Spinning 230 cm do 14 g

/ 9 odpowiedzi
Witam.
Zwracam się do was koledzy Wędkarze z pytaniem jaki kij jesteście mi w stanie polecić w w/w gramaturze? Wędka miałaby mi służy do połowu sandaczy jak i okoni, akcja x-fast, bądz szybki fast. Gumy, które będe stosował wachają się od 5 do 9 cm przy max główce 7-10 gr. Wędkuje na rzece o głębokości 2-5 m. Długość kija jaka mnie interesuje max 230. Moje propozycje to st.croix mojo bass do 14 gr oraz st.croix bass x do 14. Ps. wklejanki odpadają oraz firma jaxon, konger. Kwota jaką chce przeznaczyc to około 500 zł (nie patrzac na st.croix tutaj budżet jestem w stanie podnieść). Czekam na wasze propozycje oraz możliwe opinie o mikado kamisorii do 15 gr..trzymałem go w ręce i wydaje mi się, że nie ma płynnego ugięcia, lecz tak zwane łamane jak przy wklejance...cóż to by było na tyle. Pozdrawiam 
Karpiu

Jeśli chciałbyś coś krótszego to Savage gear Finezze do 12g wydaje mi sie że idealnie by się sprawdziło pod twoje łowienie :) (2017/01/26 01:06)

sebastian-kaczo

Łapałem na sg. Finezze tylko do 18 gr..fajny szybki kij, lecz te przelotki, które w niego włożyli to dla mnie porażka..nawet plecionka 0.10 hmx dragona szeleściła okrótnie rozumiem, że na pawer pro by się coś takiego działo, ale nie śliskiej hmx..propozycja jak najbardziej, ale dalej szukam..myslałem nawet nad mikado sicario do 7gr, ale to chyba jednak nie ta gramatura. Dzięki za odp Karpiu ;-) (2017/01/26 16:08)

Sith

Sebastian, a interesowałeś się może  http://www.wedkarski.com/wedki/7117-wedka-x-treme-spinn-dragon.html ? Miałem go niedawno w ręku, w sklepie, dla mnie za sztywny ale wydaje mi się, że ten 210/3-18 spełniłby Twoje potrzeby. (2017/01/27 09:25)

sebastian-kaczo

Hmm slyszalem o tych wedkach juz wiele razy, ale nie mialem okazji ich trzymac w ręku. Mysle, ze bede go szukal na rybomani. Dobrze uzbrojony kij, sztywny wiec cos dla mnie. Dziwi mnie troche ze dragon wypuszcil kij o takich parametrach za taka cenne ale sprawdze go. Dzieki sitch za wiadomosc. Pozdr (2017/01/27 09:46)

Sith

Z tego co doszły mnie sluchy "drogą pantoflową", DRAGON spuszcza z tonu w zakresie cen (za wyjątkiem produktów topotych), bo traci rynek na rzecz MIKADO, SHIMANO i coraz lepszych produktów KONGERA, ktory już dogania jakością swojego krajowego konkurenta. (2017/01/27 12:26)

sebastian-kaczo

Cóż, zapewne to co usłyszałeś jest prawdą. Jednak dla mnie DRAGON to firma, którą nie trzeba rekomendować, wiekszoć wedkarskiego świata kupi tej firmy sprzęt niżeli innej. W wędkarstwie spinningowym jak i karpiowym pręzą się firmy i gonią się nawzajem- dla nas wędkarzy to dobrze bo powstają coraz to lepsze rzeczy za rozsądne ceny. A wracając do sprawy kija to mam już kilka obranych razem z w/w przez Ciebie. Chce też zobaczyć nowości Daiwy na Rybomani- kolejna firma, która wkracza na rynek.  (2017/01/27 16:01)

ryukon1975

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dragon-millenium-fl-g5-a3-p27-k19391.html (2017/01/28 03:20)

sebastian-kaczo

Dzięki za propozycje ryukon1975. Pozdr (2017/01/28 13:53)

aldente

Daiwa R´Nessa 2,10, 2-15 g    Sportex Black Arrow  2,10  5-14g lub 2,40, 5-15g  Shimano Sustain 2,40 , 3-15g  ...produkty za średnie pieniądze, ale zostawiające rodzimą konkurencję daleko w tyle. (2017/01/29 01:25)