Zaloguj się do konta

Śnięte ryby w Bugu w ok.Broku

utworzono: 2009/07/09 08:18
staroscic

Witam wszystkich ! Może ktoś mi wyjaśni co się dzieje nad Bugiem w okolicach Broku co chwilę wodą płyną śnięte ryby.Jeśli ktoś chce zobaczyć zdjęci zapraszam na wirtualną polskę ! pozdrawiam Komandos. [2009-07-09 08:18]

kalmar

serdecznie współczuję wszystkim wędkarzom łowiącym na bugu. dzisiaj widziałem w tvn zdjęcia śniętych ryb z tej rzeki - mówią, że to wina powodzi i tego co z nią dostało się do wody rzeki. tony śniętych ryb wszelkich gatunków, odtworzenie rybostanu będzie długotrwałe, miejmy nadzieję, że uda się uratować to co zostało i szybko doprowadzić do zbliżonego (poprzedniego) stanu. pozdrawiam wędkarzy z buga [2009-07-09 16:26]

FanAtyk

Czytałem o tym w "Metrze". Dużo deszczu, wszystko spływa do wody, mało tlenu - jakis ekspert się wypowiadał że normalnie temperatura w Bugu wynosi 16-18 stopni a teraz jest 20-kilka. Tak samo z tlenem - normalnie jest go ok. 6-7mg na litr a teraz spadło do 2mg na litr. Kiepsko, ale cóż zrobić... [2009-07-09 16:33]

wampiir

przesrane a taka fajna żeczka byłem tam raz totalna dzicz naprawde idzie odpocząć i do tego przyjaciele za wschodniej granicy łapiący na podrywki 2m na 2m może to oni coś spuścili ? [2009-07-09 17:50]

Takie są dzisiejsze czasy ja jakieś 7 lat temu widziałem jak gościu spuszczał szambo ze zbiornika który miał na podwórku, a szambo spływało do pobliskiej rzeczki. [2009-07-10 11:31]

Takie są dzisiejsze czasy ja jakieś 7 lat temu widziałem jak gościu spuszczał szambo ze zbiornika który miał na podwórku, a szambo spływało do pobliskiej rzeczki. [2009-07-10 11:31]

Szalona

NAjnowsze straszne komunikaty:

http://www.wios.warszawa.pl/portal/pl/9/Komunikaty.html [2009-07-10 12:30]

BaraneQ

Ten komunikat z WIOS jest faktycznie straszny. W tej wodzie prawie tlenu nie bylo...

Z jakies 10 lat temu mieszkalem niedaleko Buga na srodkowym odcinku, niedaleko Dorohuska. Po ukrainskiej stronie byla cukrownia i ktoregos razu otworzyli przepusty i wpuscili jakis syf do wody. Efekt byl podobny jak teraz ale na mniejsza skale. I jakies 2-3 lata slabo braly w tej okolicy. Az strach pomyslec co bedzie teraz:( [2009-07-12 10:18]

golo

ja pie.. ile ryb sie marnuje w jeden dzie wyłowili 8 ton śnientej ryby szkoda pzdrawiam wszystkich wedkarzy ......... [2009-07-13 12:38]

Uszaty94

witam. ja w lokalnych gazetach oraz z informacji wędkarzy łowiących na Bugu dowiedziałem się że tak duża ilość śniętych ryb spowodowana jest małą ilościa tlenu. Kolejna przyczyna są nawozy chemiczne, które woda wymywa z pól, następnie wpływając do rzeki. Ostatnio jednak słyszałem że znowu zaczęły brać niewielkie sumy. [2009-08-11 21:35]

withanight88

Przyczyna tego wszystkiego był ten podwyzszony stan wody ktory niedawno miał miejsce.... Woda zebrała wszystko co było na brzegach, zaczeła gnić , proces gnilny spowodował brak tlenu w wodzie do tego podwyzszone temp. powietrza, woda sie przegrzała i teraz są tego skutki.... [2009-08-12 08:06]

