Zaloguj się do konta

Spining na szczupaka na wodę stojącą

utworzono: 2012/06/07 18:43
Igor98

Witam wszystkich.Zamierzam kupić spining na szczupaka.Kwota jaką dysponuje to 150zł.Łowić najczęściej będę na wodzie stojącej sporadycznie rzeka.Łowisko na wodzie stojącej to (zalew) około 3 metry głębokości.Główkami jakimi tam łowię to 5-10g.Przynęty to głównie gumy ale zdarzyć się może że użyje różnych blaszek.Mam kilka pytań.Jaki c.w. na szczupaka bo z tego co widziałem zdania są podzielone i już sam nie wiem co wybrać?Jakie wędzisko polecacie?Kupować będę na allegro. [2012-06-07 18:43]

FLO92

polecam wedke 10-30 g do takich przynet i szczupaka

i polecam Ci wedke daiwa sweepfire, sam ja posiadam i poki co spisuje sie super

[2012-06-07 19:21]

spinner6

Sam ostatnio rozglądam się trochę za spinnem na szczupaka i tak patrząc na allegro to w tej cenie wpadła mi w oko daiwa, a mianowicie model sweepfire. Słyszałem o nim pozytywne opinie i myśle, że może być dobry. Sądzę, że jak bym go miał brać na takie łowienie o jakim piszesz, a jest on niemal identyczne jak u mnie, czyli głównie zalew czasami rzeka to do 30g myślę, że będzie odpowiedni.
[2012-06-07 19:23]

spinner6

Przeprasza Flo92 za powtarzanie, ale nie widziałem ,że ktoś już napisał. Coraz bardziej jestem przekonany do tego spina i myślę, że się skuszę :D
[2012-06-07 19:27]

FLO92

no jezeli oboje proponujemy to samo nie widzac wlaasnych postow tzn ze z tym kijem jesy wszystko OK :) naprawde go polecam znakomicie czuac brania nawet pistoletow po 35 cm i wyglad wedki tez nie wzbudza zadnych zastrzeżen [2012-06-07 19:44]

Kubi96

osobiście bardzo polecam Ci wędke Mikado sensei light spin 270 cm 5-26 gram wyrzutu bardzo przyzwoita wędeczka i nie droga popatrz na allegro, ja na swoją łape juz 3 sezon i jest nie do złochania, siadło na nią juz z 15 szczupaków a na spinning łape moze 5 razy w roku:). Co do szczupaków polecam blaszke Alga nr.1-2 :)
[2012-06-07 19:48]

bazyl9095

a czy jest przyswoity spinning za 50 zł ?? ... bo niestety nie mam wiecejj. nie chodzi mi o kto wie jaki najlepszy spining bo za 50 zł to morzna sobie kołowrotek CHIŃSKI na giełdzie kupić i po pierwszym wyjsciu na ryby wrucic z rozwalonym. tylko chodzi mi o taki spinning co by dał rade wyciągnac szczupaka , okonia i sandacza ... chociarz sandacza to nie koniecznie.. jaki w miare ze te cene spinning polecacie ?? i czy moze lepiej dozbierac troche i kupic lepszy ......... PROSZĘ niech jakis w miarę doswiadczony wędkarz rozwinie odpowiedz ...

[2012-06-07 20:04]

Igor98

Dzięki za pomoc ale mogą się jeszcze wypowiedzieć inni użytkownicy na ten temat.Flo92 pytanie do cb czy jeżeli łowisz tym spiningiem to czujesz prace przynęty gdy ją prowadzisz.Branie widać na szczytówce czy też czuć na wędce?
[2012-06-07 20:16]

FLO92

uzywam do tego kija plecionki i branie czuc jak i widac, stosuje glowki 5 g do gumek od 7,5 cm i taka gume juz na kijku czuc a np 10 cm lunatica to jzu w ogole elegancko :)

pozdrawiam

[2012-06-07 20:41]

oko proroka

a czy jest przyswoity spinning za 50 zł ?? ... bo niestety nie mam wiecejj. nie chodzi mi o kto wie jaki najlepszy spining bo za 50 zł to morzna sobie kołowrotek CHIŃSKI na giełdzie kupić i po pierwszym wyjsciu na ryby wrucic z rozwalonym. tylko chodzi mi o taki spinning co by dał rade wyciągnac szczupaka , okonia i sandacza ... chociarz sandacza to nie koniecznie.. jaki w miare ze te cene spinning polecacie ?? i czy moze lepiej dozbierac troche i kupic lepszy ......... PROSZĘ niech jakis w miarę doswiadczony wędkarz rozwinie odpowiedz ...


