Smiecenie na łowiskach

/ 115 odpowiedzi
poldek1952


po co taki ma po sobie posprzątać,prędzej przywiezie z domu śmieci i zostawi na łowisku.Takie rzeczy też się dzieją.Pozdrawiam. (2009/03/22 20:20)

poldek1952


Myślę że problem śmiecenia my wędkarze sami nie rozwiążemy.Powinno się uczyć poszanowania przyrody od dziecka w domu i w szkole.Bez odpowiedniej edukacji utoniemy w śmieciach. (2009/03/22 20:29)

Jur56


Być może, że my wędkarze problemu śmiecenia sami nie rozwiążemy, ale mamy za to ogromny potencjał, aby pozyskać cennych sojuszników do walki ze śmieciami (2009/03/23 00:20)

mopselek


Poldek 1952 ma rację.Świadomość ekologiczna powinna być pielęgnowana i wpajana od becika.Jak wychowamy młode pokolenie w poszanowaniu przyrody to będziemy mieli drugą Finlandię(nie piszę o flaszce) czy Szwecję.Wykasowane posty to z pewnością nie awaria sieci.Nawet moderatorzy podlegają cenzurze.Musieliśmy się komuś narazić!Wiele jeżdżę po różnego rodzaju wodach i widać gdzie działają wędkarze,a gdzie przyjezdni choć sprzątać mamy my.Wiele też zależy od gospodarza wody.Jeżeli jest facio z jajami to i nad wodą jest czysto.Nie mówię,że osobiście sprząta ale ma sposoby nakłonienia gawiedzi do porządku.Problem będzie z rzekami,które niosą z wysoką wodą wszystko i nie ma się czego wstydzić,że omijamy zakola z setkami kilogramów śmieci .Nie wyobrażam sobie wędkarza na wiosnę, pływającego po szyję za śmieciami po rzece.Fanatyzm gorszy od faszyzmu.Sapientia uti koledzy. (2009/03/23 19:58)

FanAtyk


Kiedyś to się musi zmienić - uczyć i edukować a śmiecących opierdzielać i będzie w porządku za jakiś czas :) (2009/03/23 21:19)

mopselek


Można by poprosić media o jakiś mały( na początek) program edukujący.Wielu aktorów,w ogóle ludzi kultury (niekiedy wątpliwej) też wędkuje i ma oczy,ale nic nie robią w tym temacie.To przed ostatnie zdanie w moim poprzednim poście nie było do ciebie FanAtyku,a za jakiś czas to będziemy wąchać kwiatki nie z tej strony co trzeba. (2009/03/23 21:37)

Jur56


Mopselek, taki filmik, do którego link zamieścił boss - jest chyba takim właśnie (na początek) małym programikiem edukującym, bo co bardziej może przemówić do wyobraźni, jak nie takie wstrząsające ujęcia : śnięte ryby pływające do góry brzuchami na tle zwałów śmieci? Boss, pozwól , że powtórzę tu adresTwojego filmu:
http://www.kolo110.wedkuje.pl/media/index.php?pokaz=kontent&idKontent=1805&MediumID=280&sub=520 (2009/03/25 19:39)

zuza


Nie pozostaje nic innego jak upominanie ,zawstydzanie oraz zwracanie uwagi tym mało inteligentnym - tylko że czasem można za coś takiego wyłapac po głowie bombke (i tu nadmienie że wcale się nie dziwie bo młodzi są teraz po piwku czy skręcie -wiec wybuchaja agresją a szacunek do starszych to zapomniana historia)...natomiast młode damy walną oburzone focha że jak to ktoś ośmielił sie zrócic uwage okopconej na solarce takiej z tipsami do pięt.Prawda też jest taka że to dorosli nie wymagaja od swoich dzieci aby papierki wrzucac do kosza - tylko przyjdzie taki pan "szpagat"- który ma odciety dopływ tlenu przez krawat i i świruje dobrego tate na dni wolne pozwalajac dziecku na co tylko można aby wynagrodzic mu swoja nieobecnośc .Oburzajace jest to co się widzi na codzień...w zbiornikach wodnych o mniejszych romiarach typu park gnije pieczywo - rzucane tonami torebeczki foljowe wyjmowane są non-stop...i w sumie każdy wie co to jest przyroda.Straszne ale prawdziwe.....ja bym za to karała takich mądrali - niestety czesto widuje straż miejską która róznież olewa takie sytuacje.Oby to uległo zmianie. (2009/03/26 08:05)

