smarowanie feedera

/ 5 odpowiedzi
Witam serdecznie otóż miałem raz taką przygodę z jednym z moich feederów którego nie mogłem sam rozmontowac nie chciałem go zniszczyć. Mocno wpasowałem do siebie element nr 1 czyli dolnik i kolejny element tak mocno, że pojawił się problem komary męczyły a do tego nie było nikogo do pomocy. Dopiero w domu żona pomogła. Czekam na Wasze sprawdzone smary bądź coś podobnego co Wam pomaga. Można lżej feedera składać ale piszcie śmiało co stosujecie
Jakub Woś


Powiem szczerze, że jestem skołowany. Nie wiem czy brać Ciebie na powaznie czy nie.  Pytanie o nasmarowanie wędki niezbyt poważne chyba, ze lubisz jak z każdym zarzutem szczytówka leci z zestawem. Jedyna informacja, która przekonuje mnie, że możesz pisać poważnie to taka że żona Ci wędki składa bo sam nie  dajesz rady. (2018/02/24 11:51)

Esox12kg


Luk- grafit w spreyu.Od lat stosuje i skutecznie.Wystarczy psiknac raz na kilka wyjazdow.SPRAWDZONY. (2018/02/24 12:11)

aldente


Jeśli jest to markowy i drogi kij...to będzie on RACZEJ tak spasowany, że podobne zaklinowania same z siebie nie będą się zdarzały. Obojętnie jaki to by nie był kij...trzeba absolutnie DO  PRZESADY dbać oto, aby w łączenia nie dostał się jakikolwiek brud...drobinki piasku itp.. Przed składaniem wędki zawsze przecieram końce elementów na wszelki wypadek szmatką. No a w dziurkę można zawsze sobie dmuchnąć...jeśli wiesz, co mam na myśli, hehehe... Moje kije są użytkowane też w słonej wodzie, dlatego też wypłukane końcówki czasem delikatnieeee przetrę smarem do kołowrotka ale potem wycieram do sucha szmatką. Nie ma żadnych resztek smaru czy oliwki. Chodzi tylko o to , aby końcówka nie była matowa. To powinno pomóc. Jeśli kij jest tani i ma jakieś niedociągnięcia... to możesz przetrzeć element, który klinuje NAJDROBNIEJSZYM papierem ściernym. Oczywiście tylko troszkę, aby łączę nie zrobiło się za luźne. Trzeba mieć ogromne wyczucie i stopniowo zbliżyć się do zamierzonego efektu. (2018/02/24 12:22)

luk-kr


Dzięki za te mądre odpowiedzi (2018/02/24 20:55)

luk-kr


Jakub W jesteś skołowany to przeczytaj ze zrozumieniem zobacz koledzy tak zrobili (2018/02/24 20:57)