Smukły, uniwersalny spinning do 200 zł

/ 21 odpowiedzi / 2 zdjęć
Czołem!
Uprzejmie proszę o poradę w wyborze wędki spinningowej.
Kiedyś kupiłem w ciemno kij Mikado sensual (stary model) i byłem bardzo niezadowolony. Wędka z potwornie grubą rękojeścią, ciężka i sztywna jak stalowy pręt (mimo, że CW wynosił 5-25).
Szukam wędziska ze smukłą, korkową rękojeścią, lekkiego, które ugina się przy prowadzeniu przynęty (może nie w połowie, ale ma być czuć jak pracuje wobler czy obrotówka). Łowię z brzegu, najczęściej gumkami z główką 5g, obrotówkami w rozmiarze 2 i woblerami do 8cm.

Aktualnie używam starego spinningu z własnoręcznie wklejoną szczytówką z feedera o długości 1,9m i... jestem super zadowolony. W takim układzie na pewno można znaleźć coś, co pozwoli go zastąpić.
Moje propozycje:
https://allegro.pl/oferta/wedka-daiwa-megaforce-jiggerspin-2-80-m-4-20-g-5071559439
https://allegro.pl/oferta/wedka-shimano-vengeance-cx-spinning-2-70m-3-21g-ko-9459201464

Pozdrówka,
B.
ryukon1975


Wybrałbym klasyczny lekki kij. Daiwa którą proponujesz to wklejka więc dla mnie odpada. Shimano przy tej długości i cw waży więcej jak ja. Bardzo ciężki kij za te pieniądze można spokojnie znaleźć coś lepszego. Porywasz się na topowe firmy u nich niestety dobry sprzęt to duża kasa. (2020/07/26 05:40)

Sith


Polecam z doświadczenia dwuskładowe http://www.wedkarski.com/wedki/15578-wedka-black-rock-ii-spinning-dragon.html model CHC-25-73-198 lub nieco cięższy CHC-25-74-213, lub
gdybyś zdecydował się na jednoskład, to http://allegro.pl/oferta/wedka-okuma-black-rock-1-98m-3-18g-1-sklad-7501384989 - rewelacja. (2020/07/27 07:20)

Sith


Jak zwykle technicznie Forum do d**y, nie można edytować. ;>
Moje propozycje ciut droższe niż Twój budżet, ale za to nie zawiodą Cię. Nie nastawiaj się usilnie na korek, w tej klasie wędzisk rękojeść jest robiona z gów***nego mielonego korka i tylko oklejona cieniutkim plasterkiem korka litego, trudny do utrzymania czystości i w krótkim czasie wykrusza się jak suchy chlebek.
Nie zrażaj się do pianki, w polecanych przeze mnie wędziskach pianka jest bardzo dobrej jakości. (2020/07/27 07:32)

ryukon1975


Trudno się nie zgodzić że w tej cenie pianka jest znacznie bardziej praktycznym rozwiązaniem jak namiastka korka. Niżej mój ostatni nabytek na jesienne szczupaki jeszcze bez kołowrotka. Dałem za niego 209 zł czyli prawie Twój budżet. (2020/07/27 07:50)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

WedkarzIncognito


@ryukon z ciekawości zapytam ;) Co to za kijek? Savage MPP2? :) (2020/07/27 09:28)

ryukon1975


Tak trafiłeś. :)
https://allegro.pl/oferta/wedka-spinning-savage-gear-mpp2-spin-251cm-12-35g-9305345799?snapshot=MjAyMC0wNy0yM1QwMTo1MDozMS45NDdaO2J1eWVyOzYxNTRlOTVhZjM4YjRmYzVlOWQ4ODQ1MjdiMzNmNWIzOGNhZjI5OTUxYjA1Y2Y2ZTU5ZDc3YjFjN2I5MWVlMjI%3D (2020/07/27 09:30)

Sith


Fajny kijek, ale po mojemu nieco za ciężki jak na potrzeby Bartka. CW raczej na szczupaka niż "uniwersał" i używane przynęty. (2020/07/27 10:02)

Majster 81


https://allegro.pl/oferta/wedka-spinning-jmc-adventure-full-moon-255cm-5-25g-8651191499
Fajny kijek, koledzy zadowoleni z jego pracy, bdb cena co do jakości wykonania.
(2020/07/27 10:14)

Sith


Wędziska bardzo przyzwoite, bardzo dobrze uzbrojone, relatywnie tanie, ale mają jedną wadę, opisane są tragicznie!
Mam dwa kijki Adventure. Jeden opisany 3,5-7g praktycznie 5-15g, drugi deklarowany 7-28gÂpraktycznie 14-40g, więc trzeba wziąć poprawkę na te opisy, czyli porównując do tych moich, ten opisany 5-25g w praktyce będzie obsługiwał przynęty około 10-30g, a więc to już nie "uniwersał", tylko detykacja pod szczupaka. (2020/07/27 10:26)