primerap101996


Zgadzam się z większością kolegów i prawdą jest że w promieniu 5 m naszego stanowiska winni jesteśmy mieć czysto nie ważne jakie je zastaliśmy, warto mieć ze sobą dość dużych rozmiarów worek na śmieci zgadzam się że w niektórych przypadkach jest to nie możliwe, trzeba by mieć kontener i też trudno by było zmieścić to co leży na brzegach naszych wód, moim zdaniem każdy niech zawsze zabierze ze sobą te śmieci które zdoła i będzie przyjemniej, zgadzam się że sprzątanie po kimś nie należy do frajdy, ale innego wyjścia nie widzę, chyba że tak jak któryś z kolegów pisał tęga pała i w łeb jakby kilku pojechało do szpitala to może reszta śmieciarzy by się zastanowiła. Pozdrawiam Kuba (2009/03/26 09:00)

mopselek


Wielkie dzięki za filmik poglądowy JUR 56.Byłem w zeszłym roku wiosną(o tym czasie) nad Kaliskim morzem czyli zalew ,,Szałe".Podobny obraz zaśmieconych brzegów odebrał mi następny przyjazd już na wędkowanie i tak jest na nie szczęście w wielu miejscowościach gdzie woda(zbiornik) jest w nie dalekiej odległości od miasta.Tabuny pseudo turystów dopełnia naszych brudasów po kiju. Podobała mi się końcówka i wręczanie nagród.Są myślący samorządowcy,którzy umieją nagradzać zwłaszcza młodych ludków!Przecież to oni za parę lat przejmą pałeczki władzy i ten medal czy jakakolwiek nagroda zaowocuje trzymaniem ładu i porządku w swoim otoczeniu i nie tylko.ZUZA piszesz o pieczywie wrzucanym do wody.To też śmieci dla środowiska wodnego.Kiedyś(40 lat temu)chleb miał inną mieszaninę składników,a i ryb było mnogo to znikał błyskawicznie.Teraz leżą UNIJNE kromki i żaden szanujący się karp ani tego nie ,,powącha".Dwa tygodnie temu opierdzieliłem jednego gościa za taki proceder,tłumacząc jak i dlaczego tego nie powinien robić.Przyjął do wiadomości,a czy drugi raz tego nie zrobi Bóg raczy wiedzieć.Pozdrowionka dla WAS . (2009/03/27 18:21)

Jur56


To, co piszesz zuza o straży miejskiej, to jest właśnie przykład ignorancji ze strony władz lokalnych(czytaj: samorządy lokalne). Niestey, ale często do rad gminnych, miejskich, powiatowych...aż do najwyższych szczebli trafiają ludzie zupełnie niekompetentni, bo nieważne są predyspozycje i fachowość, ale partyjna ideologia, a to potem się przenosi na wszystkie ciepłe posadki. Niestety, ordynacja wyborcza jest tak skonstuowana, że nie głosuje się na konkretną osobę (chociaż niby głosujesz na na daną postać) ale na ugrupowanie polityczne i ta partia, która wygrywa - rozdaje stanowiska swoim ludziom nie bacząc na ich przygotowanie do określonych funkcji, i tak oto mamy straż miejską, która nie ma pojęcia o zakresie swoich obowiązków, bo i skąd ma wiedzieć, kiedy szef tej straży też nie wie, bo nie ma odpowiednich kwalifikacji, ale za to jest jest czlonkiem, albo zwolennikiem rządzącej na danym terenie partii? Myślę, że warto zapytać na łamach lokalnych gazet ( dziennikarze są na dzień dzisiejszy znacznie skuteczniejsi od polityków) - jaki jest zakres obowiązków straży miejskiej i czy ma obojętnie przechodzić obok zalegających w parkach i na brzegach wód śmieci (2009/03/28 21:26)

