Zaloguj się do konta

Śnięcie ryb na rzece Kamienicy

utworzono: 2012/07/06 10:34

Z moich informacji wynika że działacze okręgu w Nowym Sączu doprowadzili do śnięcia ryb w stawach należących do okręgu przy rzece Kamienicy. Nie podjęto żadnych działań w momencie kiedy wiadomo było że woda w rzece gwałtownie się ociepla i trzeba coś zrobić z rybami. Zamiast wypuścić ryby o rzeki żeby dać im choć cień szansy na przeżycie, poczekano aż zaczęły zdychać i podzielono się sporą częścią tych które jeszcze żyły. Reszta została zakopana a wiadomo że po fakcie trudno stwierdzić ile zostało zakopane. Jeśli te informacje się potwierdzą zgłosimy sprawę do prokuratury. Są świadkowie który widzieli ile ryb zostało wyniesione przez pseudo "działaczy".  To już przeszło wszelkie granice przyzwoitości i dobrego smaku.

Aha i jeszcze jedno..."szanowni działacze"...pomieszczenia kół nie są miejscem do pijackich libacji tylko są to pomieszczenia do prowadzenia działalności kół !!!
[2012-07-06 10:34]

fisch 73

Ostatnie zdanie bardzo trafne.Siedziba koła powinna być wizytówką koła a jego zarząd godnym reprezentantem wszystkich członków. Pozdrawiam. [2012-07-06 09:46]

Roxola

Zastanowiła mnie pewna kwestia w tym co napisałeś...Działacze nie wypuścili ryb ze stawu do rzeki i skazali je na uduszenie.Czy może być taka opcja, że obawiali się wypuścić do rzeki ryby w nie całkiem dobrej kondycji ?Myślę, że to duże ryzyko....W przypadku śnięcia ryb, mogliby być również posądzeni o zarybianie rybą chorą.Tak mnie to zastanawia, czy taki krok byłby rzeczywiście dobry.Ryby (moim zdaniem, mogę się mylić) będące w zbiorniku hodowlanym nie są rybami wędkarzy.

[2012-07-06 12:10]

Zgadzam sie z panem fisch 73
[2012-07-07 09:58]

olaf72

To jak w końcu ? woda się w rzece drastycznie ocieplała czy w stawie gdzie były ryby? trochę to nieskładnie napisałeś.
Dokładnie o które stawy chodzi,w którym miejscu?
Co do reszty Twojego wpisu to brak mi komentarza.Komunistyczne podejście do sprawy chyba w starszej daty ludzi nie da się wyplenić,...Franek zawsze da Zbyszkowi,koledze od flaszki za darmo bo sam dostał.....nie on! ale tak myśli bo jest w zarządzie koła,ręce opadają.Ale jest światełko w tunelu :),światełkiem są młodzi wędkarze którzy naczytali się różności na forach wędkarskich i sami wysnuli wnioski.Tak że musimy poczekać kilka lat i będzie dobrze...miejmy nadzieję,czego sobie i wszystkim życzę

[2012-07-08 03:35]

olaf72

Roxola Kamienica to górska rzeka,jeśli wpuścisz duszące się ryby z hodowlanego stawu do czystej natlenionej wody to chyba im nie zaszkodzi?,
Chociaż po kilku dniach upału i tak woda w rzece się ocieplała wiem to z autopsji ,ale nie na tyle żeby szkodzić rybom ze sztucznych zbiorników hodowlanych!Trudno mi się dokładnie wypowiedzieć bo dokładnej sytuacji nie znam,tylko tyle co z postu powyżej.Dajcie więcej info.
[2012-07-08 03:52]

covent

http://www.pzwns.info.pl/ [2012-07-08 21:07]

Pitbul

Kolego @glaubi !Piszesz: " Z moich informacji wynika że działacze okręgu w Nowym Sączu doprowadzili do śnięcia ryb w stawach należących do okręgu przy rzece Kamienicy. Nie podjęto żadnych działań  w momencie kiedy wiadomo było ..."
Następnie czytam: Okręg PZW w Nowym Sączu informuje, że w dniu 21 czerwca br., miało miejsce śnięcie ryb na rzece Kamienica Nawojowska. Wynikiem stwierdzenia przez Straż Rybacką Okręgu takiego faktu, było zawiadomienie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Policji oraz prasy. W chwili obecnej nie wiemy, co było bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy, ponieważ czekamy na wyniki badań. Możemy tylko przypuszczać, że nadmiernie podwyższona temperatura wody. 
Również Policja uzależnia podjęcia dalszych czynności od ekspertyzy z WIOŚ i taką deklarację otrzymał od niej pracownik Okręgu, który był przesłuchiwany w charakterze świadka całego zdarzenia. Cała ta sytuacja jest na bieżąco monitorowana i pilotowana przez Okręg. O zakończeniu tej sprawy Okręg poinformuje w odrębnym piśmie.
To mam pytań kilka:1. Co to za (Twoje informacje) i dlaczego nie przekażesz ich oficjalnie WIOS lub w formie zgłoszenia do Prokuratury, PZW, RZGW, itp itd ?2. Dlaczego (jeśli nawet nie dokonałeś tego co zawarłem w pkt 1) nie podzieliłeś się szczegółami z NAMI - tu na portalu ?3. Ile czasu trzeba byś dorósł i zamiast w sposób żałosny, anonimowy i śmieszny spełniał "swój wędkarski obowiązek"?
Masz dane, znasz fakty to pisz, zgłaszaj i podpisuj się (i Ty i Twoi Koledzy) !!!  Jak brak "jaj" to żadne wołanie na puszczy i oskarżenia w internecie nie przyniosą Ci ani chluby, ani tytułu obrońcy wód !Odwaga cywilna (Meksykanie mówią na to "cojones...") to rzadka w naszym kraju przypadłość ... niestety :(Odwagi Kolego ! Nadal nic nie zrobiłeś aczkolwiek jak twierdzisz - masz dane i dowody ! Jeśli ich użyjesz - masz (zapewne nie tylko moje) oklaski i szacunek. Póki co oferuję wsparcie  (pisz na priv podpowiem). Póki co zasiliłeś niezliczoną rzeszę anonimowych, walczących i nieskutecznością swą rozżalonych.....Goooo! (?)pozdrawiamTomek [2012-07-08 21:40]

