Spining Mistrall Tournament 2.40 czy 2.70 2-8gr? N

/ 9 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam,

Przeglądam forum od dłuższego czasu. Postanowiłem założyć konto.
Chcę kupić sobie kolejny kijek tym razem po połowu ryb w jeziorze z łódki jak i pomostów.
Miałem przyjemność łowić juz ryby JAXON SILVER SHADOW SPINNING 270 10-30g wydaje mi sie być bardzo sztywna. 
Przynęty jakich urzywam to główki jigowe 3-8gr + nieduże paproszki. 
Obrotówki 5-10gr. Bardzo fajnie na jeziorze ganiaja za nimi okonie, lecz nie zawsze chcą chwycić przynęte. Może są polecane jakies zapachy?

Posiadam połowrotek Mistrall Admundson 1000 bardzo fajnie pracuje 9 łożysk jestem do tej pory bardzo miło zaskoczony. Bo w internecie są różne opinie na temat tego producenta. Żyłki których używam to 0,18-0,22 też Mistralla :)

Poluje na okonie i szczupaki. W jeziorze do tej pory złowione zostały okonie max 1.5kg szczupak 2.5kg. Wiekszość to ryby do 25-30cm więc niewielkie okazy. Poszukuje w zwiazku z tym chyba lekkiego spiningu. Proszę o porady. Byłem w sklepie wedkarskim spodobał mi sie model
MISTRALL TOURNAMENT SPIN 270 2-8G lecz wystepuje też w innych cieżarach. Czy do moich potrzeb nie bedzie za miekką wedką? może 3-12g?

http://www.e-haczyk.pl/image/cache/catalog/Katalog/Mistrall%20Tournament%20Spin%20240M%202-8G-740x228.jpg
http://e-haczyk.pl/image/catalog/Katalog/mistrall%20tournament%20spin%20tabela.JPG

Wszelkie sugestie sa mile widziane. W sklepie mam dostępne wszystkie modele Jaxson,Mistral, Konger, Robinson, Shimano. Co tydzień przyjeżdzaja przedstawiciele towar dowożą. Wole przepłacić 20 zł u lokalnego sprzedawcy i mieć 0 kłopotów i czekania z reklamacja :)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975

20 zł "przepłacisz" za kij w segmencie cenowym 100 zł. Jeśli zechcesz kupić wędzisko z wyższej półki trzeba będzie te 20 zł wiele razy pomnożyć. (2016/06/10 13:42)

DjPiecia

Wędki które podałem kosztują do >160 zl.
W takim przedziale chce nową kupić. Prosze o rady bardziej zaawansowanych użytkowników kijów spinningowych
  (2016/06/10 14:22)

SlawekNikt

Nie trzymałem nawet w ręku tego tournamenta, a kosztuje około 130 zł. jak sprawdziłem. Na papierze nie wygląda źle :-) ale za 130 zł. to bez problemu można zakupić używaną, w bardzo dobrym stanie i na gwarancji wędkę, do której zaufanie mam. Co innego gdybyś miał tylko około 100 zł., ale ile osób tyle opinii, mogę Ci napisać, że padnie tu na pewno kilka propozycji różnych wędzisk. (2016/06/10 14:39)

ryukon1975

"Bardziej zaawansowani" się chyba nie wysilą. Po pierwsze toja wypowiedź jest pełna niejasności np. " okonie max 1.5kg szczupak 2.5kg. Wiekszość to ryby do 25-30cm więc niewielkie okazy". Po drugie używają raczej lepszego jakościowo sprzętu. Po trzecie -patrz po pierwsze.:) (2016/06/10 14:46)

DjPiecia

Tak najwieksze co złowiłem na tym akwenie z łódki to okoń max 1.5kg szczupak 2.5kg

Za każdym razem wyjmuje z wody jakieś ryby, tylko to właśnie takie 20-30cm drapieżniki :) temu mam dylemat, czy nie będzie to super miekka wedka, szczególnie ze przy tym jaxonie silver obrotówka 8g jest juz wyczuwalna :)  (2016/06/10 14:58)

grochu88

Ja mogę Ci polecić coś od mikado jeżeli tą firme bierzesz pod uwage. Mam mikado sensei ultrafast 240cm do 10gram używam jej głównie na okonie ale kilka niedużych szczupaków do 2 kg  wycholowałem. Główkami od 3-4 gram już fajnie miota ale spokojnie można ją przeciążyć. Posiadam też mikado inazuma flash perch do 18 gram  bardzo przyjemny, lekki kijek niby okoniówka ale używam jej głównie na szczupaki na płytkich jeziorach. 3 centymetrowy paproch na główce 3 gramowej to troche za lekko dla niej tak od 5 gram zaczyna sie w miare komfortowe łowienie. (2016/06/10 15:04)

DjPiecia

Tak biore pod uwagę to firme grochu88. Mam matcha od nich Mikado Match SCR 390 bardzo dobra wedka.

Lecz myślałem właśnie o spróbowaniu innej firmy :)
Poczytam o twoich popozycjach. Może też coś fajnego będzie.

Łowie właśnie takimi sposobami jak opisałeś. Główki 3-8g i małe paroszki :) (2016/06/10 15:26)

grochu88

Z mistralla mam tego tournamenta tylko że feedera 3,30cm do 80gram bardzo starannie wykonany i wytrzymaly dosc intennsywnie go używam 3 sezon i nic z nim sie nie dzieje. (2016/06/10 15:37)

DjPiecia

Dobra wiadomość. Bede musiał tylko wybrać wielkość. Szkoda ze nie ma testów na rzuty, np 8 gramowa blaszka.
Przerzucic wedke 2,4 vs 2,7m. Bo z pomostu chyba 2,4 będzie trochę krótką. (2016/06/11 12:56)