mopselek


Zdenerwowanie wręcz wku... moje nie zna granic!!!!!!!!!Pojechałem dzisiaj z żoną nad nasze urokliwe,zagubione w lesie jeziorko.Od strony tamy nie zatrzymujemy się bo tam mało ptactwa wodnego na wiosnę.Jedziemy 1 km dalej i mamy dzikie tyły tylko dla siebie.Łyski,krzyżówki,gągoł się też pojawi,perkozki,jak cisza to i nury się dopatrzy i żurawie.Piękna natura.Dzisiaj pierwszy cieplejszy dzień no i wycieczka była by udana.Po postawieniu samochodu przy drodze(nie wjeżdżamy do lasu)poszliśmy leśnym duktem około 100 m,a przy nim wysypane wory z odpadkami,butelkami,kaszanką,pustymi puszkami po napojach itd....Przeszukaliśmy pobieżnie śmieciowisko i natknęliśmy się na kwity OPŁATA TARGOWA z numerami i datą 06.01. 2009,karta doładowania komórki z sieci HEYAH .Zgłoszenie na straż miejską,policje,gazeta lokalna ze zdjęciami mają bandyci jak w banku poruszę niebo by ich dorwać i wszystkie służby. (2009/03/28 22:21)

hubi


Jesli bedą kwity imienne to napewno złapia sprawców (2009/03/29 19:06)

Jur56


Mam nadzieję mopselek, że Twoja misja zakończy sie pełnym sukcesem, bo chyba najbardziej skuteczną metodą walki z ludzką bezmyślnoscią , jest "przejechanie się" po zawartości kieszeni winowajców...i nie chodzi tu o to , żeby zaraz karać za zaśmiecanie środowiska naturalnego, ale chodzi o to, żeby ci winowajcy zrozumieli i nigdy więcej nie czynili złego wobec natury. Oj...przydała by się szeroka rzesza naśladowców Twoich poczynań, żeby poruszyli niebo, aby dorwać wszystkich śmieciarzy (2009/03/29 22:35)

rysiek38


kol Jur wejdz na moj wpis na blogu ;gliniok;cos tam jest w tym temacie pozdrawiam serdecznie ....a i niebawem opisze cos takiego lacznie z fotami-narazie zbieram dokumentacje (2009/03/29 22:43)

radoslawcz


Myślę, że warto poruszać temat zalegania śmieci na naszych łowiskach. Kiedyś również napisałem artykuł na ten temat. Świadomość wędkarzy zarówno tych młodszych jak i starszych jest w 50-ciu procentach obojętna. Drugie 50 % wędkarzy jednak przeciwstawia się zaleganiu śmieci (i bardzo dobrze), myślę, że należy dbać o czystość, bo cóż to za wypoczynek w zaśmieconym miejscu... zdecydowanie lepiej wypoczywało by się, wędkowało w miejscu czystym, zadbanym. Każdy z nas obcuje z naturą a czy jest coś piękniejszego niż nasza Polska przyroda i nasze piękne krajobrazy ? bez butelek, pudełek po robakach, zanętach, kukurydzy na lini brzegowej ? Czystość łowisk nie tylko zależy od osób które przebywają na nim, lecz od nas samych.... my również mamy na to wpływ. Jestem dobrej myśli, że z roku na rok będzie dużo "czyściej".
W powyższej wypowiedzi nie mam zamiaru nikogo urazić, przedstawiłem tylko swoją skromną opinię.
Pozdrawiam.
Radosław. (2009/03/30 08:09)

Jur56


Rysiek38,Wszedłem na Twój wpis zatytułowany "Gliniok", przeczytałem i obejrzałem fotki( zdjęcia, to świetny dokument) i wyglądało by to - mimo chłodnej pory roku - niczym sielanka, a tu masz...mały zgrzyt - znowu STERTA ŚMIECI!!! Jak już wykonasz publikację tego tematu i zdjęć, to proszę, podaj - najlepiej kolorową czcionką żeby dał się łatwo zauważyć - link do tego wpisu. Pozdrawiam (2009/03/30 22:33)

