Spininng na Wiśle - Warszawa

/ 2 odpowiedzi
Witam, jestem nowy na tym forum. Ostatni w wakacje byłem na mazurach i po ładych paru latach znowu poczułem bakcyl wędkarstwa.Studiuje w Warszawie. I chciałbym poprosić bardziej doświadczonych wędkarzy z tych rejonów o pomoc. Trzykrotnie próbowałem swoich sił na wisle 2 razy w okolicach wału Zawadowskiego i raz koło łomianek. Moje nastawienie było pozytywne jednak mimo usilnych starań nic nie udało mi sie tu złowić. Moze to winna umiejętności bądź wybrania odpowiedniego stanowiska lub dnia. Pytanie moje to czy zna ktoś miejscówkę dobra w okolicach warszawy na szczupaka lub sandacza. I czy ma jakieś wskazówki zeby była szans pobawić sie z rybą na Wiśle. Ps. używałem zazwyczaj kopy i główek 5-7 g moje wędzisko to spining o długości 270 i 30 g wyrzutu . 
userandy


Kolego nie jestem z Wa-wy. Łowię na Wiśle w Toruniu ale to przecież nie istotne. Przede wszystkim nie zrażaj się. To, że niczego nie złapiesz raz drugi trzeci nie jest powiedziane, że to Twoja wina.  Choć i tak może być :) Nie zawsze się wraca z rybą, gdyby tak było to było by eldorado. Co Tobie doradzę... Na samym początku nie wchodź od razu na główki. Staraj się obrzucać wachlarzowo pod głowkami, na spłyceniach. Z obu stron. Dopiero na sam koniec wejdź na głowkę i pośmigaj w okolicy warkoczu. Sprawa druga to przynęta, na Wiśle zauważyłem że jednak największe klasyki pod tyt. kopyto białe, żółte czy seledynowe na szczupłego czy sandacza sprawdzają się  najlepiej. (choć sandacz siedzi głębiej). Staraj się wyczuć i prowadzić przynętę nie przy dnie - mniej przynęt i przyponów stracisz. Jak obrzucasz główkę dokładnie i nic nie będzie, przejdź się dalej nie stój w jednym miejscu i nie rzucaj w studnię. Kiedyś na pewno zaowocuje piękną rybą. Spróbuj też powalczyć ze szczupłym czy sandaczem na tzw. żywca. Teraz wspaniały okres przecież jest. Połamania i powodzenia. A jeśli mogę Ci podpowiedzieć to poszukaj książki Pana Kolendowicza Poradnik wędkarza spining. Super lektura - bardzo dużo się nauczysz. Dużo pomocnych ilustracji i mądrych rzeczy.  (2013/10/11 07:11)

komoda


Dzieki za poradę na pewno sie zastosuje do twoich podpowiedzi ;)) (2013/10/11 10:28)