Spinning Daiwa dł 2,70m cw 40-60

/ 11 odpowiedzi
Witam szukam kija do połowu szczupaka / sandacza, głównie z firmy Daiwa.
Wędek niestety nie będę mógł przetestować w sklepie ponieważ w okolicy nawet w sporym mieście nie ma sklepu z sprzętem, tak więc liczę na wasze doświadczenie.
Dlaczego Daiwa ? Mam do tych wędek pełne zaufanie za jakość wykonania do ceny.

drapieżniki jakie na wodach są to głownie szczupak 70 wzwyż nie raz znajomemu udało się upolować 90cm a nawet 100..  i sandacze spore

Wydaje mi się , że jak na takie ryby to wędka powinna być bardziej wytrzymała

Doradźcie coś ciekawego i nie łamiącego się
cena 200-250 max 300zł
długość 2,70m
wyrzut coś ok 40-60
Thx

madmatt


Co innego lowienie sandacza, a co innego szczupaka; tu bedzie ciezko o kompromis..

Nie wydaje mi sie, zebys potrzebowal wedki z az tak wysoka gramatura wyrzutu, chyba, ze chcesz polowic tez po drodze w jakiejs duzej rzece nizinnej :D

A co do konkretow - uzywam 2 wedek z serii Exceler - Jiggera 2.70 cw. 3-18g oraz Ultralighta 2.10 cw 2-10 bodajze.. Z obu jestem raczej zadowolony. Jedyne do czego mozna

sie przyczepic to takie sobie uzbrojenie oraz przeszacowana gramatura, natomiast zbudowano te wedke na blanku Powermesha i jest to solidna jakosc w cenie jaka Cie interesuje. Mysle, ze z tym budzetem szukalbym czegos wlasnie z tej serii.

Szczupak "na lekko" i sandacz - bralbym Jigger 5-25 2.70 (moja Daiwa z tej serii spokojnie ogarnela juz kilka metrowych szczupakow, wiec moge Cie uspokoic - te wedke trudno raczej zlamac :D), nie porzucasz niestety, zadna przyneta ciezsza niz 30g max, natomiast bedziesz mogl bardziej komfortowo polowic sobie okonie, jak szczupaki juz Ci sie znudza :D

Wersji tej wedki (spinning, jigger) jest sporo, na bank znajdziesz cos w interesujacej Cie gramaturze, jesli nie pasuje Ci moja sugestia :D

Polamania

 

 

 

 

(2012/10/03 16:08)

78darekb


weyz Kolego exceler jig 5-25g 2,7 m to jest najbardziej optymalna propozycja poniewaz lepiej sie naddaje kij sandaczowy do szczupaka niz szczupakowy na sandacza kije na te ryby maja rozne akcje ja bym tak wybral ja lowie dragonem power jigiem 2,85m cw 5-25g sprawdza sie niezle na sandacza szczupaka i okonia

Polamania

(2012/10/03 20:02)

marek200


właśnie spoglądam na exceler spin ale z nieco większą gramaturą... lubię rzucać sporymi blachami (2012/10/03 20:57)

Lukasz W


Polecam Daiwe Sweepfire mosiadam taki i naprawde moge go polecic swietny kij. (2012/10/03 21:08)

kubeq123


Witam sorki że się wtrącam ale potrzebuję kijaszka do 100zł składanego na szczupaka i okonia do cw 25 bo blachy mam sporeeee (2012/10/04 16:23)

89krzysztof


Witam sorki że się wtrącam ale potrzebuję kijaszka do 100zł składanego na szczupaka i okonia do cw 25 bo blachy mam sporeeee

Przeczytaj co wyżej jest napisane, może wyciągniesz jakieś wnioski.  (2012/10/04 17:39)

marek200


ciekawa wędka , aczkolwiek mam jakąś fobię i wole wydać nieco większy pieniądz na 

DAIWA Exceler Spin 2,70m 40-80g    ciężar wyrzutu dość spory ale chyba nie powinno mi to przeszkadzać ?  co myślicie o tym , ma ktoś tą wędke ? może macie jescze jakieś propozycje ?   

Sezon się powoli kończy , ale na szczupaczka czy sandałka zawsze można zapolować i pobawic się ;D 

(2012/10/04 18:46)

albercik


Polecil bym Daiwe regal ale tego juz nie kupisz, wiec polece Ci Daiwe Twilight za 3stowki powinienes znalesc kozacki kijek za te pieniazki i sporo wybacza Exelery sa ok ale w niskich gramaturach do 18g wieksze na sandala benda za mienkie
(2012/10/04 21:39)

89krzysztof


ciekawa wędka , aczkolwiek mam jakąś fobię i wole wydać nieco większy pieniądz na 

Możesz kupić kija nawet i za 500zł, a niekoniecznie przełoży się to na wyniki. Ja tam nie widzę sensu w wydawaniu dużych pieniędzy za kije, których potencjału się nie wykorzysta. 

(2012/10/04 23:05)

klu222


Ciężar wyrzutu 80g ?, chyba że jeszcze chcesz łowić sumy, trolingować i wybrać się 1 stycznia na trocie, jeżeli to ma byc 1 kij na szczupaka i na sandacza, to skłaniał bym się do kijka do 25 gram tak jak piszą koledzy, jeżeli w planach duża rzeka, no to do 35g, 40 gram to już dla mnie za dużo, pewnie ,że kiedys chodziłem na wszystko z jednym kijem do 60gram i łowiłem  nim okonie , sandacze i szczupaki i na jeziorach i na rzekach, ale było to 20 lat temu. (2012/10/05 01:17)

marek200


twiliht nie dostepny jedynie teleskop , z tym wyrzutem to przesadziłem heh , zdaje sië na was i pozostaje mi kupic exceler 30-40g  (2012/10/05 10:30)