Zaloguj się do konta

Spining - przynęty i co jest z braniami sandacza?

utworzono: 2011/06/20 09:45
manulx

Na co najlepiej rzucać na spining? Jezioro jest czyste i niezłe sztuki tam siedzą i teraz pytanie:
Wobler, snejder, wahadłówka, obrotówka, ripper, twister, lunatnik czy może kopyto? A może jest coś jeszcze skuteczniejszego?
To jedno...

Teraz chciałbym się zapytać, czym jest spowodowany, fakt, że u nas Sandacz weźmie raz na parę ładnych lat? Sandacz jest na 100%, może dlatego, bo mało żeruje, iż jest najedzony?

Zapraszam i z góry dzięki za odpowiedzi!!
Pozdrawiam i miłego dnia ;)
[2011-06-20 09:45]

Gelek11

Najlepiej to spróbować wszystkiego po trochu i zobaczyc co rybkom podchodzi : ) Połamania.
[2011-06-20 09:59]

manulx

Ale ja nie mam tyle kasy żeby wszystko kupować naraz :D
Dlatego chcę polegać na doświadczeniu innych wędkarzy ;)
A te snejdery? Tylko słyszałem o nich, w ogóle istnieje takie coś??
[2011-06-20 10:07]

Gelek11

Nic nie mówiłeś ze, dopiero zamierzasz przynęty kupić ja w moim pudełeczku na przynęty spinningowe mam wszystkiego. Ale skoro już pytasz to zakup jakies kopytka, wahadłówke lub obrotówke. :)
[2011-06-20 10:12]

manulx

No wahadłówka słyszałem, że skuteczna, a obrotówka też na okonia, a te snejdery?? :D
Wiem upieram się, ale naprawdę jestem ciekawy :D
[2011-06-20 10:17]

obcy91

Chyba chodzi Ci o slidery a nie snajdery (woblery bez sterowe, ciężkie). możesz spróbować ale ta przyneta raczej na kije castingowe niż zwykłe spinningi (mogę się mylić nie mam z tym do czynienia).

Tak jak napisał kolega wyżej, zakup kopytka (najlepiej biało czarne, perła i coś fluo) jakieś wahadłówki typu Alga,gnom itp.
No i woblery
[2011-06-20 10:23]

manulx

No dobrze, to, zakupię, kopyta, wahadłówki, woblery i zobaczę slidera, jednego na test, bo na razie mam same lunatniki, twistery i rippery, oraz jedną obrotówkę, bardzo wam dziękuję za pomoc, najwyżej w sklepie się jeszcze zapytam ;)

A teraz co do tego sandacza:
"Teraz chciałbym się zapytać, czym jest spowodowany, fakt, że u nas Sandacz weźmie raz na parę ładnych lat? Sandacz jest na 100%, może dlatego, bo mało żeruje, iż jest najedzony?"
[2011-06-20 10:32]

obcy91

kopyto=ripper

Co do sandacza, to wg. mnie jest go mało, albo nie ma kogos tam kto go potrafi łowić. :)
[2011-06-20 10:37]

obcy91

i jeśli myślimy o tym samym to nie lunatnik-tylko lunatic (DRAGON'a). Ale to takie małe poprawki :)
[2011-06-20 10:38]

obcy91

I za jaką rybą chcesz chodzić?
[2011-06-20 10:40]

Na co najlepiej rzucać na spining? Jezioro jest czyste i niezłe sztuki tam siedzą i teraz pytanie:
Wobler, snejder, wahadłówka, obrotówka, ripper, twister, lunatnik czy może kopyto? A może jest coś jeszcze skuteczniejszego?
To jedno...

Teraz chciałbym się zapytać, czym jest spowodowany, fakt, że u nas Sandacz weźmie raz na parę ładnych lat? Sandacz jest na 100%, może dlatego, bo mało żeruje, iż jest najedzony?

Zapraszam i z góry dzięki za odpowiedzi!!
Pozdrawiam i miłego dnia ;)


na większość tych przynęt co napisałeś złowisz sandacza, tylko sztuką jest podanie mu przynęty, jeśli jest w tym łowisku napewno ci skubnie .............

no i szczęścia też trochę musisz mieć ..........

[2011-06-20 10:45]

Gelek11

Robiąc ten watek to zaznaczył szczupaka to może jego chce złowić a sandał to może chce go złowić ale się na niego specjalnie nie nastawia. :)
[2011-06-20 10:51]

