Zaloguj się do konta

Spining Dragon Express

utworzono: 2012/01/28 13:23

Witam.Czy ktoś z kolegów łowi kijem Dragon Express 270 cm, CW 4-20 ?  Przymierzam się do kupna i chcę opinii na temat tego kija.  Biorę go pod uwagę , jako kij na pstrąga i klenia, oraz na szczupaczka lekkimi zestawami. [2012-01-28 13:23]

adrionn911

Witaj, mam ten kij, możesz trochę przeczytać o nim w tym linku.http://forum.wedkuje.pl/post/spinningi-dragona-opinie/410651/0 [2012-01-28 15:32]

lisek199

Witam będę mógł coś po niedzieli napisać ponieważ zakupiłem na allegro taki kij i czekam 275cm od 4 do 20g tez na pst pstrągi  klenie jazie wiec wtedy zdam relacje pozdrawiam
[2012-01-28 16:14]

kyniu191

kolego posiadam wedke dragon express cw od 2-12g.Lowi sie finezyjnie.Polecam w stu procentach nie bedziesz zawiedziony. [2012-01-28 16:42]

Dzięki koledzy, o ile sprzedawca da mi rabat, to kupię i expresa i kręcioł destiny u niego właśnie ;) [2012-01-28 16:54]

kulista0

Witam. Mam taki kijek 270/5-25cw.idealnie leży w dłoni,świetnie czuc przenęte,nawed przy połowie sandacza-dobra inwestycia serdecznie polecam .Łowiłem tym kijem ubiegły sezon od maja do grudnia.                                                                                                            P.S.Połamania. [2012-01-28 17:24]

Dzięki, Twoja opinia jest bardzo ważna, bo dołączyłeś dokumentację z rybą, znaczy  że łowisz ;)Dziękuje [2012-01-28 19:58]

adrionn911

A tu moja dokumentacja   [2012-01-28 20:56]

jakubwr

Podobnie jak Ty myślę nad zakupem tej klasy kija choć chodzi mi po głowie tez
Dragon EXPRESS JIG 2,70m 3-15g
DRAGON MILLENIUM HD X-FINE 2,85m 2-12g
Konger WORLD CHAMPION IRI LUCKY 305 _ 3-10g
Dużo czytam a czym dalej w las tym trudniej z decyzją. Jedni polecają bardziej Kongera bo nie jest wklejką inni twierdzą że przy tej klasie nie ma to znaczenia.
Podobno zeszłoroczne modele się kończą a nowe dostawy mają być trochę droższe - więc to chyba najlepszy moment na decyzję.

[2012-01-28 21:34]

Mam kongera IRI, fajny kij, ale chciałem okazyjnie właśnie kupić ten mocniejszy, czyli dragon Express [2012-01-28 21:37]

Iri Lucky to dobry mocny kij, z tm, że na pstrąga latem będzie zbyt filigranowy , na jaziola, czy klenia jest idealny, na małe żuczki, robaczki itp. To jest torpeda do rzucania tymi małymi robalami, a na jaziu szczególnie się sprawdza, bo jest to kij miękki i biorąc pod uwagę to, że jaziol często delikatnie chwyta przynęte, masz możliwośc utrzymania go na wędce. Twardym kijem byś tego nie zrobił [2012-01-28 21:41]

Gar4field

Zachęcony wypowiedziami w tym wątku, opisem katalogowym zakupiłem wędkę Dragon Express spinn 25g.Papiery są od wędki do 25g natomiast sam kij jest 30g. Nie zauważyłem tego od razu, gdyż kij jest wybitnie miękki.
Ten kij to katastrofa!!!!
Posiadam kilka wędek Dragona, 2szt team dragon, 2szt. thytan, miałem millenium super fast.Ze wszystkich jestem zadowolony.Dragon express Spinn 2,45 30g to przepaść, to kij kilka klas niżej.
Wędka 2,45m jest identycznie uzbrojona jak wklejanka team dragon 2.45g do 10g.Obie są opisane jako x-fast.express spinn to nie wklejanka, żeby dać 3,5 cala od szczytowej przelotki do pierwszej.
Co ciekawe niżej pozycjonowany alternatywny thytan jest już dobrze uzbrojony. Nie kupiłem thytana, bo niby za ciężki.
Express to totalna kluska, złowiłem na nią jednego pistoleta szczupaka, dolnik giął się niemiłosiernie. Mam wrażenie, że Mepps Lusox 2 totalnie przeciąża wędkę.
Początek szczytówki wcale nie pracuje, ugina się dalsza część szczytówki, później jest przesztywnienie i na koniec totalnie miękki dolnik. (zmiana uzbrojenia, na choćby takie jak w thytanie polepsza trochę sprawę, ale na pewno nie jest to x-fast, nawet po przezbrojeniu)
Reklamowałem kija, jako... nieodpowiadającego opisowi Akcja slow, ewentualnie moderate.Zupełnie inny cw. Ten kij jest wolniejszy niż prehistoryczna daiwa apollo z początku lat 90 tych.
Reklamacja nie została uwzględniona, pomimo tego, że chciałem wydać ponad 2 stówki więcej i zamienić na team dragona, bądź fishmaker'a... na cokolwiek, na co da się łowić ryby.
Pozostało pociąć szczytówkę i zrobić z tego wklejkę, może na okonki się przyda.Zanim jednak to zrobię, mam inny pomysł.Wędka jest w stanie idealnym, jeśli ktoś z Was chciałby ją kupić, chętnie sprzedam ją poniżej ceny sklepowej, czy allegro.
Na obronę kija dodam, że kij jest bardzo ładny.Jeśli ktoś potrzebuje wędki o akcji moderate, pewnie będzie zadowolony.Ale na pewno nie jest to x-fasti na pewno nie jest to 30g [2012-11-22 22:34]

mszpetman

Ja mam Dragona Express'a c.w 7-30 od 3 tygodni i jestem z niego zadowolny. Po tym co przeszedł nad Bugiem to jest kij jakiego szukałem. Praca bardzo dobra, leży w ręku znakomicie. Na początku przeszkadzał mi ten krótki dolnik, ale po jednym dniu się przyzwyczaiłem. Z czystym sumieniem mogę go polecić.

[2012-11-23 22:14]