03-26 00:09]

MrKoperek

Chcę owic na rzece
[2014-03-26 00:11]

Dajmen

MR koperek. Chcesz łowić głównie okonie i lipienie.Nie ma czegos takiego jak głównie, ja mam spiningi pod każdą rybe.Wiadomo, że  mozna lowic na jednan wedke na wszystkie przynete  i kazda rybe, tylko z e wielkosc wyrzutu, akcja wedke wpływiają diametralnie na akcje wedziska, wyrzut przynęty, akcje przynęty  którą nie możesz juz tak dobrze manipulowac, jak i na komfort, oczywiscie zalezy na cos chcesz lowic okonie.Bo nie ktorzy lowia je na koguty + kilkunasto gramowe glowki.Ale z tego co piszesz czyli okoń + lipien, to ma byc to lekki spinning , wiec sprzedawca w sklepie albo  sie nie znal, albo zrobil Cie w ch*ja zebys kupil wedke, bo mniejsej gramaturgii nie mial.
Wędka do 25 g wyrzutu to stanowczo za dużo , nadaje sie an szczupaki , czy sandacze ale nie na okonia i lipienia.
Radze Ci wróć do sklepu , zjeb sprzedawce i wymień wędke lub odzyskaj pieniadze, jesli rzeczywisćie powiedziales mu, ze chodzi Ci o lowienie okoni, czy kleni.
W każdym razie, poszukaj czegos  o mneijszym wyrzucie, mianowicie 10-15 g.Pozdrawiam kolego;)
[2014-03-26 07:03]

Jakub Woś

Łowić chcę na sztuczne przynęty głównie okonie i lipienie. 
Panie Baits założę się że na samym początku nie był pan wybitnym wędkarzem i na pewno pytał się różnych ludzi o porady. Sprzedawca mi doradził właśnie ten sprzęt i chce się tylko zapytać,upewnić  czy dobrze to zrobił (pytam się tu o wasze opinie).A jeżeli nie podoba się panu mój temat to zapraszam na inne gdzie może pan udzielać swoich ,,cennych'' i ,,wartościowych'' porad.

Jeśli chodzi o połów okonia czy lipienia lepsza byłaby wędka z mniejszym ciężarem wyrzutu. Ale tą też połowisz.Może nawet lepiej dla początującego większy cw w razie jakby Cię pokusiło czymś cięższym rzucać.
[2014-03-26 07:37]

chudymb2

zgadza się dla początkującego większe cw  a tą połowisz na początek dojdziesz do wprawy kupisz coś delikatniejszego tak do 15-18gr cw powodzenia
[2014-03-26 08:58]

MrKoperek

Dziękuję za cenne wskazówki :) Temacik do zamknięcia [2014-03-26 11:07]

Tomasz K

Faktycznie możesz prubować na ten spining łowic i okonie ale będzie problem z małymi przynętami.

Odnosnie sprzętu wędka na początek może być sam na początek urzywałem wędek kongera ten model stoi na znośnym poziomie, ale jest to raczej szczupakówka. Zastanów się czy jesteś zdecydowany ścigać pasiaki i lipienia czy ewentualnie sprubować sił ze szczupłym. Potem mógłbyś dokupić nieco lżejszą wędkę. Ale to tylko taka luźna sugestia.

Co do kołowrotka shimano da rade na poczatek, ale musisz uważać rzeby zbytnio go nie przeciąrzać większymi przynętami bo zacznie szybko sie rozlatywać.

W wędkarstwie jest tak, że jak już się wciągniesz to bedziesz chciał czegoś lebszego fajniejszego tak to już jest.

[2014-03-26 12:22]

MrKoperek

Mam świadomość tego co powiedziałeś. Jak powiedziałem to jest spinning na sam początek. Ok 1 km od mojej miejscówki znajduje się rzeka gdzie występują szczupaczki. Mam też pytanie. Mianowicie czy ta wędeczka wystarczy na jakiegoś miętusa? Ponieważ na majówce wybiorę się do innego miejsca gdzie owe ryby występują .  [2014-03-26 20:11]

kaban

Jak na "zielonego" to planów i gatunków do zaliczenia sporo. Wietrzę podstęp... . [2014-03-27 14:14]

MrKoperek

Uwierz mi naprawdę jestem początkującym ale mój wujo często mnie zabierał na różne miejscówki i stąd wiem co nie co :) [2014-03-27 17:56]

andrzej1971

Faktycznie możesz prubować na ten spining łowic i okonie ale będzie problem z małymi przynętami.

Odnosnie sprzętu wędka na początek może być sam na początek urzywałem wędek kongera ten model stoi na znośnym poziomie, ale jest to raczej szczupakówka. Zastanów się czy jesteś zdecydowany ścigać pasiaki i lipienia czy ewentualnie sprubować sił ze szczupłym. Potem mógłbyś dokupić nieco lżejszą wędkę. Ale to tylko taka luźna sugestia.

Co do kołowrotka shimano da rade na poczatek, ale musisz uważać rzeby zbytnio go nie przeciąrzać większymi przynętami bo zacznie szybko sie rozlatywać.

W wędkarstwie jest tak, że jak już się wciągniesz to bedziesz chciał czegoś lebszego fajniejszego tak to już jest.

Ortografia kolego !!!! ORTOGRAFIA !!!!!!!!
[2014-03-27 18:22]