Zaloguj się do konta

spadanie robaka z łopatki haczyka

utworzono: 2009/07/02 10:46
marcin-in0

mam niewielki problem który jak sądzę uda mi się tu rozwiązać. wczoraj byłem na uklejach przygotowywując sie do zawodów wędkarskich okazało się ze podstawowym mankamętem jaki mi zajmowal dużo czasu było zrywanie robaka z żylki przyponowej . Gdyż to ryba zsuwała go z łopatki haczyka Jak temu zapobiedz [2009-07-02 10:46]

marcin-in0

dowiedziałem się że zalez to od długości trzonka haczyka a jakgdy tak jeszcze na łopatkę nałożyć trochę kelju dwu składnikowego [2009-07-06 13:46]

jurek

Przeczytaj wątek poniżej w poście ...jak ustawić się na ukleje..............tam wszystko napisałem wraz z zanętami i sposobem.......Jurek . [2009-07-06 14:18]

stosuj haki z zadziorami na trzonku [2009-07-06 14:21]

Tak jak Mateusz prawi, ale jest jeszczejedna metoda. Trzeba dorwać w sklepie malutkie, przezroczyste (lub pod kolor robaka) silikonowe stoperki. I taki stoperek nałożyć an haczyk tak, by opierał się o łopatkę. To skutecznie zapobiegnie zsuwaniu się robaczka, a rybie nie będzie przeszkadzało. Oczywiście stoperek ma być maleńki - nie jest to sposób z ksiązki o wędkarstwie, ale sam go sobie przetestowałem i działa. [2009-07-06 17:57]