Spadek brań szczupaków

/ 7 odpowiedzi
Witam koleżanki i kolegów wędkarzy. W prasie dużo czytamy o spadku liczebności szczupaka w naszych wodach i konieczności jego ochrony. Ostatnio ( ok. 2 lata ) zauważyłem spadek brań szczupaka. Przechodząc do sedna sprawy zwracam się do Was czy też zauważyliście spadek brań tego drapieżnika. Dodam że łowie na rzekach woj lubelskiego i w tym roku na ok. 7 wyjazdów spinningowych złowiłem może 5 niewymiarowych ryb. Ja już sam nie wiem czy ja nie potrafię łowić czy tej ryby nie ma  w naszych wodach.... pozdrawiam
ryukon1975

U mnie aktualnie wygląda to całkiem odwrotnie. Łowię szczupaki czasem boleń się trafi a z białorybu nie sposób złowić małego klenia czy leszcza pomimo ze jest ich tu sporo. Niesamowita niżówka na rzece rządzi wszystkim. (2015/06/30 03:44)

zoobukowiec

u mnie tak samo, więcej jest szczupaka niż białorybu (2015/06/30 10:57)

ogtw

Szczupaków ci u nas dostatek, ale zanim dorosną to większość zeżrą kłusownicy.
Im większy wymiar ochronny tym więcej ryb dla kłusoli. (2015/06/30 14:00)

l412kopaczka

w moim przypadku jest tak że ta ryba jest, znalazłem fajne małe łowisko nie duże od czasu do czasu łowie na nim i mam pewność że są tam szczupaki bo nieraz widać tylko teraz ryba jest cwana nie chętnie sie bierze staram się być mniej widoczny to rezultaty są lepsze , ale również powodem jest ilość drobnicy na łowisku dużo drobnicy mniej brań    (2015/07/02 09:55)

mollto

Na mamrach szczupak się uspokoił, ale maj i czerwiec był gruby, ostatni wypad czerwcowy owocował 17 stoma sztukami w godzinach od 15:30 do 21.
Oczywiście nic wielkiego, chociaż słyszałem że padło kilka metrów, ale żaden nie zameldował się u mnie na kiju. (2015/07/02 10:36)

Artez

Witam was wszystkich mam pytanie za 2 dni wyruszam łowić ryby i mam pytanie, na jakie przynęty bierze kleń (spławik) a na jaki bierze szczupak (spławik i spining) mam nadzieje, że pomożecie mi :D (2015/07/03 21:04)

l412kopaczka

klen zalezy gdzie jakie wody rzeka jeziorko woda górska ... ? ja klenie łowiłem na czeresnie błystki obrotówki najmniejsze jakie miałęm czyli od 0-2 (rozmiar) na robaka wezmie szczupak no na czerwone zielone błystki od rozmiaru 2-... na spławik na rzywca ja polecam karazie w rozmiarze 7cm zapiąć za grzbiet do tego spłąwik rzywcowy do 10g i niech sobie pływa az go cos zje :P płoć jest dobrą przynętą jazgarz to juz dopiero dobra przyneta na drapierznika sum sandacz szczupak sie nie patyczkuje polecam moj sprawdzony sposób moja metoda mysle ze pomogępozdrawiam ;)  (2015/07/04 16:33)