Robiąc ten watek to zaznaczył szczupaka to może jego chce złowić a sandał to może chce go złowić ale się na niego specjalnie nie nastawia. :)


też mi się tak wydaje, może uda mu się złowić sandacza ........ [2011-06-20 10:53]

manulx

No za szczupakiem gonię ;)
Niedawno, jakiś tydzień temu jeden wędkarz złowił 20kg karpia i 15kg amura, a szczupaka ostatnio chyba 11kg, sandacza, jakieś 2 lata temu ktoś złowił, okonia wczoraj złowiono 1kg miał, jestem nastawiony na szczupaka, a sandacz mógłby wziąć, aby dać chociaż trochę radości :D
[2011-06-20 11:05]

tak jak ci napisałem , sztuką jest podanie i prowadzenie przynęty, sandacz jest terytorialny i przegania wszystko co mu przeszkadza, a gdy zdecyduje sie na atak , przydusza swoją ofiarę lub natychmiast łapie do pyska, spróbuj zapiąć koguta ............... [2011-06-20 11:11]

manulx

Sandacz siedzi bliżej czciny czy dalej? Bliżej od brzegu czy dalej? Należy zwijać równo, czy kombinować, szybko czy wolno?
[2011-06-20 11:14]

szymbor

sandacz siedzi w toni na dnie na spadach na górkach w trzcinach w grążelach na plażach ... musisz szukać.....
[2011-06-20 12:03]

manulx

Zarejestrowałem się na tym forum i nie żałuję, naprawdę można się dużo dowiedzieć ;)

Wróciłem ze sklepu i kupiłem:
- 2 ALGA (blacha, rozmiar 1)
- 1 GNOM (blacha rozmiar 2)
- 3 LUNATIC DRAGONA (ripper, rozmiar 10, dwa czarno-białe, trzeci pomarańczowo-żółty)
- 3 główki do ripperów (chyba 8 gramów)
- 2 przypony żyłkowe

Obrotówek nie kupowałem, a slidery kosztowały 37 złotych ;o
Kopyta mam jeszcze więc też nie kupowałem :D

Dzięki za pomoc ;)
[2011-06-20 14:37]

irex

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę ze spiningiem ,a nadmieniasz ,że kiepsko z kasą to woblery sobie odpuść ,bo te dobre nie są tanie , a byle czego nie ma sensu kupować.Kup kilka obrotówek nr.2-3 no i kopyta.Jeżeli chodzi o sandacza to w jeziorach stanowi on zazwyczaj niezłe wyzwanie.Pół biedy jak jezioro ma mętną wodę wówczas można go skusić na gumy,natomiast w czystych może grymasić i wtedy dużo lepsze wyniki są na boczny trok ale na małego żywczyka lub trupka

[2011-06-20 18:40]

manulx

A woblery robione własnoręcznie nie mogą być? Np. mój kolega kompletny amator robi, je i chodzą w wodzie jak by je kupił, lakier mocno się trzyma, są utwardzacze różne, a jest zrobiony z lipy...

[2011-06-21 18:05]

sanczez14

Ja na sandała produkuje własnoręcznie koguty jak na razie się sprawdzają

[2011-06-21 18:49]

dziki12

Witam.Na poczatek napisz jaki masz sprzet.
[2011-06-22 23:24]

dziki12

Witam.Na poczatek napisz jaki masz sprzet,nastaw sie na przynety gumowe-kopyta itd.
Opisz lowisko.lowisz z brzegu czy z lodzi,glebokosc,rodzaj dna.


[2011-06-22 23:39]

ChIcK3n

Widać że masz podobnie do mnie czyli krucho z kasą więc Ci pomogę. Pierwsze co zrób to kup sobie odczepiacz do przynęt na allegro kosztuje on 22 zł. Ja osobiście bez niego nie wychodzę z domu na ryby. Gumy i kopyta są u mnie w zestawie mniejszością gdyż przynęty które chodzą po dnie bardzo często się urywają. Ja osobiście polecam woblery. 
I tu się schody zaczynają ;)
Co do woblerów to nigdy nie kupuje ich w sklepie !!! Cały czas śledzę aukcje allegro i szukam zestawów używanych woblerów. W  zestawie które licytuje muszą być woblery tych firm : Salmo, Rapala , Bonito , Gloog ponieważ do tych woblerów jestem przekonany i mam na nie najlepsze wyniki. Często jest tak że są tam inne woblery jednak licytuje tylko gdy one są w mniejszości.  Udało mi się już kilka razy kupić woblery salmo za mniej niż 10 zł / szt. A rapalki poniżej 15 zł/szt..  Takim systemem zauważysz że twoja kolekcja szybko zacznie się powiększać. 
U mnie w zestawie nie może zabraknąć kilku woblerów które są podstawą: 
Salmo Hornet - (  na wszystko ) Salmo Sting - na sandacza Gloog Hektor (natural Silver) - na wszytko mój tego roczny kiler Rapala X-rap - Szczupak Rapala  Husky jerk - Szczupak Salmo Slider - Szczupak 
Osobiście nie bawię się w woblery wynalazki za małą kasę wiem z doświadczenia że znaleść dobrego woblera jest bardzo ciężko i na 10 tanich woblerów może 4 będą łowne co sprawia że są tak samo drogie jak te powyżej. 
Co do innych przynęt to warto też zainwestować w kilka mepsów. 
Nie baw się w tandetę i kupuj tylko markowy sprzęt lepiej dozbierać parę groszy i wiedzieć za co się płaci. 
  [2011-06-25 09:35]

chleb

Gumki i wirówki są dobre
[2011-06-25 12:46]

kick

dragon v lures lunatic , dragon v lures bandit , oraz dragon v lures mutant moje killery jak na razie
[2011-06-25 17:02]