Zaloguj się do konta

Sól w zanęcie

utworzono: 2012/07/17 12:46

Ostatnio kiedy przeglądałem stare książki wędkarskie natknąłem się na własnoręczne przygotowywanie zanęty.Wszelkie składniki tej mieszanki były standardowe lecz zastanawiającym mnie dodatkiem była sól.I właśnie, co daje sól w zanęcie i jakie ryby wabi ?
[2012-07-17 12:46]

endzi63

prawdopodobnie sól dodawana do zanęty jest po to , aby po złapaniu rybki przed smażeniem nie trzeba było solić.
[2012-07-17 13:04]

Bugowy Lowca

sól to dobry dodatek do gotowania grochu,pęczaku itp działa wabiąco na leszcza
[2012-07-17 13:10]

Arcymisiek

Ostatnio kiedy przeglądałem stare książki wędkarskie natknąłem się na własnoręczne przygotowywanie zanęty.Wszelkie składniki tej mieszanki były standardowe lecz zastanawiającym mnie dodatkiem była sól.I właśnie, co daje sól w zanęcie i jakie ryby wabi ?


Sól znajduje zastosowanie w nielicznych zanętach,miedzy innymi płociowo-krąpiowych
Sól ma głównie walory smakowe ,wpływa korzystnie na apetyt i trawienie.
Należy stosować z dużym wyczuciem,tzn:lepiej dodać odrobinę niż przedobrzyć(tak jak w potrawach)

[2012-07-17 13:14]

pioter94

Szczyptę soli dodaję do pszenicy zapobiega ona szybkiemu kiśnięciu przynęty.
[2012-07-17 13:40]

Ok,dziękuje :)
[2012-07-17 13:55]

Ukleja142

Sól i cukier to najstarsze składniki dla dodawane jako konserwanty spożywcze. Nie mają dla naszych ryb żadnych wartości odżywczo-smakowych. Producenci wszelkich maści zanęt korzystają z konserwujących właściwości tych susbtancji... [2012-07-17 14:50]

JKarp

CześćRyby jak każde stworzenia muszą utrzymywać równowagę elektrolitów w organizmie.Wszystkie prawie żywe istoty ( oprócz człowieka, który sam sobie soli potrawy ) muszą naturalnie uzupełniać sól.Sól jest takim trochę podstępem jako dodatek do zanęt, kulek itp bo oprócz nadania charakteru smakowego, konserwowania jest naturalnie poszukiwana przez ryby - podobnie jak betaina. Ryby szukają betainy bo same jej nie potrafią wytworzyć ani nie występuje naturalnie w wodzie.Ale o betainie innym razem. Jedne z kulek które używam są słone jak pierun a rybom to nie przeszkadza.JK [2012-07-17 15:07]