Zaloguj się do konta

smarowanie feedera

utworzono: 2018/02/24 07:52
luk-kr

Witam serdecznie otóż miałem raz taką przygodę z jednym z moich feederów którego nie mogłem sam rozmontowac nie chciałem go zniszczyć. Mocno wpasowałem do siebie element nr 1 czyli dolnik i kolejny element tak mocno, że pojawił się problem komary męczyły a do tego nie było nikogo do pomocy. Dopiero w domu żona pomogła. Czekam na Wasze sprawdzone smary bądź coś podobnego co Wam pomaga. Można lżej feedera składać ale piszcie śmiało co stosujecie [2018-02-24 07:52]

Jakub Woś

Powiem szczerze, że jestem skołowany. Nie wiem czy brać Ciebie na powaznie czy nie.  Pytanie o nasmarowanie wędki niezbyt poważne chyba, ze lubisz jak z każdym zarzutem szczytówka leci z zestawem. Jedyna informacja, która przekonuje mnie, że możesz pisać poważnie to taka że żona Ci wędki składa bo sam nie  dajesz rady. [2018-02-24 11:51]

Esox12kg

Luk- grafit w spreyu.Od lat stosuje i skutecznie.Wystarczy psiknac raz na kilka wyjazdow.SPRAWDZONY. [2018-02-24 12:11]

aldente

Jeśli jest to markowy i drogi kij...to będzie on RACZEJ tak spasowany, że podobne zaklinowania same z siebie nie będą się zdarzały. Obojętnie jaki to by nie był kij...trzeba absolutnie DO  PRZESADY dbać oto, aby w łączenia nie dostał się jakikolwiek brud...drobinki piasku itp.. Przed składaniem wędki zawsze przecieram końce elementów na wszelki wypadek szmatką. No a w dziurkę można zawsze sobie dmuchnąć...jeśli wiesz, co mam na myśli, hehehe... Moje kije są użytkowane też w słonej wodzie, dlatego też wypłukane końcówki czasem delikatnieeee przetrę smarem do kołowrotka ale potem wycieram do sucha szmatką. Nie ma żadnych resztek smaru czy oliwki. Chodzi tylko o to , aby końcówka nie była matowa. To powinno pomóc. Jeśli kij jest tani i ma jakieś niedociągnięcia... to możesz przetrzeć element, który klinuje NAJDROBNIEJSZYM papierem ściernym. Oczywiście tylko troszkę, aby łączę nie zrobiło się za luźne. Trzeba mieć ogromne wyczucie i stopniowo zbliżyć się do zamierzonego efektu. [2018-02-24 12:22]

luk-kr

Dzięki za te mądre odpowiedzi [2018-02-24 20:55]

luk-kr

Jakub W jesteś skołowany to przeczytaj ze zrozumieniem zobacz koledzy tak zrobili [2018-02-24 20:57]