Zaloguj się do konta

Śmieci i sprzątanie

utworzono: 2013/05/10 12:32

Czyli jak to sie robi w polsce !

  http://www.pzw.org.pl/2107/wiadomosci/77709/60/po_wielkim_sprzataniu


Takie cuda tylko w polsce mieszkałem w kilku krajach EU i tylko u nas wykorzystuje sie tzw frajerów do prac ktore powinny byc a nawet sa obowiazkiem wlasciciela lub dzierzawcy. Juz kilka razy spotkałem sie z przypadkiem ze smieci wokół jeziora leża w pełnych koszach a kosze nie wywiezione a przeciez jest ktoś za to odpowiedzialny. Ale po co jak skrzyknie sie "frajerów" którzy w imie szczytnych ideii posprzataja ! Kiedy przeczytam że jeden z drugim wyleciał ze stołka bo niedbał o dobro wspólne a brał za to pieniądze ? W niemczech tzw Ordnungsamt czyli urzad ds porządku każe własciciela obiektu lub dzierzawce za nieporządek i pilnuje żeby ten był usiniety i to skutecznie.


Jest baaardzo dużo prawdy w tym co piszesz! Jednak sam w wielu takich akcjach uczestniczyłem, pomimo, iż niestety mam odczucie, że to walka z wiatrakami. Przykład to chociażby zalew ( ponad 400ha ) który w sumie rokrocznie sprzątamy. Tydzień po sprzątaniu syf jest większy niż przed. :(((. No ale Matko Boska, nie mogę na to patrzeć bezczynnie... Dużo jednak zależy od nas samych... Za zaśmiecanie powinny być adekwatne kary, np. mandat 1000zł, nie ważne czy robisz grill'a, wędkujesz, pijesz piwko na kocyku... siedzisz, są śmieci w promieniu "iluś tam" metrów - płacisz i ni ch**a! Nie pasuje, siedź w domu, albo znajdź czyste miejsce, albo sprzątaj. Po sobie czy innych, nie ważne. Myślę, że tylko gruby bat może nas nauczyć porządku! Oczywiście gminy itp. itd. powinny zabezpieczyć kosze na śmieci i ich regularny wywóz. A człowiek "głupi" kiepy do "słoika" zbiera na zasiadce... Zacznijmy od siebie!


 




[2013-06-04 08:46]

JakubNowak

Idealne :)

Takie fotki powinny być na każdym łowisku :)

[2013-07-18 15:24]

Bernard51

Pochwaliłem z wiosny że wędkarze coraz bardziej dbają o czystość nad wodą ,ale w poniedziałek będąc nad wodą (wakacje)to co zobaczyłem, pozostałości (trzy namioty- obozowala młodzież)
naprawdę nie wyobrażalny "syf" tylko ze skrzydełkami było brak, a tak po za tym wszystko nawet zużyte baterie w wodzie się walały.
[2013-07-18 17:59]

mateuszwos

Idealne :)

Takie fotki powinny być na każdym łowisku :)


Buraki ze śmierdzącą d.pą pewnie nie potrafią nawet czytać:)
[2013-07-18 18:11]