Zaloguj się do konta

Spining zestaw na gałęzie i konary

utworzono: 2012/11/07 15:38
kuba81

Witam,

Czy jest jakis sposob (zestaw) na patyki? moze dropshot albo cos? w wodzie nie ma kilku patyczków tylko całe powalone topole. prawie każdy rzut to zaczep az do głębokości 8 m.

Macie jakieś metody, żeby przynajmniej zminimalizować straty?

[2012-11-07 15:38]

kucus22

W sprzedaży od lat są dostępne specjalne główki dżigowe z antyzaczepem( taki pręcik osłaniający hak na główce) na Twoim miejscu spróbowałbym takiego rozwiązania na początek;) pozdrawiam [2012-11-07 16:13]

Wonski79

i jak to mówią gdzie patyki tam wyniki ;)
[2012-11-07 16:39]

jakubnob

sprobuj polowic na woblerki powieszchniowe np.popperki  lub woblery nisko schodzące
[2012-11-07 16:44]

bobus86

Witam,

Czy jest jakis sposob (zestaw) na patyki? moze dropshot albo cos? w wodzie nie ma kilku patyczków tylko całe powalone topole. prawie każdy rzut to zaczep az do głębokości 8 m.

Macie jakieś metody, żeby przynajmniej zminimalizować straty?

przynety z glowka antyzaczepowa,przynety ,nisko schodzace,przynety powieszchniowe w obu przypadkach chodzi mi o woblery i co jeszcze?zainwestuj w dobra plecionke!!!nie zaluj szmalu podejrzewam ze za to co zostawiles juz na tym grzewie mialbys spoko plecione.
aha no i gdzie patyki tam wyniki :) [2012-11-07 17:56]

kuba81

Tylko tam w wodzie nie ma patyków, tam jest wilele drzew powalonych w wodzie z grubymi konarami. ale woblerki moze moze
[2012-11-07 21:15]

Ciężka sprawa , ja bym spróbował mocną plecionkę i kupiłbym główki dzigowe z hakami które mozna by było wyprostowac na zaczepie. [2012-11-07 22:22]

esox61

Mocna plecionka tzn 0,24mm do tego kij z pazurem i okrągły multiplikator. Na przynęty gumy i nie muszą być na główkach z antyzaczepem. Plecionka rozwiąże wszelkie problemy z zaczepami. Przypon musi być zblizony  do mocy plecionki czyli minimum te 17kg. W przypadku zaczepu napinamy bardzo mocno linkę i gwałtownie puszczamy "strzelamy" co powinno pomóc w uwolnieniu przynęty. Czynność odstrzeliwania powtarzamy kilkukrotnie i jeśli się nie udało, to wtedy ciągniemy na maxa w kierunku odwrotnym do prowadzenia gumy. To zawsze przynosi pożądany efekt.  [2012-11-07 23:29]

motylW1

Rybki gumowe SOFT 4 PLAY uzbrojone w hak ofsetowy [2012-11-08 00:16]

MateuszR86

gdzieś na allegro widziałem specjalny przyrząd do uwalniania przynęty z zaczepów, a jak nie to możesz zrobić jak mój znajomy z kawałka ołowiu ukręcił sobie taka kulę do odbijania przynęt
[2012-11-08 11:37]

kuba81

pamiętajcie, że łowię z brzegu, nie mogę podejść od drugiej strony prowadzenia przynęty. ze względu na głębokość, jestem przekonany, że tam siedzą ładne sandacze i okonie. Soft4 play to jest jakies wyjscie no i mocna plecionka. dzieki za rady.
[2012-11-08 11:56]

ryukon1975

Tylko tam w wodzie nie ma patyków, tam jest wilele drzew powalonych w wodzie z grubymi konarami. ale woblerki moze moze

Niestety ale są miejscówki gdzie praktycznie nie da się spinningować.
mam jedną podobną jak ta którą opisujesz tylko zamiast drzew są kamienie i betonowe pozostałości po budowie mostu.
Jeśli w czasie prowadzenia przy udziale wędkarza i nurtu żyłka dostanie się pomiędzy dno a bok takiego kamienia (w twoim przypadku pnia drzewa) jest praktycznie nie do uwolnienia i nie pomoże żadna główka z antyzaczepem czy uwalniacz przynęt.Jedyne przynęty jakie się tam sprawdzają to płytko schodzące woblery lub płytkie prowadzenie innych przynęt nad kamieniami.
Miejsce rybne więc pomimo że zostawiłem tam dużo przynęt zawsze z uporem osła rzucam tam i zostają kolejne,jednak głębiej prowadzę tylko tańsze gumy.:)
[2012-11-08 11:56]