Solidny kołowrotek wg. Was

/ 36 odpowiedzi / 2 zdjęć
matti073


Witam
Często na forum czytam: "kolego bierz ten a nie inny sprzęt". Moim zdaniem nie jest to prawidłowa forma. Często też wiem ,że polecany przez kogoś sprzęt jest do bani albo po prostu mi by nie odpowiadał z jakiegoś tam powodu. Bardziej odpowiednią formą było by napisanie , że polecam taki a taki kołowrotek lub wędzisko z takiego a takiego powodu. Pytający zazwyczaj dostaje kilka podpowiedzi i może zdecydować co wybrać. Nie zawsze to co Tobie pasuje będzie odpowiadało komuś innemu i trzeba się z tym liczyć.
Pozdrawiam (2013/01/19 19:49)

xerinus


Spro,Okuma,D.A.M (2013/01/19 19:55)

ryukon1975


Witam
Często na forum czytam: "kolego bierz ten a nie inny sprzęt". Moim zdaniem nie jest to prawidłowa forma. Często też wiem ,że polecany przez kogoś sprzęt jest do bani albo po prostu mi by nie odpowiadał z jakiegoś tam powodu. Bardziej odpowiednią formą było by napisanie , że polecam taki a taki kołowrotek lub wędzisko z takiego a takiego powodu. Pytający zazwyczaj dostaje kilka podpowiedzi i może zdecydować co wybrać. Nie zawsze to co Tobie pasuje będzie odpowiadało komuś innemu i trzeba się z tym liczyć.
Pozdrawiam







Czyto ważne jak ktoś napisze?
"Bierz","Nie bierz",'Kupuj","Nie kupuj".
Myślę ze nikt nie kupuje kołowrotka na podstawie wypowiedzi w jednym wątku a po przeczytaniu wielu nie trudno wytypować 5-6 firm/modeli które są w czołówce.
Mam na myśli czołówkę z pominięciem skrajności czyli kołowrotków tanich i bardzo drogich tylko te z średniej półki jakie wielu wędkarzy używa i chwali.
Ryobi,Penn,Spro ..... (2013/01/19 20:59)

esox61


Ja proponuję trzy warianty:

1.Okumę Raw II lub jeszcze bardziej Salinę,

2. Abu Revo SX,

3. Abu Soron STX

To są solidne sprzęty do spinera na nierdzewnych łożyskach, warte swojej ceny. Wielkość 4000 będzie ok. Najlepiej iść do dobrego sklepu i przymierzyć młynek do kija.

Zarówno Zaubery, Red Arcki czy Fishmakery to sprzęty na rdzewnych łożyskach i po zamoczeniu prędzej czy później będzie szumiało (rdza swoje zrobi). Naprawiam od lat kołowrotki i trochę wiem na ten temat.

(2013/01/22 20:31)

Esox_lucius1988


ostatnio troche przegladałem internet i czytałem wypowiedzi o Pennach, duzo osob pisze pomimo tego iz sa nie do zajechania to niby na poczatku ciezko sie niemi kreci.

z firmy Penn mam 2 typy: spinfisher lub atlantis (jak znajde troche taniej)

tylko mam pytanie, znacie moze roznice miedzy spinfisherem v a spinfisherem ssv? wiem ze z dopiskiem LL tzn wolny bieg, ale nie wiem czym sie rozni wersja V od SSV. widziałem w niektorych wersjach ze korpusy i szpule sa z metalu w innych sa z aluminium. sa tez roznice wagowo. mozecie mi to wyjasnic?

zastanawiam sie jeszcze nad Abu, ale wgl nie znam tych kolowrotków wiec zaczekam z wypowiedzia.

(2013/01/23 20:52)