polecam ci za taką cene zhibo panther spin 10-30g jest to wklejanka dosyć sztywna i szybka używam jej na szczupaka ale wyczujesz na niej okonia [2012-06-07 20:43]

oko proroka
bazyl9095

WIELKIE DZIĘKI , PRZEJRZĘ :):):) [2012-06-07 20:49]

a czy jest przyswoity spinning za 50 zł ?? ... bo niestety nie mam wiecejj. nie chodzi mi o kto wie jaki najlepszy spining bo za 50 zł to morzna sobie kołowrotek CHIŃSKI na giełdzie kupić i po pierwszym wyjsciu na ryby wrucic z rozwalonym. tylko chodzi mi o taki spinning co by dał rade wyciągnac szczupaka , okonia i sandacza ... chociarz sandacza to nie koniecznie.. jaki w miare ze te cene spinning polecacie ?? i czy moze lepiej dozbierac troche i kupic lepszy ......... PROSZĘ niech jakis w miarę doswiadczony wędkarz rozwinie odpowiedz ...



nie wiem jak jest teraz z Jaxonem,zdania sa podzielone,ale mam taki starszy model szklaka 3 merty do 30 gram i to naprawde był swietny kijek spiningowy wiec może zobacz coś z ich oferty szklaków one powinny nie być drogie z seri Cantara [2012-06-07 20:59]

bazyl9095

dziękuje za uwagę . napewno zobacze .

dziekuje z podpowiedz. ;)

 

 

[2012-06-07 21:03]

Igor98

Flo 92.Jaką plecionke stosujesz na połów szczupaka chodzi mi o firme?Mam jeszcze pytnie bo mam 2 spiningi mój i brata.Mój jest z firmy Esox a brata Mistrall Prince są one długości 2.70 o c.w 10-30 problem jest w tym że nie czuć na nich brań a łowiliśmy na żyłke czy xzmieniło by sie to jeżeli łowilibyśmy na plecionke czy raczej odpuścić sobie i mam kupić dobry spining za 150 zł ta Daiwe którą polecasz?
[2012-06-07 21:05]

bazyl9095

nie wiem jak jest teraz z Jaxonem,zdania sa podzielone,ale mam taki starszy model szklaka 3 merty do 30 gram i to naprawde był swietny kijek spiningowy wiec może zobacz coś z ich oferty szklaków one powinny nie być drogie z seri Cantara

ale o co chodzi ze SZKLAK ?? bo mi nqic nie chce mi wyszukac to jakas wymyslona nazwa czy tak kij sie nazywa ?? proszę jeszcze o ogpowiec bo ciemny jestem .. ;) [2012-06-07 21:09]

bazyl9095

a czy jest przyswoity spinning za 50 zł ?? ... bo niestety nie mam wiecejj. nie chodzi mi o kto wie jaki najlepszy spining bo za 50 zł to morzna sobie kołowrotek CHIŃSKI na giełdzie kupić i po pierwszym wyjsciu na ryby wrucic z rozwalonym. tylko chodzi mi o taki spinning co by dał rade wyciągnac szczupaka , okonia i sandacza ... chociarz sandacza to nie koniecznie.. jaki w miare ze te cene spinning polecacie ?? i czy moze lepiej dozbierac troche i kupic lepszy ......... PROSZĘ niech jakis w miarę doswiadczony wędkarz rozwinie odpowiedz ...



nie wiem jak jest teraz z Jaxonem,zdania sa podzielone,ale mam taki starszy model szklaka 3 merty do 30 gram i to naprawde był swietny kijek spiningowy wiec może zobacz coś z ich oferty szklaków one powinny nie być drogie z seri Cantara


ale o co chodzi ze SZKLAK ?? bo mi nqic nie chce mi wyszukac to jakas wymyslona nazwa czy tak kij sie nazywa ?? proszę jeszcze o ogpowiec bo ciemny jestem .. ;)

[2012-06-07 21:10]

oko proroka

pewnie wykonana z włukien szklanych [2012-06-07 21:23]

Igor98

Jaką plecionke stosujecie na połów szczupaka chodzi mi o firme?Mam jeszcze pytnie bo mam 2 spiningi mój i brata.Mój jest z firmy Esox a brata Mistrall Prince są one długości 2.70 o c.w 10-30 problem jest w tym że nie czuć na nich brań a łowiliśmy na żyłke czy xzmieniło by sie to jeżeli łowilibyśmy na plecionke czy raczej odpuścić sobie i mam kupić dobry spining za 150 zł np tą Daiwe którą poleca FLO92?
[2012-06-08 09:02]

