Zaloguj się do konta

Spining Konger World Champion

utworzono: 2010/09/19 21:47
MARAS-1970

hej,nabylem spina kongera world champion iri juggler 5-20gram coz to takiego?
[2010-09-19 21:47]

Chyba wędka:):):):) Tak wygląda z opisu:):):):)

Dokładnie o co pytasz o to 5-20gram? czy masz coś innego na myśli.  
[2010-09-19 21:58]

djgruby

Też nabyłem Kongera (

Konger CARBOMAXX TELE FLOAT COMBO TRAVEL 350/25)

, ale akurat teleskop, bo nie mam potrzeby ciągłych zmian ustawień i elementów zestawu oraz z ułatwień w transporcie. Po 5-6 złożeniu wędki zaczęły mi schodzić przelotki z elementów (nr 1-2 na foto)- czy to normalne? Nie wiem czy dobrym pomysłem byłoby przyklejenie ich na kropelkę?
To samo zrobiło się z odkręcaną końcówką dolnika (nr 3 na foto), którą chciałem odkręcić, a ona zsunęła się razem z elementem zawierającym gwint od tego koreczka.
Nie chcę jej reklamować, bo musiałbym ją wysyłać pocztą, a nie kosztowała set tylko dziesiąt złotych.

Proszę o radę.
[2010-09-19 22:14]

osmial

Te odklejające się przelotki to chyba norma bo i u mnie w modelu carpmaxxx 360/100 przelotki (nawet nie wiem czy nie te same ;) ) się zluzowały - całkowicie jeszcze nie zeszły. Co do tego dolniaka to u mnie jest spoko. Radził bym Ci najpierw spróbować go jakoś rozkręcić na tym gwincie i dopiero doklejać. Zawsze będzie pewność, że z gwintem jest wszystko ok i poprostu jakiś lipny klej zastosowali.

Pozdro:)
[2010-09-19 22:58]

Może przy składaniu nie łapcie za przelotki choć czasami mogę się mylić.

[2010-09-19 23:17]

LukaszM

Z reguły przelotki odklejają się od niewłaściwego składania wędki - czyli jak składacie to tłuczecie przelotką o przelotkę czy trzymacie za kij i ściskacie elementy aż się złożą?
[2010-09-19 23:30]

Z reguły przelotki odklejają się od niewłaściwego składania wędki - czyli jak składacie to tłuczecie przelotką o przelotkę czy trzymacie za kij i ściskacie elementy aż się złożą?

Jak by były dobrze przyklejone (i dopasowane) przelotki to i przy złym składaniu sie nie maję prawa odkleić .Ja posiadałem kilka teleskopów i to jest norma że te pierścienie latają ,po prostu są źle wklejone  no i mało tego kleju dają ,musiałem we wszystkich sam przelotki poprzyklejać .
[2010-09-20 00:20]

djgruby

Jak by były dobrze przyklejone (i dopasowane) przelotki to i przy złym składaniu sie nie maję prawa odkleić .Ja posiadałem kilka teleskopów i to jest norma że te pierścienie latają ,po prostu są źle wklejone  no i mało tego kleju dają ,musiałem we wszystkich sam przelotki poprzyklejać .

Też mi się wydaje, że przelotki słabym klejem są wklejone, bo przy składaniu zawsze trzymam za jeden element, a drugą ręką drugi i nie trzymam za przelotki. Kiedy zwijałem żyłkę to część ostatnia wędki złożyła się sama po wcześniejszym zluzowaniu i to spowodowało, że przelotka od części poprzedniej zrobiła...dup! Było to powolne wsunięcie się elementu, a nie z jakimś impetem. Inna przelotka (od drugiej części) odpadła przy innym składaniu wędki, gdy zostały złożone już praktycznie wszystkie pozostałe części.

Ten korek przy dolniku odkręca się od reszty, która mi odpadła, a resztki kleju na dolniku wyglądają jakby to były resztki piasku a nie kleju.
[2010-09-20 08:43]

LukaszM

Wiesz co w jego wypadku to na pewno słabo przyklejone przelotki były winne, ale np u mnie w takiej starej Daiwie po jakichś 10 latach takiego tłuczenia dopiero jedna się odkleiła w zeszłym roku ;p
[2010-09-20 16:03]

ryukon1975

Poza przelotkami nieuniknione są rysy,dlatego zrezygnowałem całkiem z teleskopów i używam tylko wędzisk nasadowych czy to feedery czy gruntówki czy spinningi.Nie wyobrażam sobie by dać 500 zeta za kij i pierwsze ziarno piachu mi go porysuje,wędkarstwo idzie do przodu.To tylko moje zdanie,każdy ma wybór.
[2010-09-20 18:23]

ryukon1975

I podstawowe pytanie mam kije Konger z serii Equs i Albion nie są tanie ale nic mi z nich nie odpadło.Więc to nie wina firmy,oczywiście to nie teleskopy.
[2010-09-20 18:32]

MARAS-1970

hehe tomikan przeciez nie chodzi mi o dynamo w rowerze,pytalem o spina moze ktos ma taki kijek wiec niech sie wypowie.
[2010-09-20 21:16]

hej,nabylem spina kongera world champion iri juggler 5-20gram coz to takiego?

Po prostu nie ma składni w zadanym pytaniu i ciężko zrozumieć o co lata.
[2010-09-20 21:59]

djgruby

I podstawowe pytanie mam kije Konger z serii Equs i Albion nie są tanie ale nic mi z nich nie odpadło.Więc to nie wina firmy,oczywiście to nie teleskopy.

Nie teleskopy to raz, a drugie zobacz jak mocowane są przelotki w Twoich wędkach a jak w teleskopach. W teleskopie przelotka nakładana jest na końcówkę segmentu i przy byle jakim kleju musi odpaść jedna i druga, chociaż nie od razu.
Mam dwa teleskopy z tzw.rynku a jak to niektórzy mówią "od ruskuch" i powiem, że mimo iż tam przelotki montowane są podobnie to nie odleciała mi ani jedna, a jedną wędkę mam już kilka lat (bez problemów na razie i tak zostanie, bo ma teraz status rezerwowej), a drugą od początku roku.
Jako następną wybrałem Kongera i od razu zonk. Możliwe, że zbieg okoliczności.
[2010-09-20 23:32]

Co to za spn. teleskop?ludzie opamiętajcie sie.Że niewygodnie? nie samochodem pod sam zbiornik?Dwu częściówa,kamizela na plery,wodery,podbierak też na plery w kamizele wszystko co się da i jeżeli nie ma sie czasu to i tak kilka kilosów dziennie sie robi,brzegiem czy wodą nie ma znaczenia a przyjemnośc znacznie większa.Apropo KONGERA też go używam i sobie go chwale-nie tel. oczywiście-bez urazy teleskopowi spiningiści. [2010-09-21 00:08]

ryukon1975

kol.djgruby dokładnie o to mi chodziło.Traktuję ludzi na forum poważnie i dlatego nie tłumaczyłem sposobu mocowania przelotek jak dziecku.Z tego co napisałem każdy powinien wyciągnąć odpowiednie wnioski-dla mnie teleskop jest złą wędką w porównaniu do wędzisk nasadowych.
[2010-09-21 06:07]