MASTINO

Kamienica w samym Sączu niestety nie należy do najczystszych rzek. Jako dzieciak każdego lata kąpałem się w niej jak większość dzieci i łowiłem ryby. Kiedy przychodziły bardziej suche lata i gorące, to niestety takie zjawisko spływania śniętych ryb było normalne. Niski stan i to dość brudnej wody, a do tego temperatura tej wody przypominająca maminą zupę powodowała takie a nie inne skutki. Dopiero jak wyżej w górach popadało, to i Kamienica i Dunajec przybierały i zmieniały kolor wody na kawę z mlekiem, a ryby które przeżyły, "odżywały" w lepiej natlenionej wodzie. [2012-07-08 22:34]

covent

Teraz jest troche lepiesz czególnie rzeka powyżej miasta- nawet jakieś małe kropki na muszkę na się złapać- drobnej strzebli jest sporo więc kto wie może za parę lat jak zakończą inwestycje WOD-KAN może będzie jeszcze coś z tej rzeczki. [2012-07-09 13:44]

Posta zamieściłem  informacyjnie żeby koledzy wędkarze z okręgu wiedzieli co się dzieje. Chciałbym sprostować kilka spraw. Po pierwsze ja nie neguję tego że w rzece Kamienicy miały prawo wystąpić takie a nie inne warunki tlenowe co spowodowało śnięcie ryb. To sprawa oddzielna. Mi chodzi o to co się stało z mieniem wszystkich wędkarzy, które zostało przez niekompetencję i być może celowe działanie zniszczone, kiedy jedną decyzją można było chociaż podjąć próbę uratowania ryb, chociażby przewożąc je autem okręgu do wód Dunajca i Popradu. Przecież tlenu w rzece nie zabrakło w przeciągu 1 godziny. To był proces wielodniowy, który można było przewidzieć i zauważyć. Jak pisałem  z moich informacji wynika, że zrobiono to celowo. Nikt nigdy nie dojdzie pewnie ile ryb trafiło do zamrażarek "działaczy" a ile zostało zakopanych. Jak zwykle pójdzie w koszty. Tyle ryb mniej będzie w wodach.

Do użytkownika pitbul:
konkretne działania już podjąłem. Ale zauważam tutaj pewną bolączkę naszego kraju. Mianowicie nie skupianie się na meritum sprawy, tylko na rzeczach postronnych. Tzn nie ważne że fakt miał miejsce ale ważne jak poinformowano. Czyżbyś wziął wzór z tzw "afery hazardowej":-)

pozdrawiam
[2012-07-10 07:52]

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/6 ... l?cookie=1

oto odnośnik do artykułu prasowego. Jak można było do tego dopuścić, a jeśli już wiedziano, że przyducha jest nieunikniona należało ryby uwolnić do rzek, przecież to było mienie każdego z nas wędkarzy:-/ to jest karygodne winni tym razem się nie wywiną. i na nic tłumaczenia głupie i obłudne. wasze rządy to pasmo klęsk i działania na szkodę okręgu. Trudno pojąć taką głupotę i pazerność!!!!
[2012-07-24 12:26]

covent

Ciekawe - mieszkam zaraz oobok Kamienicy tylko powyżej miasta. Bywalem w czasie upalów na muszce i jakoś wody o temp 30 stopni nie uświadczylem:) trochę to dziwne skąd mialaby się tak nagrzać ja boczne doplywy/potoczki niosą chlodną wodę caly czas. Pewnie, że byla woda cieplejsza ale żeby miala 30 stopni?:) Coś tu nie gra. [2012-07-24 13:20]

koledzy wędkarze tak być nie może !!! po przeczytaniu protokołu na stronie okręgu nie mogę dojść do siebie. Pytam jeszcze raz: dlaczego nie uwolniono ryb do rzek skoro prezes i jego poplecznicy wiedzieli że i tak zdechną??!! Kto był obecny przy zakopywaniu padniętych ryb i ile ich faktycznie zakopano a ile rozkradziono gdy jeszcze żyły??!!! To jawne działanie na szkodę związku i zwykłe złodziejstwo !!!!
[2012-07-25 10:15]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia