Specyfikacje kijów oraz kołowrotków

/ 5 odpowiedzi
Witam,
Mógłby ktoś doświadczony w tym temacie przetłumaczyć, lub opisać z zagranicznych stron specyfikacje kołowrotków, oraz wędek? Nie mogę pojąć systemu specyfikacji np. na kołowrotkach marki PENN, albo ABU GARCIA oraz na ich stronach specyfikacja całego sprzętu różni się znacząco. Oczywiście nie tylko te firmy posiadają inny system wyznaczania mocy i opisu sprzętu ale myślę, że takie informacje przydałyby się każdemu.
PS. Jeśli ten wątek ma się zajmować w innym pokoju niż ten to prosiłbym tylko o przeniesienie.
Pozdrawiam
Artur z Ketrzyna

A dokładniej co chciał byś by Ci wytłumaczono?
Bo co do kołowrotków to nie mogą (nie powinny) różnić się symbole które wszystkich interesują. Zazwyczaj oprócz opisu pisemnego jest też obrazkowy. Np.; ilość łożysk i czy jest łożysko oporowe, jak i przełożenie, czy pojemność szpuli. Reszta symboli jest w legendzie na opakowaniu i wystarczy je przetłumaczyć z angielskiego na polski. Jak też te parametry czy specyfikacje są widoczne gołym okiem na zdjęciu. Takie jak; hamulec walki, wolny bieg szpuli, tylny lub przedni hamulec, głęboka czy szerokal lub wysoka (dalekiego rzutu) szpula, aluminiowa czy plastikowa szpula. duża czy mała roka, itd.
Co do nazwy i oznakowania wielkości, to każda firma nadaje swój w każdej kolekcji. U jednych wielkość jest w setkach u innych w tysiącach. Ale dla wędkarza najważniejsze przy określaniu wielkości jest pojemność szpuli.
Gorzej z wędziskami, bo tam decydujące znaczenie mają materiały z jakich zostały wykonane. Co przekłada się nai ich pracę i zachowanie.
Głównie kryteria jakie Cię powinny interesować (oprócz materiału z jakiego zostały wykonane), to; długość, ciężar wyrzutu CW w gramach (czasami określona lbs), typ przelotek, akcja (szczytowa, parabolik). Też można przetłumaczyć opis produktu i poczytać co o nim pisze producent.
Oczywiście opis opisem. Nie ma jak sam go weźmiesz do ręki i zobaczysz jak się spisuje/pracuje. Bo czasami opis nie oddaje wszystkiego.... (2012/11/04 13:44)

JKarp

Witam,
Mógłby ktoś doświadczony w tym temacie przetłumaczyć, lub opisać z zagranicznych stron specyfikacje kołowrotków, oraz wędek? Nie mogę pojąć systemu specyfikacji np. na kołowrotkach marki PENN, albo ABU GARCIA oraz na ich stronach specyfikacja całego sprzętu różni się znacząco. Oczywiście nie tylko te firmy posiadają inny system wyznaczania mocy i opisu sprzętu ale myślę, że takie informacje przydałyby się każdemu.
PS. Jeśli ten wątek ma się zajmować w innym pokoju niż ten to prosiłbym tylko o przeniesienie.
Pozdrawiam

CześćPodaj jakieś konkrety to coś zaradzimy.JK (2012/11/04 13:59)

ryukon1975

Witam,
Pozdrawiam

Niestety tak jest jeśli chodzi o kołowrotki PENN.
Kupowałem jeden przez internet i nie łatwo dojść dlaczego w połowie sklepów PENN SARGUS 4000 ma wpisaną masę 357 g a w drugiej połowie sklepów ponad 600 g.
Myślę że oryginalny opis jest w innych jednostkach miary i różnie potem tłumaczony/przeliczany.
(2012/11/04 14:09)

JKarp

MODEL NO.GEAR RATIOINCHES PER TURNRETRIEVE SPEEDSPOOL CAPACITY (MONO)SPOOL CAPACITY (BRAID)WEIGHT (OZS.)HAND RETRIEVEMAX DRAG (LBS.)PRICE

CześćOd lewej :Przełożenie, długość w calach nawijanej żyłki, nie wiem ( ale to oznaczenie jakiejś prędkości ), pojemność szpul kołowrotka - wytrzymałość żyłki podana w lbs a długość w jardach, waga kołowrotka 1 oz = 0,0283495 kg, rączka prawa i lewa, siła hamulca .

MODEL NO.ROD LENGTHLINE RATING (LBS.)ROD POWERROD ACTIONLURE RATING (OZS.)GUIDE COUNTHANDLE TYPE

Długość w stopach i calach, zakres używanych żyłek, moc wędki, akcja wędki, waga przynęt, ilość przelotek plus szczytowa, typ uchwytu kołowrotka 
JK (2012/11/04 16:12)