Zaloguj się do konta

Śmierdzące ręce po rybach

utworzono: 2012/07/18 21:18
ayem

Ja zostawiam sobie troszkę rozrobionej zanęty i po wędkowaniu przecieram ręce, potem płuczę wodą i na rękach pozostaje delikatny zapach zanęty ale zapachu ryb nie czuć.
[2012-07-20 07:12]

piotrekelk

Po rybach myję ręce kawą, po prostu...sypie kawę na dłonie i myje i do tego przyjemny zapach kawy jak ktoś lubi:)
A z cytryną będę musiał spróbować, bo te paznokcie po rybach...szkoda gadać:)
[2012-07-20 10:35]

abra1990

Pasta Bhp+KWASEK CYTRYNOWY ultra skuteczny sposób, a paznokcie czyścimy...roztworem z sody oczyszczonej i miękką szczoteczką do dłoni ,czyścimy na tzw. Sztorc czyli pod paznokieć :)
polecam
[2012-07-20 11:54]

mateusz196

No rączki wiem już czym umyć to teraz napiszcie co zrobić z siatką na ryby? Śmierdzi niemiłosiernie w ciepły dzień w samochodzie:)?
[2012-07-20 22:22]

89krzysztof

Wyjąć z samochodu najlepiej. I rozwiesić aż dobrze wyschnie. Chyba, że wolisz mieć siatkę zawsze w samochodzie.  [2012-07-20 22:44]

withanight88

A co jest w rosówkach że tak brudża łapy ? [2012-07-21 21:58]

adrianlewy

To problem chyba każdego wędkarza... jak po rybach pisząc na komputerze (trzymając ręce na klawce) czuję ten tragiczny zapach ryb :/ ale wydaje mi się, że dobrze jak ręce śmierdzą  :P To znak, że coś się złowiło...

Muszę wypróbować wasze sposoby. Ja mam dobry sposób na usunięcie zapachu z siatki i podbieraka. Mieszkam w bloku na 4. piętrze więc wystarczy, że powiesze siatkę lub podbierak na balkonie na kilka dni - efekt gwarantowany  ;)

[2012-07-22 03:14]

piotrekelk

Co do rosówek, sama w sobie nie brudzi, ale ziemia w której często się przechowuje już tak...

ja podobnie jak adrianlewy wieszam na balkonie i wisi do następnego wędkowania, ale to może tylko na 4 piętrze tak działa:):)
[2012-07-22 11:07]

Roxola

"  Co do rosówek, sama w sobie nie brudzi, ale ziemia w której często się przechowuje już tak... "

No nieee :) mam wrażenie, że nie zbierałeś nigdy wieczorem rosówek  :) Czy to możliwe ? Rosówkę wychodzącą z ziemi, po złapaniu musisz chwilę trzymać, aż wyjdzie z norki ....na rękach pozostaje coś w rodzaju śluzu. To nie ziemia tak bardzo brudzi ręce....  tylko właśnie ten śluz  :)   Super zabawa z tym zbieraniem rosówek,przypomina nieco zbieranie grzybów i chyba  ma coś wspólnego z łowiectwem :)  trzeba je cichutko podchodzić :)
A co do siatki.... suszyłam kiedyś na drugim piętrze i do dnia dzisiejszego nie wiem jak to możliwe, że zniknęła.
[2012-07-23 20:05]

Dawid345

No rączki wiem już czym umyć to teraz napiszcie co zrobić z siatką na ryby? Śmierdzi niemiłosiernie w ciepły dzień w samochodzie:)?

Najlepszy sposób na śmierdzą siatkę jest wymoczenie jej w SOLANCE (woda z solą)

[2012-07-23 21:16]

piotrekelk

"  Co do rosówek, sama w sobie nie brudzi, ale ziemia w której często się przechowuje już tak... "

No nieee :) mam wrażenie, że nie zbierałeś nigdy wieczorem rosówek  :) Czy to możliwe ? Rosówkę wychodzącą z ziemi, po złapaniu musisz chwilę trzymać, aż wyjdzie z norki ....na rękach pozostaje coś w rodzaju śluzu. To nie ziemia tak bardzo brudzi ręce....  tylko właśnie ten śluz  :)   Super zabawa z tym zbieraniem rosówek,przypomina nieco zbieranie grzybów i chyba  ma coś wspólnego z łowiectwem :)  trzeba je cichutko podchodzić :)
A co do siatki.... suszyłam kiedyś na drugim piętrze i do dnia dzisiejszego nie wiem jak to możliwe, że zniknęła.

Co do samego zbierania to wiadomo, chodziło mi o rosówki już przetrzymywane i zakładanie ich na hak.
po dobrym deszczu zauważyłem że wcale nie trzeba aż tak cicho podchodzić, ostatnio jak zbierałem to nie wiedziałem za którą łapać, tyle ich było i co dziwne nie uciekały pomimo hałasu, a może leniwe rosówki mam pod blokiem:)
[2012-07-23 21:18]

Bernard51

Zgadzam się z doczyszczeniem paznokci też jest problem, ale w tym przypadku to chyba kobiety mają nieco gorzej :)

Pewnie ze tak widziwlem nie raz wedkarzy obgryzali paznokcie jak nic nie bralo i po problemie??
A kobiety  jednak musza czyscic bo jak obgryzc taki duzy- szkoda!!
[2012-07-28 11:19]

zZdzich

a jak jest u was z jedzeniem podczas łowienia? ja myje rece kilkakrotnie i jem trzymajac kanapke przez folie :)  [2012-07-29 10:54]

adamo0

a jak jest u was z jedzeniem podczas łowienia? ja myje rece kilkakrotnie i jem trzymajac kanapke przez folie :) 

A ja jadam zupkę z butelki lub z puszki.
[2012-07-29 11:47]