Zaloguj się do konta

Smieci

utworzono: 2009/04/10 14:49
dudi 1

Panowie co zrobimy żeby utrzymać nasz zalew w czystości proszę o pomysły jak przekonać lokalną społeczność do utrzymania czystości nad zalewem [2009-04-10 14:49]

tomeczekxx5

Żeby utrzymać porządek na zalewie lub na jakimś jeziorem po prostu jak widzimy jakiegoś wędkarza który zaśmieca swoje stanowisko połowu zwrócić mu uwagę żeby po sobie posprzątał po sobie. Ja miałem kiedyś takie zdarzenie jak weszłem na stanowisko po innych wędkarzach to było zaśmiecone opakowaniami po zanętach i pudełkach po robakach ja tego nie posprzątałem jak potem przyszła kontrola to dostałem mandat w wysokości 50 zł.Jest jedna taka zasada najlepiej posprzątać po sobie ino nie którzy wędkarze tego nie widzą jak zaśmiecają swoje stanowisko połowu. Pozdrawiam.... [2009-04-10 16:34]

grzegorzk75

Zgadzam się z Tomkiem, sprzątajmy po sobie, zwracajmy uwagę brudasom, nie dajmy się zastraszyć bo nie zawsze arogancja i agresja brudasa oznacza, że ma tyle ikry by uderzyć. No i zawsze smoluchy muszą się liczyć z tym, że można im oddać ;) Jednak każdy medal ma dwie strony... Co zrobić z bywalcami plaż w sąsiedzctwie naszych łowisk... latające torebki po paluszkach,chipsach,butelki po wodzie,piwie, plaga kapsli.... co z tymi plagami syfu???? Pozdro dla kumatych. [2009-04-10 19:53]

gajeh

Racja panowie ale żeby wędkarze sprzątali po sobie muszą miec gdzie wyrzucic śmieci więc sądze że trzeba rozwiesić więcej worków na smieci na zalewie .Tylko nie chodzi mi o te worki foliowe które dziurawią się jak chcą i śmieci się rozsypują lecz o te koloru białego z materiału ale nie wiem jak się on nazywa :D .Trzeba takze zmieniać worki na smieci dzisiaj byłem na rybach na małym zalewie worek jest pełny i wiatr wywiewa z niego śmieci co pozbierałem to pozbierałem co z niego wylatuje i położyłem obok niego lecz wiatr i tak to rozwieje więc trzeba kupić worki i porozwieszać na co drugim drzewie a może to pommoże choc na zalewie drzew coraz mniej :D pozdrawiam sorki za błędy hehe [2009-04-11 14:56]

dudi 1

worków jest na tyle wędkaże sami też nie śmiecą najbardziej jes zaśmiecone od strony parkingu i działek od Wiercioch też jest spoko problem jest też bo śmieci wywalają zbieracze puszek wiec prośba do wędkujących nad zalewem żeby puszki po piwie zostawiali obok worków [2009-04-11 19:03]

hubi

Ryczeć na brudasów gonić do sprzątania nic innego się nie wymysli,a normalny wedkarz nie pszychodzi nad wode spszatać tylko połowic i odpocząć pozdrawiam. [2009-04-12 07:53]

jacek2540

Panowie to jest walka z wiatrakami ,ale myślę że jest na to sposób.Tylko częste kontrole doprowadzą do zmniejszenia śmieci nad wodami.Ponadto niech koła PZW odpowiedzialne za akweny powinny propagować tzw.,,SPRZĄTANIE ŚWIATA''.Myślę że wszyscy sorzątamy na święta w domu to i znajdźmy kilka godzin w gronach naszych kół,byśmy posprzątali wokół naszych akwenów,a na pewno miło będzie się nam wędkować,a zarazem wypoczywać nad czystą wodą. Same rozstawienie worków nic nie da,jeżeli ich nikt póżniej nie wywiezie,a wiem to z doświadczenia z nad wody na którą jeżdżę. [2009-04-12 11:59]

