Śnięte ryby w Bugu

/ 22 odpowiedzi
W ostatnich dniach napływają niepokojące wiadomości z nad Bugu. Tony śniętych ryb , zarówno dużych leszczy szczupaków a nawet sumów jak i małych krąpików i uklejek spływają w duł rzeki . Co ciekawe razem z rybami giną m.i.n bobry i wydry ,a znajomy widział również martwą kaczkę - to może świadczyć o tym że oprócz "przyduchy" wystąpiło skażenie wody do ssaki i ptaki oddychają tlenem atmosferycznym . Taka sytuacja ma miejsce nie tylko w Bugu ale także w jego dopływach . Co o tym sądzicie ? Czy po takiej katastrofie kiedykolwiek będziemy mogli złapać nad Bugiem ładnego szczupaka czy leszcza ? Czy uda się "odbudować" naszą dziką rzekę ???
MarcinN1992


http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=TO&Date=20090709&Category=ALBUM&ArtNo=591740050&Ref=PH&Params=Itemnr http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=TO&Date=20090708&Category=ALBUM&ArtNo=239653871&Ref=PH&Params=Itemnr=1 http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=TO&Date=20090708&Category=ALBUM&ArtNo=536768932&Ref=PH&Params=Itemnr=1 na tych zdjęciach widać małą część tego co się dzieje na Bugu i dopływach ;( (2009/07/10 13:57)

u?ytkownik11976


Słyszałem dzis w radiu. Wywożą całe kontenery martwych ryb , i padły nawet te najmniejsze,mówili ze odbudowa tej rzeki może trwać latami.Taki jeden pan sie wypowiadał spytali go jak ocenia tragedie w skali od 1 do 10 ,on odpowiedział ze 10 jak i nie więcej, i że będa też tacy gnoje którzy będa te ryby zbierać i sprzedawać, szkoda rzeki i dopłwow, ale zastanawia mnie co mogło być przyczyną tych wielkich strat, (2009/07/10 14:43)

u?ytkownik11976


http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=TO&Date=20090709&Category=ALBUM&ArtNo=591740050&Ref=PH&Params=Itemnr=7 (2009/07/10 14:48)

Martin25


Oglądam te zdj , aż serce mnie boli :(( tyle ryb katastrofa :/ Wisła nie odczuła tak wielkich strat chociarz tyle dla mnie pocieszenia... (2009/07/10 23:28)

jarcyk18


kocham wisłe ale jest to miłość o wiele mmniejsza niż do BUGU tej jednej z ostatnich pięknych wielkich dzikich rzek w polsce .No i juz hu....... po rzece za jakies 20 lat przy naszych wladzach które pewnie teraz powiedza ,że beda zarybiac nie wiadomo jak to moze rybostan sie odrodzi bo i tak juz z tym kiepsko bylo. Czy warto za jakis rok wogole na ryby isc na BUG??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? (2009/07/11 08:36)

u?ytkownik11447


Ja myślę, że to wina różnego rodzaju środków używanych na polach. Teraz to pomoże tylko mniejsze wyławianie ryb i większe zarybianie. (2009/07/11 11:03)

u?ytkownik15969


Te wielkie sumy,monstrualne brzany,wielkie łopaty,klenie ,bolenie !!!!
Ile tam rekordowych ryb zginęło !!!! Przeciez Bug był jedną z najwiekszych wylęgarni wędkarskich rekordów!!! 20 lat to moze wystarczy na leszcze ale nie na te kilkudziesiecioletnie sumiska !!! Moze za pół wieku doczekamy sie stanu obecnego ;(((
Straszna szkoda wielkiej pieknej dzikiej rzeki ;((((
I tylko tak na marginesie po co tyle tematów zakładacie,przeciez wystarczy tylko jeden ,zaczęty przez pyńka i szczerze perzepraszam go za niegrzeczna i niemądrą odzywke w tamtym temacie ,głupie to było i szczeniackie ,chciałeś dobrze a ja to zlekcewazyłem ,no cóż ludzie sie zmieniają ,jak widze w twoim przypadku jak najbardziej na lepsze ! Wielki + dla Ciebie i wielki - dla mnie za tamto ;)) (2009/07/11 12:47)

dany21


Na stronie innego portalu wędkarskiego jest 74 zdjęcia z akcji wyławiana śniętych ryb, tam widać ile ryb padło, całe ławice pływały do góry brzuchami. (2009/07/12 08:22)

Martin25


Nie przesadzajcie, owszem bardzo dużo pięknych ryb zdechło ale tak musiało być i już. My na to wpływu nie mamy ale z drugiej strony przecierz nie wszystkie ryby wyginęły. Ja myślę ze za rok bedzie juz wporządku , może nie wszystkie sie odrodzą ale bardzo dużo narybku będzie. Tylko żeby nie było takich powodzi jak w tym roku i wszystko wróci powoli do normy. Bądźmy dobrej myśli :) pozdrawiam (2009/07/12 09:03)

dany21


Napewno życie w Bugu się odrodzi, to przez nature ta klęska to i natura zadba o to żeby wszystko wróciło do normy, człowiek może pomóc przez zwiekszenie zarybiania. (2009/07/12 10:08)