u?ytkownik142580


I to się zgadza. Wybierając Spro, Ryobi i Dragon warto przeczytać tekst z linka:
http://extreme-fishing.pl/ryobi-zauber-i-jego-klony/
Myślę, że warto. Ja nie namawiam do kupna konkretnego modelu - mam Spro Red Arc, brat ma Ryobi Zaubera. Żaden nie narzeka. A trochę spędzamy czasu nad wodą. Ale warto zwrócić uwagę na jedno - trzeba wziąć do ręki i sprawdzić organoleptycznie. Nie zawsze kołowrotek "X" wychwalany przez jednego będzie cieszył i spełniał oczekiwania drugiego wędkarza. A wiadomo wydać kasę na coś co nie będzie cieszyć to chyba jedna z większych porażek. Fakt, że wędkarze też mają swoje ulubione marki - i te będą zachwalać i polecać. Dobrym pomysłem byłoby pożyczyć od kolegów po kiju, znajomych, dany młynek (o ile taki posiadają) i przymierzyć na chwilę do kija, zobaczyć co i jak i dopiero podjąć decyzję. Wiadomo - łatwo powiedzieć ale z realizacją nie będzie pewno taka łatwa sprawa. Jednakże nie jest to niemożliwe do wykonania. Pozdrawiam. (2013/01/24 22:10)

Stary wyjadacz


Witam mi sprawdza się kołowrotek marki DRAGON model to jest EXPRESS RD 530. Super sprawa wyholowałem na niego sporo szczupaków :D i ładne okonki przekraczające 30 cm. (2013/01/30 13:19)

piotras1237


Solindny kołowrotek hmm Shimano Stella :D hehe
Ale tak naprawdę to dobre kołowrotki za przystępną cene robi spro,ryobi oraz penn. (2014/01/05 23:35)

mirasqq


Ja proponuję trzy warianty:

1.Okumę Raw II lub jeszcze bardziej Salinę,

2. Abu Revo SX,

3. Abu Soron STX

To są solidne sprzęty do spinera na nierdzewnych łożyskach, warte swojej ceny. Wielkość 4000 będzie ok. Najlepiej iść do dobrego sklepu i przymierzyć młynek do kija.

Zarówno Zaubery, Red Arcki czy Fishmakery to sprzęty na rdzewnych łożyskach i po zamoczeniu prędzej czy później będzie szumiało (rdza swoje zrobi). Naprawiam od lat kołowrotki i trochę wiem na ten temat.


jeśli chodzi o salinę to dla mnie jest na starcie rozkałatana czyt. ma straszne luzy głównie na łożyskach gdzie wchodzi rączka w korpus. ogólnie jest na to sposób bo w większości kołowrotków tak jest.wystarczy je wkleić specjalnym klejem do osadzania łożysk i młynek pracuje zupełnie inaczej ;) ja do cięższego spina używam drugi sezon team dragon FD 735ix i chodzi przyzwoicie chociaż zaraz trafi do serwisu z powodu luzów na kabłąku co jest ich bolączką. Pozdrawiam (2014/01/06 00:11)

barrakuda81


Team Dragon FD 930iz - 5 i pół sezonu intensywnego spinnigowania (głównie Wisła) i tylko mikro luziku dostał.Chodzi leciutko ( w tych kwestiach jestem fetyszysta i jak mi cos nie pasuje kołowrotek przestaje kwalifikowac sie do spiningu) ,hamulec precyzyjny.Chyba najlepiej wydane   3 stowki w mojej wedkarskiej karierze.Wciąz słuzy i już szykuje go na sezon 2014.Jedyny minus - trzeba dbac o rolke prowadzaca linke,czyscic,smarowac zeby nie szumiała. (2014/01/06 11:55)

piotrekOlc


Skrót SSV to oznaczenie każdego modelu. Na twoim miejscu nie zwracałbym uwagi na takie propozycje typu Team Dragon, Ryobi czy Spro. To są dobre kołowrotki, ale do nieco lżejszego łowienia i to jest także inny przedział cenowy. Kołowrotki Penna są testowane na morskim spinningu w ciężkich warunkach i może nie pracują tak jak japońskie "shimaniaki" to wytrzymają w każdych warunkach. Polecam Slammera - stara, prosta i sprawdzona konstrukcja. Spinfisher, na którego pewnie też się skuszę wygląda obiecująco. Atlantis też bardzo dobry tylko jest problem z dostępnością. ostatnio ukazał się nowy model Confilct, który tak właściwie jest ulepszoną wersją Battle'a. Model 4000 pasowałby jak ulał.
Co do Abu to wiem tyle, że Soron stx jest niezwykle popularny w ameryce i chwalą sobie ten sprzęt.
Shimano Stradic fj lub fd to też są bardzo fajne kręcioły tylko, że te Stradic'i to malezja, a nie jak kiedyś japonia i wątpiłbym w ich trwałość w porównaniu ze starymi modelami.

Pozdrawiam ;) (2014/01/06 13:27)