Spining Robinson do łowienia z opadu

/ 4 odpowiedzi
Jaki Spining zakupie  do łowienia z opadu do 25/27g do 170 zl jakis wypasiony ?Mysle nad  :

Robinson Classic Jig 2.70m (wklejanka) 8-28g

Wędka Dragon Express Jig

 

2.70m/5-25g 

 

 

Wklejanka

Dragon Thytan X-Jig 2,40m 3-25g

 

indeks: 20-31-240

długość: 2,40m

c.w.: 3-25g

akcja: X-Fast

dł. transp.: 1,25m

części: 2

waga: 163g

dolnik: 27,5cm

pX: 8

pS: 25

pT: 6

 

pX - ilość przelotek w wędzisku

pS[Ø mm] - średnica zewnętrzna przelotki startowej

pT[Ø mm] - średnica zewnętrzna przelotki końcowej


Wędka KONGER Carbomaxx Master Spin M 240/35

Nazwa : Jaxon Wędka Variant Pro Zander Spin 2,70m - 8-28g


Myśle nad zakupem  Dragon Thytan X-Jig 2,40m 3-25g  cena m.w 170pln co wy na to ?

 

tripod


cześć,
wędziska Express to już sprawdzone blanki, są ok. Mają dość ładne ugięcie pod holowaną rybą.
Wędziska Thytan są mocne, o ciut wolniejszej pracy. Ale i najtańsze, jednak co ważne - nie są badziewiem, mogą posłużyć latami.
Tego wędziska Robinsona nie znam, więc nie chcę złą opinią skrzywdzić Robinsona. Jednak musisz pamiętać (o czym się samemu przekonałem), że Robinson ma dobre wędziska tylko te droższe, wielokrotnie droższe niż ten Classic Jig za 90 zł.

Kolego, nic tutaj nie wymyślimy, musisz pójść do sklep i obejrzeć te 3 cudeńka. To najlepszy sposób. A jeśli nie masz takiego sklepu w okolicy, to poczekaj trochę, zaczną się zwody, jedź na zawody i tam ludziska mają najróżniejsze wędziska. Pooglądasz, popytasz, pomacasz.

pozdrawiam (2013/02/24 19:57)

Jacoslaw


Trochę trudno wyrazić opinię nie wiedząc czy będziesz łowił z łódki czy brzegu oraz nie znając gramatury przynęt. Doprecyzuj troszkę a jestem pewny, ze wpisów będzie więcej:) Pozdrawiam. (2013/02/26 20:14)

jurcio6


Konger Carbomaxx to budżetówka - mam Carbomaxx Spin i gnie się jak zła na małych szczupakach - szanse, żeby wciąć nią sandacza są raczej bliskie zeru.. :P

http://www.wedkarstwotv.pl/artykuly/wedkarstwo-spinningowe/308-heavy-duty-czyli-dragon-millenium-hd-zander-i-power-jig - z tego, co pisze autor, to za 185zł - nie wiem, czy znajdziesz w tych pieniądzach lepszą opcję. (2013/04/19 09:28)

irex


kilka słów o Robinsonie.Mam 2 -pierwszy 2.7m ,drugi 2.4m.Kolejność nie przypadkowa,ten pierwszy jest dobrym szybkim kijem umożliwiającym stosowanie różnych metod spiningu.Drugi zaś miał od nowości 1 wadę (którą zlikwidowałem). Otóż miał zbyt małą i za blisko ustawioną od kołowrotka pierwszą przelotkę co przy pracy większym młynkiem powodowało denerwujące bujanie kija.Po zmianie wszystko jest ok. (2013/05/03 12:36)