MarcinN1992


Moim zdaniem oprócz akcji zarybiania PZW powinien wprowadzić specjalne limity ilościowe i wymiary ochronne dla ryb w Bugu i jego dopływach , tak jak jest na innych łowiskach np na niektórych jeziorach . Na pewno częstsze kontrole straży rybackiej też nie zaszkodzą ;) ( łowie w Bugu od 2 lat i ani razu mnie nie skontrolowano , a łowie dosyć często ) (2009/07/12 11:49)

MarcinN1992


Do Martin25 . Nie przesadzamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!! jestem bardzo , bardzo ciekawy jakby coś takiego spotkało Wisłę , cobyś wtedy pisał ?! (oczywiście nie życzę takiego nieszczęścia nikomu ) . Cała populacja ryb na Bugu będzie się odradzała minimum 10 lat . a żeby złapać 30-40 kilogramowego suma to i z 15 lat trzeba będzie poczekać !" Ja myślę ze za rok bedzie juz wporządku " to nie prawda , być może już nigdy nie będzie tak jak wcześniej . (2009/07/12 12:02)

adik21


Zal patrzeć na takie rzeczy:(:(tyle ryby ,cała rzeka załatwiona:/.Slużby nasze tez zapoźno zareagowały juz duzo wczesniej byly sygnały ze ryby zdychaja.Napewno jakaś cześć ryb ocalała ,ale długo zajmie odnowa tej rzeki, a co do tego że to wina natury no nie wiem jesli ludzie by nie urzywali tyle nawozów najrożniejszych to by tak nie bylo o ile to wina nawozów jak mowia.Niedlugo wszystkie rzeki i jeziora załatwia na amen jak nie kłusownicy to katastrofy:/ (2009/07/12 13:30)

KWANT


Wędkuję na Bugu w okolicach Wyszkowa od 16 lat. Miałem parę ładnych sztuk (sumy, sandacze) ale nigdy rekordowych. Głównie skupiałem się (z braku czasu) na drobnicy (krąpie leszcze i coś tam jeszcze :) ). Teraz po tym nieszczęściu jakie dotknęło naszą rzekę mam nadzieję że to co łowiłem do tej pory będę łowił nadal. I mam nadzieję że wielu "mięsiarzy" się opamięta i nie będzie chować gdzieś w trawie tego co należy oddać rzece. Ale pewnie to tylko marzenia..... Pozdrawiam brać wędkarską. (2009/07/19 23:47)

golo


spułczucie tez tym ze wychowuja sie nad bugiem i łowia alesz szkoda tez zalewu to prawie 50 ton ryby poszło sie je/// .. pozdrawiam i mysle ze wszystkowruci do normy (2009/07/20 21:34)

u?ytkownik417


Jeszcze wczoraj byłem nad Bugiem, w Mielniku.Śniętych ryb nie widziałem,ale woda jest bardzo ciemna,czarny osad na dnie,czarne przybrzeżne szuwary,no i unoszący się z łąk i od wody dziwny odór! O zarzuceniu wędki nawet nie myślałem!Pozdrawiam - Norwid1. (2009/07/21 17:15)

KWANT


Jest wiele opinii że było jednak coś więcej jak tylko (naturalna :/ ) przyducha. Aż tak duży zbieg nieszczęśliwych okoliczności??? Są pogłoski że puściła jednak oczyszczalnia. Może ktoś ukręcił łeb sprawie i karmią nas w prasie bredniami??? Nie wiem. Przecież najstarsi wędkarze łapią się za głowy! Czegoś takiego nie widzieli!!! Dziś pieniądz może wszystko...... (2009/07/23 23:06)

KWANT


EKOLODZY!!! Czy są niezależne analizy chemiczne naszych wód po katastrofie??? (2009/07/24 21:46)

pioter82


pewnie puścili coś u "ruskich" a teraz nie maję co mówić to mówią o przyduszce.
Częgoś takiego nie było nawet przy największych powodziach i upałach ale rozważane na ten temat zostawiam wam. (2009/07/25 20:50)

pawchod


Nie przesadzajcie, owszem bardzo dużo pięknych ryb zdechło ale tak musiało być i już. My na to wpływu nie mamy ale z drugiej strony przecierz nie wszystkie ryby wyginęły. Ja myślę ze za rok bedzie juz wporządku , może nie wszystkie sie odrodzą ale bardzo dużo narybku będzie. Tylko żeby nie było takich powodzi jak w tym roku i wszystko wróci powoli do normy. Bądźmy dobrej myśli :) pozdrawiam
(2009/09/22 20:40)

pioter82


http://www.youtube.com/watch?v=LToLW1tMq_4



ZOBACZCIE TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(2009/12/13 22:35)

u?ytkownik22602


To ta "podeszczówka" - czyli cos nie istnieje. Szlag mnie trafia, naprawde. Co za cholerny kraj. A wlasciwie nie kraj, tylko jacys rybobójcy puszczający  jakas trucizne. Przeciez wode  latwo dac do zbadania, i oglosic wyniki. Niedlugo znowu trupy tych biednych ryb doplyną do Zegrza. Beznadzieja, naprawdę. Mam prosbe -Koledzy, jesli mozecie - fotografujcie to wszystko, i zrobcie relację na portalu. To bardzo potrzebne, trzeba podniesc larum !!! Pozdr. (2009/12/13 23:52)