Spinning Carbomaxx jako picker?

/ 10 odpowiedzi
Czy spining Carbomaxx ultra spin 15 gr 3,00m może psłużyć jako picker do łowienia na lekki koszyk np 5 gr + zanęta,klasyczny zestaw.
marcin-sz


Szczytówke chcesz dać od feedera lub pickera?Kiedyś kumpwl przerobił spining na pickera zmieniajac szczytówke. (2019/02/13 17:08)

ryukon1975


Trudno znaleźć jakiś rozsądny opis tego wędziska. Jednak wnioskuję że to kompozytowy z dużym dodatkiem włókna szklanego kij. Z całą pewnością da radę zestawom 20-25 g. O czułości szczytówki trudno powiedzieć bo nie mam go w rękach.
Uważam że śmiało możesz nim łowić z gruntu z zachowaniem rozsądku w ciężarach zestawów. Dodam że gdyby to był lepszej jakości i w pełni węglowy kijek to bym odradzał takie eksperymenty. Inny materiał blanku inna zabawka. Jednak tu wiele nie ryzykujesz bo widziałem te wędki na alledrogo są w cenach nawet poniżej 50 zł. (2019/02/13 17:22)

Tomulo


Wędka nie sprawdziła się jako spining więc postanowiłem wykorzystać ją do innej metody,jak piszesz to kompozyt z dodatkiem,chodzi mi głównie czy szczytówka wytrzyma zarzuty koszyka z zanętą,szczytówka krótsza od typowo federowych i dość miękka,sama wędka dość sztywna przy cholu przechodząca paraboliczną dość mocna sprawdzona np na holu ryby 3 kg. (2019/02/13 17:49)

ryukon1975


Skoro ma wytrzymać rzuty przynętą spinningową 15 g to wytrzyma i koszykiem z zanętą. Tak jak napisałem kompozyt wytrzyma więcej jak wskazuje cw kija. Krótka szczytówka to trochę gorsza sprawa bo wróży słabą sygnalizację delikatniejszych brań. (2019/02/13 17:56)

Tomulo


Czy może lepiej sprawdziła by się jako matchówka? (2019/02/13 17:57)

ryukon1975


Krótki i ciężki kołek jako match to raczej nie przejdzie. Już bym został przy tym pickerze. (2019/02/13 18:00)

Tomulo


Ok dzięki za rade,wypruję go jako pickera na wodzie stojącej. (2019/02/13 18:13)

Sith


Wydaje mi się, że nie zda egzaminu. Tak jak napisał @ryukon, sygnalizacja może być niedostateczna, chyba że wklejka jest bardzo miękka i stosunkowo długa. Tylko po co kombinować? Wędziska pickerowe nie są tragicznie drogie, przyzwoite można kupić już w granicach 80-170 zł,a użycie spinningu z wklejką może być groźne dla samego wędziska.
Miałem tego Carbomaxxa i mimo, że to kompozyt, znając ten kijek, nie ryzykowałbym. (2019/02/14 07:56)

u?ytkownik26223


Wg mnie pewnie wędka nadała by się do łowienia z samym ciężarkiem.Nie wiem ile ważył;by koszyk 5 g wypełniony zanętą bo takich nie używam ale sadzę że sama zanęta w koszyku to jakieś 15-20 gram a do tego dochodzi waga samego koszyka .
Ale problem może być w zbyt twardej szczytówce i nie chodzi tu o samą sygnalizacje brań ale o prawidłowe napięcie zestawu.Będziesz miał problem z tym że zbyt lekki koszyczek będzie sie przesuwał po dnie.
Czyli krótko i na temat. można ale po co sie męczyć skoro pickera kupisz za 70 zł.

Ja mam problem z koszykiem 15 gram + zanęta .Do tak lekkich zestawów przydała by się szczytówka 1/2 oz (oz- uncja ,1 uncja to 28 g 1/2 oz to14 gram ) zwykle feedery są wyposażone w szczytówki 1,- 1,5 ,-.2 oz (2019/02/14 10:53)

Tomulo


więc będzie do bocznego troku na przynęty miękkie itp...w tym się sprawdzi myślę. (2019/02/15 18:09)