FanAtyk


Tak się zastanawiam i zastanawiam i w wannie podczas prysznica dzisiaj (sam nie wiem czemu akurat wtedy) wpadłem na pomysł że może by zrobić jakąś akcję wśród wędkarzy - na przykład "weź worek". Każdy wędkarz prócz wędek i innego sprzętu miałby włączyć do podstawowego wyposażenia worek na śmieci. Jakby na łowisku był syf to miałby do czego sprzątnąć śmieci. Można by porobić plakaty, powiesić w kołach czy sklepach wędkarskich, w gazetach ogłosić. Coś w ten deseń. Może ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły? (2009/03/30 22:52)

lol09


Pomysł nie zły. Chociaż wystarczyło by aby każdy po sobie zawsze sprzątał:> (2009/03/30 22:57)

radoslawcz


Również zgodzę się z kolegą lol09. Może zrobimy jakiś plakat wspólny porozklejamy, umówimy konkretną datę i każdy z nas wyruszy na sprzątanie ? trochę zdjęć na pamiątkę i zawsze to coś ;) (2009/03/30 23:00)

Jur56


Kolego radoslawcz, na pewno nikogo z obecnych tu forumowiczów nie obraziłeś, bo jeśli przeczytałeś wszystkie posty, to stwierdziłeś, że żaden z nich nie pozostaje obojętny na zjawisko zaśmiecania środowiska naturalnego. Każdy z nas wyraża tu swoje zdanie i poglądy, ale jak zauważyłeś - są one wszystkie ze sobą zbieżne. Dobrze, że ta dyskusja trwa cały czas, bo jest dowodem na to ,że coraz więcej nas, wędkarzy dostrzega problem śmiecenia i jego ujemne skutki (nie tylko te estetyczne dla oka). Mam nadzieję, że w tej dyskusji uda nam się wprowadzić w życie co najmniej kilka skutecznych sposobów na WALKĘ ZE ŚMIECIARZAMI... Może chociażby w postaci jakiegoś hasła, które było by umieszczane na okładkach "Regulaminów amatorskiego połowu ryb", na legitymacjach, czy też na jakimś afiszu wywieszanym na każde zebranie w kołach PZW. A może zaaranżujemy powstanie na tym portalu galerii ŚMIECIARZY?Myslę, że chyba nie łamali byśmy ustawy o ochronie danych osobowych, jak było by zamieszczone zdjęcie bez opisu gostka siedzącego z wędką wśród stery śmieci? Samo to, że taki gostek- gdyby ujrzał swoją fotkę w niezbyt chlubnej dla niego chwili - będzie już jakąś karą. Może taka galeria zatytułowana np: " Nie wstyd ci wędkarzu?" przytemperuje trochę zapędy wszystkich brudasów? (2009/03/30 23:08)

radoslawcz


kolego Jur56 myślę, że galeria zatytułowana "Nie wstyd Ci wędkarzu" była by bardziej odpowiednią nazwą. Co do zamieszczania zdjęć nie mam pojęcia czy nie było by to łamaniem praw... myślę, że można by było umieszczać tam zdjęcia z zbiorników/rzek na których zalegają śmieci... cóż gorszego jak wysypisko nad łowiskiem... (2009/03/30 23:24)

Jur56


Kolego radoslawcz, myślę, że zamieszczanie zdjęć z nieetycznymi wędkarzami, ale oczywiście bez podawania personaliów, nie jest łamaniem prawa, weźmy chociażby gazety, w których często zamieszczane są zdjęcia i są na nich twarze różnych ludzi - często przypadkowych i nie ma nawet mowy o łamaniu prawa. Jeśli faktycznie by tak było, to nie moglibyśmy zamieszczać żadnych zdjęć z zawodów , czy innych wydarzeń. Pytanie tylko, w jaki sposób taką galerię utworzyć na tym portalu i jak nią zarządzać (redagować) (2009/04/01 21:16)

rysiek38


JUR56 na blogu Wiktorii jest opis spaceru do naszego "lasku"a ja opisze dojscie tam i reszte i pare ciekawostek z mojej okolicy (2009/04/02 01:27)

radoslawcz


kolego Jur56 a to tak sprawa wygląda, no nie wiedziałem zwracam Honor ;) trzeba by było porozmawiac chyba z Administratorami może by pomogli lub coś w tym stylu ;) Pozdrawiam ze Stalowej (2009/04/02 10:40)