Zaloguj się do konta

Slider-można dociążyć?

utworzono: 2010/09/26 10:01
MARAS-1970

mam pytanie,czy mozna dociazyc slidera by glebiej schodzil?
[2010-09-26 10:01]

saw

Slider sam schodzi, nie podczas prowadzenia ale podczas opadu. Ja osobiście jeśli chcę głębiej poprowadzić, po zarzuceniu czekam chwilę w zależności od głębokości na jakiej łowie a następnie prowadzę. Efekt jest taki jak poniżej i szczupak oczywiście też:)) [2010-09-26 13:34]

MARAS-1970

dzieki za odp pozdro.
[2010-09-26 14:35]

Dobrym sposobem ,niestety na stałe,jest zrobienie idealnie w osi ,idealnie centrycznie,otworu wiertarką tak na 2cm i wmontowanie dodatkowego obciążenia.Przerabiając jakieś swoje slidery,używam z reguły wiertła nr 6 i pałeczek tyrolskich jako dociążnik,idealnie pasują na srednicę,odchodząc z ob,od środka w kierunku przodu slider lepiej nurkuje.Schodzi głową nieco w dół,świetnie lusterkując.W drugą mańkę wiercąc,mamy efekt osiadania na ogon pod kątem ok 45 st.Odwierty oczywiście robimy z dołu,jakby co,delikatnie i precyzyjnie,potem lakierkiem.
[2010-10-07 14:53]

jeżeli mówimy o sliderach salmo to schodzą na dno tonące slidery z literką S

pływające z literką F nie opadają na dno tylko pracują przy powieżchni

pozdro

[2010-10-07 15:34]

MARAS-1970

wlasnie mam te z literka s one raczej smigaja po powirzchni
[2010-10-07 19:33]

Romuald55

Gotowych sliderów nie warto przerabiać.Żle umieszczone obciążenie może spowodować złą pracę a co za tym idzie nieskuteczność.Można kupić o różnych obciążeniach lub pływające.Poszukaj na internecie pod hasłem "jerki"jak się je robi.Mając taką wiedzę zrobisz sobie sam lub umiejętnie dociążysz. [2010-10-07 19:38]

arekde

Oczywiście, że można dociążyć....wystarczy kupić lametę ołowianą. Są różnej gubości

( i masie). Koszt 3-3,5 zł za 0,5m. Nawijamy na trzonek obu kotwic i już. Proste i naprawdę bardzo skuteczne.

[2010-10-07 20:13]

Lameta powoduje zaburzenia pracy podczas jerkowania,slider łapie linkę przed sobą,no chyba że ktoś nim spinninguje ale to inna bajka.Co zaś się tyczy przeróbki to powiem jeszcze tyle że jeśli ktoś ma na składzie 2-3 modele to czysty bezsens,biorąc się jednak na poważnie za jerking warto mieć modele o różnej pracy,takie same,a każdy co innego potrafi.Oferta handlowa sliderów nie powala różnorodnością i specyfiką pracy,kolorystycznie owszem ,ale nie oto w tym chodzi.Tak na marginesie dodam że zrobienie dobrego,łownego jerka to betka,wobki są o niebo trudniejsze w dopracowaniu.Na portalu Jerkbait.pl macie krok po kroku cały etap,warto spróbować .
[2010-10-07 20:49]