Spining morski , pozwolenia- dowód wpłaty

/ 1 odpowiedzi
Witam! Zamierzam wybrać się w tym roku pierwszy raz nad morze ze spiningiem na trocie i belony. Wyczytałem że potrzebny mi będzie dowód osobisty i dowód wpłaty do okręgowego inspektoratu rybołówstwa morskiego. I teraz mam mętlik w głowie czy ma znaczenie w którym okręgowym inspektoracie dokonam wpłaty Gdańsk, Słupsk, Szczecin itd.? Wszędzie na swoich stronach podają swoje konto do wpłaty. I tera mam wątpliwości czy pozwolenie jest na całe może czy tylko w tych okręgach w których dokonamy wpłaty? Wydaje mi się że niema to żadnego znaczenia gdzie dokonam wpłaty. Ale chcę mieć pewność że jak podejdzie do mnie kontroler to nie powie że panu tu nie wolno łowić i dowali karę. Druga sprawa czy jak będę chciał wybrać się na kuter na dorsze to wtedy korzystam z pozwolenia kapitana i nie potrzebuję wtedy żadnych dowodów wpłaty zgadza się? Bardzo proszę o odpowiedź osób które łowią w Bałtyku i się orientują w temacie. Proszę też jeżeli jest lepsze miejsce na tego posta o przeniesienie go w odpowiednie miejsce dla innych nie zorientowanych.
Steron

OK już wszystko wiem. Dowiedziałem się od wędkarzy z Facebooka. Napiszę osobom zainteresowanym że tak jak myślałem nie ma znaczenia na które konto zrobimy opłaty czy jest to Gdynia czy Szczecin pozwolenie jest ważne na całe Polskie wybrzeże! http://oirm.gdynia.pl/index_pliki/Page568.htm
Natomiast jeżeli wybieramy się na rejs kutrem to korzystamy z pozwolenia kapitana/armatora kutra bądź łodzi i nie musimy mieć już wtedy żadnych papierów poza dowodem osobistym! Należy tylko zapoznać się z wymiarami ochronnymi ryb i regulaminem. Sorry za błędy ortograficzne wcześniej ale nie potrafię tego edytować. (2017/02/05 22:10)