Słonecznica jest pod ochroną?

/ 13 odpowiedzi
Witam,jako że nie jestem "wędkarką":) tak z ciekawości chciałabym się zapytać doświadczonych tu wędkarzy,czy słonecznica jest pod ochroną?
kasia1327


Nie jest.

   

Dziękuję :)

(2013/10/23 19:32)

Marcinm81


Witaj
Słonecznica jest pod całkowitą ochroną i niemożna na nia łowić . (2013/10/23 19:57)

19wojslo96


Witaj
Słonecznica jest pod całkowitą ochroną i niemożna na nia łowić .



Mimo, że nie można na nią łowić ;(, to jest to chyba najlepsza przynęta na okonie :) (2013/10/23 20:19)

Majster 81


Nie jest pod ochroną , błędnie była ujęta jako gatunek pod ochroną                                                                                                                                                                 http://www.rybowanie.pl/opis_ryb_pl.php?id=334&ryba=Leucaspius_delineatus_Slonecznica (2013/10/23 20:26)

Majster 81


Witaj , jeżeli masz takowe informacje podaj przydają się nam , z tego co mi wiadomo NIE JEST  no chyba , że mogę się mylić i o czymś nie wiedzieć , chociaż nie sądzę . Pozdrawiam (2013/10/23 20:28)

Rubinho


Słonecznica od 2004 r nie jest rybą prawnie chronioną w Polsce więc śmiało można na nią łowić co sam czynię :D Wiem, że w RAPR jest jako chroniona, ale jak to gdzies przeczytałem ustawa niższej rangi podporządkowuje się wyższej :) (2013/10/23 20:31)

CZzesio


RAPR 2013 rok  LINK
5.
Zakazowi połowów wędkarskich podlegają następujące gatunki ryb i minogów prawnie chronionych:
– alosa,
– babka czarna,
– babka czarnoplamka,
– babka mała,
– babka piaskowa,
– ciosa,
– dennik,
– głowacz pręgopłetwy,
– głowacz białopłetwy,
– igliczniowate – wszystkie gatunki,
– jesiotr zachodni, jesiotr ostronosy,
– kiełb białopłetwy,
– kiełb Kesslera,
– kozy – wszystkie gatunki,
– kur rogacz,
– minogi – wszystkie gatunki,
– parposz,
– piekielnica
– piskorz,
– pocierniec,
– różanka,
– strzebla błotna,
– śliz (2013/10/23 20:49)

Halny


Zapraszam na nasza stronę gdzie są ryby występujące w Polsce i dane dotyczące tychże ryb-najnowsze wydanie PZW:

http://sdrv.ms/1aKTrGd

PS. Słonecznica nie jest pod ochroną. 

(2013/10/24 09:35)

ryukon1975


RAPR 2013 rok  LINK
5.
Zakazowi połowów wędkarskich podlegają następujące gatunki ryb i minogów prawnie chronionych:
– alosa,
– babka czarna,
– babka czarnoplamka,
– babka mała,
– babka piaskowa,
– ciosa,
– dennik,
– głowacz pręgopłetwy,
– głowacz białopłetwy,
– igliczniowate – wszystkie gatunki,
– jesiotr zachodni, jesiotr ostronosy,
– kiełb białopłetwy,
– kiełb Kesslera,
– kozy – wszystkie gatunki,
– kur rogacz,
– minogi – wszystkie gatunki,
– parposz,
– piekielnica
– piskorz,
– pocierniec,
– różanka,
– strzebla błotna,
– śliz

 


 

 

Dodam tylko że każdy okręg PZW ma swoje przepisy i jeśli ktoś by łowił np. na wodach PZW Okręgu Rzeszów to do tej listy jaką wkleił CZesio musiałby dopisać kilka gatunków ryb.

:) ale wokoło jest wesoło

(2013/10/24 09:48)

u?ytkownik97760


Witaj
Słonecznica jest pod całkowitą ochroną i niemożna na nia łowić .


Hehe i ma wymiar ochronny 31,2 mm oraz okres ochronny od 29 do 31 Lutego:) (2013/10/24 15:00)

Kacper457


Słonecznica nie jest pod ochroną ,ale wielu ludzi będzie mówiło że jest. (2013/11/03 19:34)