Slidery - i nie tylko?!

/ 5 odpowiedzi
Witam wszystkich kolegów, a szczególnie spinningistów, obecnie rynek jest pełen różnorodnych przynęt spinningowych. Jednymi z nich są woblery... na rynku znajdują się slidery głównie firmy SALMO. Zastanawiam się nad zakupem takiego woblera, co mi panowie doradzą czy są warte swojej ceny i jakie wybrać - tonące czy pływające?Jak skutecznie nimi łowić? Na jakie ryby mogę się z nimi nastawiać?Proszę o porady gdyż nie wiem czy spełnią moje oczekiwania czy nie?
Zamierzam głównie łowić na płyciźnie za główką oraz średnio głębokim jeziorze (do 2,5m)?
PSZ chęcią poznam Wasze doświadczenia na temat woblerów dwuczęściowych i trzyczęściowych - czy są lepsze od tych tradycyjnych, jeśli tak to w czym? A popery czy naprawdę są szczupakowymi kilerami?   
Bardzo proszę o porady gdyż przez zimę chciałbym uzupełnić mój woblerowy arsenał - z góry dziękuję ;).

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mopsik


dołączam sie do prośby.Zastanawiam się nad slidem Salmo...i upodobałem sobie te w kolorach holograficznych...na początek małe rozmiary..myśle tak do 6-7 cm...jakieś opinie już wędkujących na te przynenty? Razem z kolegą tworzącym ten post będziemy wdzieczni..tak yślę (2011/12/31 19:51)

Draq


Łowię na wobki salmo. Co prawda dopiero na slidery się uczę łowienia, ale wcześniej łowiłem na zwykłe. I na te najmniejsze hornety 2-3cm brały małe klenie i okonie na kolory hgs (holo.) i dace i blue dace i yellow dace. Na okonia można stosować też z powodzeniem wobki 5cm w tych samych kolorach oraz hp. Sliderów używam pływających bo łowię na ok 1,5-2m głębokości. Kolory jakich używam to rhp rsh czasami gs. Wersje 5cm, głównie biorą okonie, czasami jakiś średni szczupak. (2011/12/31 20:37)

irex


Nie wiem jak slidery sprawdzają się w rzekach ,natomiast na jeziorze to główna przynęta na okazałe szczupaki.Długo nie chciałem się do nich przekonać ale ale po kilku latach batów jakie dostawałem od znajomych spróbowałem i ja.Na szczupłego używaliśmy takie od 12 cm wzwyż.Rzadkością było złowienie niewymiarowych.Jeśli chodzi o popery są skuteczne ale niestety nie zawsze.Z jakiś bliżej mi nieznanych powodów jednego dnia walą w nie jak głupie ,a drugiego wcale(biorąc na inne przynęty). (2011/12/31 21:23)

mopsik


a próbowali Panowie holograficzne? jak one się sprawują?Blisko im do oryginału...czy mimo wszystko początkującemu radzicie naturalne ? (2011/12/31 22:05)

czapliniaczek1997


Więc chyba kupię sobie slidera i popera, nie wiem tylko w jakich kolorach podobnie jak kolega mopsik Ja nastawiam się na szczupaka, ale z chęcią spróbował bym na suma (wiem, że na żer wychodzą za drobnicą na płytkie wody) i bolka -mam jakieś szanse na te dwie ostatnie. Czy slider jest skuteczniejszy w kolorach naturalnych czy takich bardziej wariackich ;p? (wiem że od ryby i akwenu to zależy) ale jakie panowie mają doświadczenia? Co do popera to... wiem od kolegów, że najlepsze są takie z jaskrawym brzuszkiem, to prawda? (2012/01/01 18:24)