Spinnig Nanocore Cortez Pike Spin

/ 8 odpowiedzi
Wędki pojawiły się w tym roku, widziałem kilka w akcji ale nie tę która mnie interesuje. Szukam informacji o wersji Pike Spin 2,7m 10-32g Jak jest akcja tej wędki? Czy cw jest dobrze opisane. Jakie są różnice pomiędzy starymi a nowymi Cortezami?
mlodyst

Kij jest szybki, mi się wydaje, że nawet bardzo szybki. Minimalnym obciążeniem, można rzucać swobodnie, ale całkiem fajnie się ładuje przy 20g w górę. Górnej granicy nie sprawdzałem. Największą różnicą jest blank wędki. Nowy Cortez jest moim zdaniem znacznie lepszy. Na pewno jest lżejszy i cieńszy. Nowy Cortez jest też szybszy od poprzednika. (2015/10/17 19:05)

nizgor

Wystarczy krótki opis. Nie potrzebny mi referat. Jeśli można czekam na kilka konkretnych zdań na temat tej wędki.

(2015/10/17 19:09)

gamer19966

Cena tego patyka jest moim zdaniem za wysoka za taką cenę można kupić już kij na komponentach fuji. (2015/10/18 14:43)

nizgor

A co to ma do rzeczy? Znam doskonale opinię na temat poprzedniej wersji i tam też nie było fuji a przelotki były bardzo dobre i tu pewnie tez jest tak samo.  (2015/10/18 17:03)

Zielan

Cena może i wysoka ale trzeba mieć na uwadze kurs dolara, który w ciągu roku mocno podskoczył i ceny wszystkich wędek robinsona podskoczyły w górę.

nizgor - Różnice pomiędzy starym a nowym Cortezem są spore. Wspólną cechą jest brak "markowego" uzbrojenia. Ale to nie ujmuje tej serii. Łowię tylko na plecionkę i problemów z przelotką szczytową nie mam w tej wędce. Na pewno nie są to najtańsze druciaki. Druga sprawa to zupełnie inny blank w nowej serii. Wędka jest cieńsza, lżejsza i szybsza. Moduł węgla, który zastosowane w Cortezie u innych dystrybutorów jest dopiero w wędkach za grubo ponad 500 zł. Cortez  ma jeden mankament, który mnie drażni, a mianowicie brak uchwytu do przynęty.  Wędkami mi leży w ręce ale to tylko przejściówka w drodze do nowego Diaflexa. (2015/10/18 17:50)

Marczak

Cena tego patyka jest moim zdaniem za wysoka za taką cenę można kupić już kij na komponentach fuji.

Racja, tylko jak można wyczytać na forach pewne kije  rodzimego dystrybutora na komponentach fuji łamały się jak zapałki bo miały blank cienki jak papier. Cortezy mają bardzo dobry blank i dlatego cena jest taka a nie inna. (2016/06/15 08:11)