tak jak wyżej pisano WYSTARCZY ŻE KAŻDY POSPORZĄTA PO SOBIE I WORKÓW I KOSZY NIE BĘDZIE POTRZEBA ... a co do brudasów lepiej by było żeby poszli po rozum , a zwracanie im uwagi nam powinno wejść w krew... w razie w jest policja! i wierzcie przyjadą, nawet kiedy nie zdążą przed odjazdem śmierdzieli to nr. rej.poj. wystarczy plus nasze poręczenie- zeznanie ... gość wraca do domu a za dwa dni grzywna lub sąd grodzki to ich uczy ...gorzej gdy brak samochodu [2009-04-12 12:15]

dudi 1

TAK PANOWIE MÓWICIE ALE NASI WĘDKARZE WOLĄ ZAPŁACIĆ ZA CZYN NIŻ NA NIEGO PRZYJŚĆ I O CZYM TO ŚWIADCZY [2009-04-12 12:33]

Beny71

zgadzam się z przedmówcami :) każdy po sobie sprząta i jest git ale nie tylko wędkarze śmiecą również plażowicze :( poza tym z własnego doświadczenia wiem że nawet postawione kubły podczas ładnej pogody to tylko kwestia paru h i są zapełnione gdyż wywóz śmieci z łowisk odbywa się raz na tydz albo rzadziej :( brudasy maja w swojej naturze śmiecenie i raczej już tak zostanie ..... [2009-04-12 19:21]

mandi

Beny71 oczywiście masz dużo racji bo w przypadku Zalewu Wolbromskiego to właśnie kolesie w niby szybkich furach podjeżdżają na parking jeden czy drugi i dla nich puszka, butelka, czy też papier to nie jest śmieć, tylko coś czym można zaszpanować przed laską żucając do wody. Popieram słowa kol. Gostmira z artykułu p.t. APEL, gdzie jest bardzo dużo powiedziane na temat śmieci i padło określenie "KUMATY NIE ŚMIECI BO WIE O CO CHODZI, TO NIEKUMACI ŚMIECĄ" Może to nie brzmi dosłownie tak jak to leciało, ale sens jest ten sam. Dlatego miejmy ze sobą jakiś worek i pokarzmy niekumatym, że to nic nie kosztuje, a satysfakcja z tego jest ogromna. Proponuje hasło na ten rok "BĄĆ KUMATY. Z pozdrowieniami dla kumatych mandi [2009-04-14 17:36]

Posłuchaj dudi1.w waszym kole sę niektórzy tylko psełdo wędkarzami. Dziwi mnie też że władze waszego koła ,godzą się na taki układ.Jeżeli tych pieniędzy było by tylo ,że można by wynająć firmę do sprzątania ,to zgoda niech płacą.Podejrzewam jednak że ta kasa idzie na inne cele,i takie postępowanie zda się psu na budę. Ci ,,w ę d k a r z e"pewnie śmieją się że paru rozsądnych odwala za nich brudną robotę. Trzeba z tym skończyć ,wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za swoje wody a tych co się wyłamują pogonił bym kijem.
Niestety na plażowiczów pozostaje tylko policja.
Pozdrawiam. [2009-04-15 09:05]

mandi

I tu pawelek nie masz racji, że te pieniądze idą na inne cele. Tak się składa że jestem w zarządzie koła tak samo jak i dudi 1 i dokładnie te pieniądze są rozliczane co do grosza. Fakt, nie jest tego natyle dużo, żeby nająć firmę sprzątającą. Natomiast ci "psełdo wędkarze" o kturych piszesz to są ci niekumaci o kturych ja pisałem. Pozdro [2009-04-15 17:03]

Wszystko Jasne .Byle tę kasę spożytkować na zbożny cel. A nie kumatych i tak gonić do roboty a nie odpuszczać za kasę.
Pozdrawiam [2009-04-15 17:08]