Zaloguj się do konta

Spinające się leszcze

utworzono: 2016/04/14 17:44
zbynio 33

Na bata ok, ale piszemy o łowieniu leszczy tak? Czy może chodzi o ukleje, a przylów leszcze? Ja nastawiając się na leszcza zbudowalbym mocniejszy zestaw, a na hak dał nieco więcej jak pół pinki :).  [2016-04-16 20:57]

LYSY

Dzięki wszyskim za komantarzee, zwłaszcza tym, co nigdy haka 18-20 nie mieli na przyponie. Na nr 16-18 spokojnie mieszczą się trzy pinki i wyglądają bardziej naturalnie niż na 12-14. A ciekawe, co kolega robi gdy na mocniejszy/grubszy zestaw nic nie bierze? Siedzi i czeka całymi dniami? [2016-04-16 21:12]

Romuald55

Często są brania tylko na jedną pinkę.Trzeba zapomnieć o większym haczyku niż 18.Albo nic nie złowić.Nie tylko na bata,ale na feedera też. [2016-04-16 22:27]

Artur z Ketrzyna

Dzięki wszyskim za komantarzee, zwłaszcza tym, co nigdy haka 18-20 nie mieli na przyponie. Na nr 16-18 spokojnie mieszczą się trzy pinki i wyglądają bardziej naturalnie niż na 12-14. A ciekawe, co kolega robi gdy na mocniejszy/grubszy zestaw nic nie bierze? Siedzi i czeka całymi dniami?

Daletgo ja pinek nie używam, bo nie łowię drobnicy. Hak nr 10 i 3-5 białych robaków, czy czerwony, bądź kanapka. I wiem że większe łowię. [2016-04-16 22:28]

Artur z Ketrzyna

Często są brania tylko na jedną pinkę.Trzeba zapomnieć o większym haczyku niż 18.Albo nic nie złowić.Nie tylko na bata,ale na feedera też.

Taki przypadk miałem na J. Długim. Ryby życia okoń 12 cm, największa zawodów.

Takie efekty są na przenęconych łowiskach. Naszczeście u mnie na razie nie ma tego trendu rozpowszechnionego, i pinki moge kupowac na zawody... :-)
  [2016-04-16 22:32]

zbynio 33

Dzięki wszyskim za komantarzee, zwłaszcza tym, co nigdy haka 18-20 nie mieli na przyponie. Na nr 16-18 spokojnie mieszczą się trzy pinki i wyglądają bardziej naturalnie niż na 12-14. A ciekawe, co kolega robi gdy na mocniejszy/grubszy zestaw nic nie bierze? Siedzi i czeka całymi dniami?

Nie bierze? Dlaczego? Bo użyłeś żyłki grubszej o 0,04 mm? Bo dałeś jedną pinke więcej? Na leszcze nie używam pinek tylko białe, albo dwa duże gnojaczki lub 3 :), 3 albo 5 kukurydz, kulki proteinowe ..... Nie łowie drobnicy i szczerze to nie nastawiałem się batem na leszcze, ale na spławik owszem. Mam znajomego który targa leszcze tylko na bata i to takie koło 2-3kg i zapewniam, że nie łowi na pół pinki. Chyba że chodzi o podleszczaki? U mnie na jeziorze ostatnio nastawilem się na leszcza i było tak: wywiozłem zanęte o 21 godzinie, wiadro kul (miejsce necone wcześniej) w których była kuku, zanęta i glina. Za chwilę zaszło słońce i przestała brać wzdręga, a pokazały się leszcze. Podeszło stado i brania były przez godzinę. W tym czasie udało mi się wyholowac 10 leszczy. Trzeba się spieszyć i być cicho. Wyłożenie splawika, szybki hol, do siaty i następny i tak w sumie prawie 20 kg ryby. Batem na żylce 0,08 nie zrobisz takiego wyniku. Na przypon dałem w tamtym przypadku żyłkę 0,18 i nie zauważyłem, żeby to przeszkadzało. Pisze cały czas o łowieniu leszczy nie podleszczakow. Leszcze frykaja całkiem pokaźne kule proteinowe jak odkurzacze. Np. Jest koło mnie zbiornik i tam pełno podleszczaków i strategia jest taka, że się delikatnie łowi. Nawet na włos jak zakładałem to małą kuku i do tego mniejszy hak oczywiscie. Ja wolę jednak nic nie łowić niż męczyć drobnice. Tak wolę siedzieć bez brania i poczekać na coś większego. :) [2016-04-16 23:59]

zbynio 33

Często są brania tylko na jedną pinkę.Trzeba zapomnieć o większym haczyku niż 18.Albo nic nie złowić.Nie tylko na bata,ale na feedera też.

Taki przypadk miałem na J. Długim. Ryby życia okoń 12 cm, największa zawodów.

Takie efekty są na przenęconych łowiskach. Naszczeście u mnie na razie nie ma tego trendu rozpowszechnionego, i pinki moge kupowac na zawody... :-)
 

To tak jest na zbiorniku o którym pisałem wcześniej. Im miej na haku tym więcej złowisz. Ryba przekarmiona i nie bierze z głodu tylko raczej z ciekawości. Nigdzie indziej nie spotkałem się, żeby trzeba było tak cudować... Z tym , że leszczyk tam bierze malutki i nie złowilem tam nigdy większego... [2016-04-17 00:09]

Romuald55

Dzisiaj na zawodach płoć brała tylko na jedną pinkę na haczyku 20.Na białą. [2016-04-17 21:00]

operatywny

Ilu wędkujących tyle opini uważam że na wiosenne łowienie na bata i delikatny zestaw haczyki nr 12 lub 10 wystarczą sam łowię na bata 8m zyłka główna 0,16 przypon 0,12 jeżeli słabe brania haczyk 12 i wydłużam przypon,łowie na Motławie w Gdańsku ibiorą leszcze może nie te olbrzymy ale 1kg i a        powyżej.Brania następują jak przepłynie statek jacht lub motorówka wówczas jest tak duże falowanie i zawirowania wody że kontrolując luz nie jestem w stanie w 100% kontrolować i zdaża się że ryba wypnie się lub zerwie przypon uważam że niejest to wina rozmiaru haczyka pozdrawiam. [2016-04-24 20:03]