Igor98

Jaką plecionke stosujecie na połów szczupaka chodzi mi o firme?Mam jeszcze pytnie bo mam 2 spiningi mój i brata.Mój jest z firmy Esox a brata Mistrall Prince są one długości 2.70 o c.w 10-30 problem jest w tym że nie czuć na nich brań a łowiliśmy na żyłke czy xzmieniło by sie to jeżeli łowilibyśmy na plecionke czy raczej odpuścić sobie i mam kupić dobry spining za 150 zł np tą Daiwe którą poleca FLO92?Proszę o pomoc.
[2012-06-08 14:36]

a czy jest przyswoity spinning za 50 zł ?? ... bo niestety nie mam wiecejj. nie chodzi mi o kto wie jaki najlepszy spining bo za 50 zł to morzna sobie kołowrotek CHIŃSKI na giełdzie kupić i po pierwszym wyjsciu na ryby wrucic z rozwalonym. tylko chodzi mi o taki spinning co by dał rade wyciągnac szczupaka , okonia i sandacza ... chociarz sandacza to nie koniecznie.. jaki w miare ze te cene spinning polecacie ?? i czy moze lepiej dozbierac troche i kupic lepszy ......... PROSZĘ niech jakis w miarę doswiadczony wędkarz rozwinie odpowiedz ...



nie wiem jak jest teraz z Jaxonem,zdania sa podzielone,ale mam taki starszy model szklaka 3 merty do 30 gram i to naprawde był swietny kijek spiningowy wiec może zobacz coś z ich oferty szklaków one powinny nie być drogie z seri Cantara


ale o co chodzi ze SZKLAK ?? bo mi nqic nie chce mi wyszukac to jakas wymyslona nazwa czy tak kij sie nazywa ?? proszę jeszcze o ogpowiec bo ciemny jestem .. ;)



Szklaki to wędki wykonane z włukna szklanego i szukaj Jaxonów z serii Cantara, Accord lub Harmony Jedni sobie chwalą a drudzy narzekaja na Jaxona ja osobiście nie łowie na ich sprzecie ale ze starych czasów mam ich kij i nie był wcale taki zły.Pozdrawiam [2012-06-08 14:51]

Jaką plecionke stosujecie na połów szczupaka chodzi mi o firme?Mam jeszcze pytnie bo mam 2 spiningi mój i brata.Mój jest z firmy Esox a brata Mistrall Prince są one długości 2.70 o c.w 10-30 problem jest w tym że nie czuć na nich brań a łowiliśmy na żyłke czy xzmieniło by sie to jeżeli łowilibyśmy na plecionke czy raczej odpuścić sobie i mam kupić dobry spining za 150 zł np tą Daiwe którą poleca FLO92?Proszę o pomoc.


ja stosuje plecionkę Dragon Invisible Braid II A jakie mieliście żyłki,bo typowo spiningowe są mniej rozciągliwe co ułatwia zaciecie i czucie delikatnych brań I jeszcze jedno upewnij sie czy ten kij Daiwy nadaje sie pod plecionke bo nie każde przelotki nadają sie do plecionki Pozdrawiam [2012-06-08 14:57]

Igor98

To mógłbys zobaczyć i mi napisać czy nadaje się Daiwa Sweepfire pod plecionke może polecasz jakieś inne wedki?
[2012-06-08 20:04]

powinna sie nadac bo ma dobre przelotki klasy SiC ale mozesz sie jeszcze upewnic w sklepie lub u innych uzytkowników tego kija Ja używam spiningu Dragon Milenium Super Fast 2,85 cw 5-25 i moge Ci go polecic ale jest droższy [2012-06-08 20:26]

JOPEK1971

polecam wedke 10-30 g do takich przynet i szczupaka

i polecam Ci wedke daiwa sweepfire, sam ja posiadam i poki co spisuje sie super

Nie łowiłem na ten model,ale kilka kijków tej firmy używałem,i muszę powiedziec że bubel mi się nie trafił.Daiwa robi dobre wędziska,za 150 zeta pewnie będzie "grafit"ale nie przejmuj się,na pewno jej nie złamiesz;-)



[2012-06-08 20:39]

piszesz,że będziesz łowił przynętami 5-10 gr wiec może pomyśl nad kijem 5-25 a najlepiej jak byś zobaczył i sam ocenił  kije w sklepie i sam ocenił sztywność,porównał cw 5-25 i 10-30 bo widziałem,że takie modele są tej Daiwy [2012-06-08 20:52]