Majster 81


Czyli ma tzw zapas mocy :) (2020/07/27 10:29)

PiterSz


Jak za 200 stówki to spinningi z serii Dragon Flash, baaa jest nawet mega trwały mielony korek :) I ładnie się gnie ;)
Tu masz jeden test modelu 4-18g 2,45m  http://www.fors.com.pl/forum-wedkarskie/21-testy-sprzetu-wedkarskiego/117241-spinning-dragon-flash-xc40p-lt-spinn-4-18g-2-45m-recenzja (2020/07/27 19:53)

WedkarzIncognito


@ryukon Ma się to oko ;)))) A poważniej to posiadam MPP2 tyle że w innej specyfikacji i "robi robotę". Z czystym sumieniem mogę polecić serię MPP2, mimo że to najtańsza seria kijów spod znaku SG to w cale nie sprawiają takiego wrażenia :) Solidne wędziska. (2020/07/28 09:26)

ryukon1975


Będzie okazja wypróbować dziś doszła reszta tego zestawu. (2020/07/28 10:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith


Czyli ma tzw zapas mocy :)
To nie "zapas mocy" tylko opis ze "snu po spożyciu". Wędziskiem 3,5-7g nie uda się rzucić przynęty <5g, a rzut kijkiem 7-28g przynęty <14g graniczy z cudem, górna granica CW jest również znacznie zaniżona w stosunku do faktycznych parametrów kijków. To nie ma absolutnie nic współnego z mocą/wytrzymałością wędzisk.
Na marginesie - co to jest "zapas mocy"? Wędzisko ma konstrukcyjnie określoną wytrzymałość i jednym można wyholować okonka, a innym suma. Reklamowany w opisach katalogowych tak zwany "zapas mocy" to zwykły chwyt marketingowy. Jeśli okoniowym UL-em uda się wyholować 5-kg szczupaka, to wcale nie znaczy, że kijek ma jakiś wirtualny "zapas mocy", tylko po prostu jego konstrukcja i użyte materiały pozwalają na taki "wyczyn" i to byłoby na tyle... (2020/07/29 08:22)

Majster 81


Czyli ma tzw zapas mocy :)
To nie "zapas mocy" tylko opis ze "snu po spożyciu". Wędziskiem 3,5-7g nie uda się rzucić przynęty <5g, a rzut kijkiem 7-28g przynęty <14g graniczy z cudem, górna granica CW jest również znacznie zaniżona w stosunku do faktycznych parametrów kijków. To nie ma absolutnie nic współnego z mocą/wytrzymałością wędzisk.
Na marginesie - co to jest "zapas mocy"? Wędzisko ma konstrukcyjnie określoną wytrzymałość i jednym można wyholować okonka, a innym ÂÂsuma. Reklamowany w opisach katalogowych tak zwany "zapas mocy" to zwykły chwyt marketingowy. Jeśli okoniowym UL-em uda się wyholować 5-kg szczupaka, to wcale nie znaczy, że kijek ma jakiś wirtualny ÂÂ"zapas mocy", tylko po prostu jego konstrukcja i użyte materiały pozwalają na taki ÂÂ"wyczyn" ÂÂi to byłoby na ÂÂtyle...