Hmmmmm. Bug swoją drogą. Ale są też inne rzeki i zbiorniki. Naturalną rzeczą było drzewiej, że mniej lub bardziej regularne wylewy rzek, nie wyrządzały szkód w jeziorach, a wręcz można powiedzieć, dostarczały ryb, narybku itp. Ale to było drzewiej. A dziś?
Przez jakiś czas był spokój, bo rolnictwo zapomniało o połaciach piasków i żwirów położonych bezpośrednio w sąsiedztwie wód. Ale Unia Europejska szybko sobie z tym poradziła i za sprawą dopłat do wszystkiego, rolnicy zaczęli nagle uprawiać nawet te piaszczyste, nieurodzajne pola. Kiedyś te żwiry filtrowały wodę przesiąkającą do jezior i rzek, a teraz przepuszczają wymywaną chemię, stosowaną przez bambrów. Nad wieloma zbiornikami śmierdzi obornikiem jak zaraza, a nieraz jest to najgorszy z oborników, czyli obornik świński. I to też spływa do naszych wód. Nie dość ,że chemia, to jeszcze biologiczny syf na dodatek. Następna rzecz, wszystkie firmy ochoczo otwierają przepusty, gdy tylko poziom rzek się podnosi - spuszczają świństwa prosto do wody! Liczą na to, że wysoki stan rzek, zatrze ślady procederu. Idąc dalej, na terenach zalewowych powodzie wymywają gnojowniki, szamba i inne ścieki, zanosząc to wszystko do rzek i jezior. Należy tez dodać tysiące kilogramów biopapki zadawanej przez wędkarzy. JAK WIĘC WODA MA NIE FERMENTOWAĆ, NIE ZAKWITAĆ, NIE ZAKWASZAĆ?! SKĄD MA BYĆ TEN ŻYCIODAJNY TLEN W WODZIE, SKORO ZOSTAJE ZUŻYTY NA PRZETWARZANIE BIO-SYFU ?

A na koniec, kiedy już wszystko wróci do normy, przyjedzie na ryby GHOSTMIR i wszystko kilim i wszystko zeżre.
[2009-08-12 13:52]

Siemanko Jak to co :D Ulewy, cały syf spłynął do rzek a najbardziej to chyba z pól cała chemia. I niestety po rybach. [2009-08-12 18:55]

withanight88

ej archacki zeby punkty za komentarze nabijac musza byc one dluzsze!! [2009-08-12 20:47]

withanight88 nie trzeba pisać dużo słów, wystarczy, że przed nimi wciśniesz kilkadziesiąt spacji. Nie widać ich a punkty lecą:) [2009-08-12 21:33]

withanight88

no zobacz nie wiedzialem:) [2009-08-12 22:58]

jurek

Nie jest brak debilstwa i nieodpowiedzialności innych ludzi ,a zwłaszcza przeróżnych służb................ trują Nasze Wody czym się tylko popadnie -----, nie myśląc o skutkach zniszczeń w przyrodzie . [2009-08-17 07:05]

Śnięte ryby są zawsze złym znakiem . [2009-08-17 09:52]

Irkoni

Ślęza jest zatruwana dosyć często przez farbiarnię,wodę wtedy mamy kolorową,a kara za to 500zł toż to szok tyle mamony chyba zakład upadnie śmieszne a jak by tego było mało to jeszcze jakieś skur.....y wlały do Ślęzy olej,winnych nie ma i co można z tym zrobić osobiście to takiego c[ pi ]a bym utopił w tym syfie... [2009-08-17 16:52]

qualcuno

Witam nie wiecie jak wyglada sytuacja na Zegrzu? cos sie polepszylo? [2009-08-19 13:00]

yba

Jak zwykle winien wszystkiemu jest człowiek . Sami degradujemy środowisko  w sposób świadomy lub nie i jeżeli tak dalej będzie będziemy łapać mutanty albo nawet tego nie .. pozdrawiam mistrzów. [2013-04-17 20:05]