Spinające się karpie

/ 8 odpowiedzi
Witajcie, wczoraj bylem na rybach miałem częste brania karpia lecz 80% przyciagania skończyło sie spięciem ryby. Czego to może być wina? Słabego , za mocnego zacięcia ryby, mam haczyk rozm. 8 ale rozmiarowki sa rózne :d podkresle karpie od 30 do 40cm . Jeśli macie jakieś rady po swoich próbach proszę o pomoc. Z góry dzieki, POZDRAWIAM :)
panteragold


Napisz coś więcej na temat haczyka i żyłki.Jaki kształt mają haczyki, czy mają długi trzonek czy krótki, są odgięte, kute kolor, producent.Jakiej żyłki używasz, rozmiar , kolor , producent.
Jeśli chodzi o karpie wszystko ma znaczenie.
Pozdrawiam. (2013/06/18 07:35)

maxiu112


hej miałem ten sam problem, 80% ryb  mi sie spinało. Załóż większe haczyki tzn. 6 z krótkim trzonkiem ;) Bo tak samo jak ty zakładałem 8 ;) Również zależy to od sposobu zakładania przynęty, ale czasami od ryb ;) Jak bardzo delikatnie bierze to potrafi nawet na najlepszym haczyku sie spiąć ;) Połamania ;) (2013/06/18 18:51)

ArturDabrowski290


Napisz coś więcej na temat haczyka i żyłki.Jaki kształt mają haczyki, czy mają długi trzonek czy krótki, są odgięte, kute kolor, producent.Jakiej żyłki używasz, rozmiar , kolor , producent.
Jeśli chodzi o karpie wszystko ma znaczenie.
Pozdrawiam.   Co ma kolor haczyka do spinania się ryb 0.o
(2013/06/19 12:35)

michol


Pokaż przypon lub cały zestaw końcowy. Będzie łatwiej coś podpowiedzieć :) (2013/06/19 12:57)

matip52


A może wydłuż, koleżko, przypon?

pozdr (2013/06/19 13:05)

zbynio5o


Powodów może być kilka. Ale prawdopodobnie w końcowej fazie holu, zapominasz o ciągłym naprężeniu żyłki. To jest okazja do wypięcia sie ryby. Hamulec też możesz mieć za bardzo dokręcony.  

Oczywiście jak koledzy piszą, spróbuj na haczyk nr. 6.

(2013/06/19 13:11)

kacper1998k


Dzieki wszystkim za aktywnosc. Haczyk mam czerwony, jest wygiety lekko w prawo chyba z kamatsu  jak dobre pamietam. Kolor zylki na przyponie bialy, grubosc 0,20lub 0,22 nie pamietam dokladnie:D lowie na grunt to bardzo nie zwieksze gruntu (2013/06/19 21:57)

dziu-dziu


Witam
Miałem tez kiedyś podobny problem zmieniłem wędkę na bardziej elastyczna , sposób holu ryb czyli mniej siłowo i zwracałem większą uwagę na to żeby żyłka była cały czas naprężona haczyk ostry i problemy się zmniejszyły diametralne wiadomo zdarza się ze coś tam spada ale to nie tyle co wcześniej (2013/06/20 08:32)