Dość często na tym forum przewija się "zapas mocy" nie mnie to oceniać, kto pisze to wie, z mojej strony :) (śmieszek). Co do holu opisaneo 5kg szczupaka, to głowa odgrywa 90% , a 10% sprzęt, którym dysponujemy. Od dawna wiadomo , że przyłowy były i będą. O konstrukcji i materiałach do produkcji wędek nie będę się wypowiadał, co firma ma swoje tajne materiały. Ile to takich jest, że jak zakupi kołowrotek to hamulec fabrycznie ustawiony mają do końca życia (dowalony na max(a). Ile to takich, co mają sprzęt za tysiące a ryby im nie biorą, po sezonie lub w trakcie wymiana na nowy - bo lepszy, bo będą brały. A ja się pytam gdzie doświadczenie nad wodą, gdzie je zdobyć jak nie nad wodą? przed monitorem, naczytając się wypowiedzi , testów ??? Owszem, jest wiele ciekawych artykułów, można się dowiedzieć ciekawostek, można je próbować zaadoptować na swoich wodach, ale czy sie sprawdzą ?. A, można by było pisać, ale po co??? Sam widzisz jak forum umiera, umarło, ratunku brak. Pytania, jaka wędka będzie dobra pod szczupaka, okonia, jaki kołowrotek będzie dobry pod szczupaka, okonia, nie pozostawiają złudzeń, że większość opuściła to forum z braku nerwów do zadawanych pytań. Kiedyś to było, a teraz?
Pomijam fakt braku odpowiedzi na zadane pytania, ktoś pyta np o kij do połowu szczupaka, dostaje odpowiedź, że tylko ten jedyny się sprawdzi inny nie da rady. W danym wątku pojawiaja się całkiem inne wpisy niż te którego wątek dotyczy - bałagan. No ale co my mamy począć, pozostaje to przeglądać lub nie, opuścić szeregi forum. Tyle, uciekam nad wodę, pogoda jak zawsze sprzyja, wodery wyschły po malutkim zalaniu, więc ruszam. Jestem na rybkach dziennie, nawet 2x dziennie, wię swoje już sie wie, początki nie były takie jak teraz, powoli doświadczenie zaczyna procentować, ale do pełni szczęścia jeszcze brakuje. Człowiek uczy się przez całe życie. Coś tam wkleję na forum ... Z wędkami na Śląsku 2, może Ktoś się wreszcie odezwie.

 (2020/07/29 09:01)

WedkarzIncognito


Czyli ma tzw zapas mocy :)
To nie "zapas mocy" tylko opis ze "snu po spożyciu". Wędziskiem 3,5-7g nie uda się rzucić przynęty <5g, a rzut kijkiem 7-28g przynęty <14g graniczy z cudem, górna granica CW jest również znacznie zaniżona w stosunku do faktycznych parametrów kijków. To nie ma absolutnie nic współnego z mocą/wytrzymałością wędzisk.
Na marginesie - co to jest "zapas mocy"? Wędzisko ma konstrukcyjnie określoną wytrzymałość i jednym można wyholować okonka, a innym Âsuma. Reklamowany w opisach katalogowych tak zwany "zapas mocy" to zwykły chwyt marketingowy. Jeśli okoniowym UL-em uda się wyholować 5-kg szczupaka, to wcale nie znaczy, że kijek ma jakiś wirtualny Â"zapas mocy", tylko po prostu jego konstrukcja i użyte materiały pozwalają na taki Â"wyczyn" Âi to byłoby na Âtyle...
Coś w tym jest skoro Jaxon Greystream z opisanym CW 2-12g, potrafi bez "jęknięcia" miotać przynętami o wadze 15-16g :))))
(2020/07/29 10:10)

Sith


Jeszcze przed 5-ma laty JAXON był chyba jedyną polską firmą, która sygnowała swoją ofertę rzetelnymi opisami. Gdy wędzisko miało opis CW 5-20g, to bez problemów obsługiwało przynęty 5g i próba użycia czegoś lżejszego kończyła się niepowodzeniem a nie daj Bóg użyć przynęty >20g - katastrofa gwarantowana. Niestety wówczas wszyscy zrzymali się, że JAXON to "chrust", bo połamała się szczytówka gdy przekroczył CW o 2g. Co więc zrobili? Dostosowali się do wymagań rynku i teraz są takie wyniki, jak napisałeś. (2020/07/29 11:39)

Dos equis xx


Czołem!
Uprzejmie proszę o poradę w wyborze wędki spinningowej.
Kiedyś kupiłem w ciemno kij Mikado sensual (stary model) i byłem bardzo niezadowolony. Wędka z potwornie grubą rękojeścią, ciężka i sztywna jak stalowy pręt (mimo, że CW wynosił 5-25).
Szukam wędziska ze smukłą, korkową rękojeścią, lekkiego, które ugina się przy prowadzeniu przynęty (może nie w połowie, ale ma być czuć jak pracuje wobler czy obrotówka). Łowię z brzegu, najczęściej gumkami z główkąÂ 5g, obrotówkami w rozmiarze 2 i woblerami do 8cm.

Aktualnie używam starego spinningu z własnoręcznie wklejoną szczytówką z feedera o długości 1,9m i... jestem super zadowolony. W takim układzie na pewno można znaleźć coś, co pozwoli go zastąpić.
Moje propozycje:
https://allegro.pl/oferta/wedka-daiwa-megaforce-jiggerspin-2-80-m-4-20-g-5071559439
https://allegro.pl/oferta/wedka-shimano-vengeance-cx-spinning-2-70m-3-21g-ko-9459201464

Pozdrówka,
B.

Skoro jesteś super zadowolony to po co te kombinacje? Zbywa Ci 200zł to mogę podć nr konta :) (2020/07/31 10:58)