Zaloguj się do konta

Spiningoholicy zacznijmy działać :)

utworzono: 2011/06/12 20:54
bartbmp

Witam. Widzę, że grupa kolegi Regnoka powoli się rozrasta. Warto by było zatem zacząć jakieś pogawędki na temat spina :) Ja nie jestem zbyt zaawansowanym w tej metodzie, dopiero rok temu rzuciłem się w tym kierunku, alu już widzę (mimo nienajlepszych efektów), że spiningować będe zawsze.

Tyle tytułem wstępu :D

A teraz miałbym takie pytanie do kolegów. Odnośnie przynęty a konkretnie Popera. W jakich warunkach używacie ( o ile używacie :) tego typu przynęt? Zdarzało się wam, żeby ryby wyskakiwały do poperów z głębszej wody? Jak je prowadzicie?

[2011-06-12 20:54]

Witam :) Zatem u mnie z popperem sprawa wygląda tak: zdarza mi się go używać, ale zawsze w okolicy zielska lub bezpośrednio w zielsku, na płyciźnie. Prowadzę go bardzo krótkimi podszarpnięciami, aby "cmokał". Kiedy coś w niego huknie, trzeba mieć dobrą kontrolę nad zwieraczami;) A biorą okonie, szczupaki, bolenie i ... mewy. To prawda, kiedyś taka chlora walnęła mi w popa aż zestaw zatrzeszczał. Obyło się bez ofiar w ptakach i sprzęcie, bo na szczęście się nie zapięła. Z popków mam wyroby Jaxona i Kongera. Nie silę się na jakieś drogi wynalazki, skoro te jakoś sobie radzą.
Pozdrawiam.
[2011-06-13 09:28]

kaban

"Grupa Regnoka" brzmi ciekawie.Wracając do tematu to świetna przynęta na zarośnięte łowiska.Nie łowiłem nimi na otwartej wodzie (mam na myśli zbiorniki), ale każdy mały stawik,zapuszczona żwirownia,glinianka,starorzecze itp. to super miejsce na sprawdzenie tego typu wabików.
[2011-06-13 16:42]

Siema Łukasz nie za bardzo mam czas żeby się udzielac na forum ale fajnie,że będziemy w kontakcie.Pozdro dla wszystkich!
[2011-06-14 23:23]

Lato w pełni, ryby w wodzie, panien wokół tyle samo - na forum brakuje czasu. Ale w pracy jeszcze chwilkę znajduję żeby zajrzeć, więc doskonale rozumiem:) Pzdr:) [2011-06-14 23:37]

bartbmp

Też mnie chwile nie było :) Dzięki za info co do popków. Coś z nimi poćwiczę. A tak poza tym jak wam tam rybki w tym roku dopisują ? Ja cały wolny czas ze spinem nad odrą i kamionkami, ale same okonki i pistolety. Nic konkretnego ;/ [2011-06-15 12:59]

darecki969

witam,gdzie kupiłeś te popery? [2011-06-16 00:38]

Obecnie są do dostania w każdym sklepie wędkarskim bez większych problemów. W razie czego zawsze można poprosić sprzedawcę żeby coś zamówił, nie spotkałem się jeszcze z odmową. Ja chcę kupić, on zarobić. A z rybkami to zależy od dnia, jak na razie żadnego konkretnego okazu nie wyjąłem. Fakt faktem, nie mogę chodzić na ryby tak często jakbym chciał, za dużo obowiązków na głowie...
[2011-06-16 08:49]

No to zaczynamy działac-
[2011-06-18 16:15]

bartbmp

można by zacząć pisać, jak tam było na wypadach. Do tego okoliczności połowu, przynęta... zebrało by się małą bazę wiedzy :) Wiem, że temat "jak było na rybach" jest już załżony, ale mało konkretów w nim opisane ( kierunkowo na spinning) Zachęcam do wymiany informacji:) Pozdrawiam [2011-06-19 22:11]

mimi127

U mnie popera używam głównie we wrześniu, bolenie za nim szaleją . Najlepiej poniżej filarów mostu, bardzo widowiskowe ataki tych rybek. Można złowić wtedy nawet kilkanaście sztuk i to naprawde okazałych ryb Najlepiej sprawdza się skitter pop rapali i actract xtr g jaxona [2011-07-03 08:49]