Spiningi xfast, bez wklejanki - zastosowanie.

/ 4 odpowiedzi
Jakie jest zastosowanie takiego spinnera o akcji szybkiej i szczytowce nie bedacej wklejka z wlokna szklanego, lecz grubszej, weglowej. Domyslam sie ze nie sa to typowe sandaczowki do lowienia z opadu, ale przenoszenie informacji o przynecie do reki z racji na sztywnosc powinno byc niezle. Prosze o porady do jakich technik taki kijek sie najlepiej nadaje.
SlawekNikt


Do szybkich jak sama nazwa wskazuje: xfast czyli tłumacząc na język polski ekstra szybki. (2017/11/11 19:07)

vaderfishing


Ja takiej wędki używam do łowienia z opadu. Nie lubię spinningów ciepłych a brak wklejki nie oznacza, że wędka nie przekaże informacji o braniu czy położeniu przynęty ( oczywiście jeśli ta nie będzie zbyt lekka).  (2017/11/11 20:25)

barrakuda81


X-fast to chyba jerk lub guma ciężej na sandacza.Ogólnie nie przepadam za takimi wędkami.To sformułowanie "xfast" to pułapka słowna.W Polsce pod tym pojeciem kryje się najczęściej sztywna pała z lekko uginająca się szczytówką.Owszem, przenosi to drgania itd. ale hol to porażka...Wędka normalnie typu x-fast powinna byc szybka co nie znaczy "nieamortyzująca".Przykładem są kije z USA.Czujesz "pierdnięcie" ryby w ręce,szybka reakcja a podczas holu kij pracuje głęboko a mocy ma w ....grom w dolniku.X-fast w wydaniu "polskim" - to kij od szczoty gdzie hol na plecionce okonia to na 90 % rozerwany pysk bo żeby to ugiąć poza szczytem trzeba Pudziana.Zależy co za kij masz.Opisy to pic. (2017/11/11 23:06)