Zaloguj się do konta

Śląsk - podsumowanie sezonu

utworzono: 2012/10/22 20:12
gaardian

Panie i panowie.... Sezon chyli się ku końcowi, choć dla niektórych te ostatnie chwile to najlepszy okres podczas wędkarskiego roku.
Z racji tego iż coraz częściej słychać z ust kolegów po kiju że z roku na rok z braniami jest coraz gorzej,postanowiłem zapytać naszych forumowiczów jak oni to widzą z punktu własnego doświadczenia.
Zatem zapraszam do podzielenia się efektami tegorocznych połowów tzn. pochwalcie się ile i jakie ryby udało Wam się doholować do brzegu w tym roku bez względu czy ryba była zabierana czy wypuszczana,generalnie chodzi o zobrazowanie ilości brań i okresów w jakich one następowały .

Zacznę jako pierwszy:

-około 40 karpi - większość w maju i lipcu
-7 szczupaków - środek sezonu
-3 sandacze - październik
-około 15 jazi - środek sezonu
-około 5 płoci - wiosna
- 1 sum - pod koniec lata

Większość ryb wróciła do wody
[2012-10-22 20:12]

berthold

rok kompletnie pod psem jeszcze gorszy niż zeszły wypadów może ze 100 parę nocek wisła odra kozłowa pszczyna pławniowice kompletne dno może na łące w pszczynie coś tam połapałem leszczy ale nawet nie wartych tej nazwy raczej leszczyków 30-35 cm
[2012-10-22 20:27]

89krzysztof

Sezon w pełni, do zakończenia pozostało jeszcze ponad 2 miesiące. 
Sandacz wymiarowy 48, póki co. Reszty nie liczyłem ;)  [2012-10-22 20:54]

gaardian

no nie źle... myślałem że moje wyniki są słabe
[2012-10-22 22:47]

89krzysztof

48 sztuk. Żeby nie było wątpliwości, aczkolwiek nie wiem czy kogokolwiek to obchodzi. Bo widzę, ze frekwencja w tym temacie znikoma.  [2012-10-22 22:57]

zbynio5o

Witaj Grzegorz i inni :) A gdzieś tyle ryb nałowił ?  ( karpi) Jakoś trudno mi uwierzyć że na wodach Pzw.  Pytam ale nie bój sie, wiesz że ja jestem wierny jednej wodzie :))) [2012-10-22 23:02]

gaardian

Witaj Grzegorz i inni :) A gdzieś tyle ryb nałowił ?  ( karpi) Jakoś trudno mi uwierzyć że na wodach Pzw.  Pytam ale nie bój sie, wiesz że ja jestem wierny jednej wodzie :)))

Zbyszku ja też jestem wierny jednemu zbiornikowi i to właśnie tam i jest to jeszcze PZW... Coś przebąkują że kończy się tam dzierżawa i przyszły rok stoi pod znakiem zapytania. Jeśli okaże się że PZW nie przedłuży tej dzierżawy to Twoja woda będzie też moją :))

[2012-10-23 06:55]

perwer

Mysle że w dziale :Z wędkami na Śląsku - Wasze relacje,dokonam tez podsumowania całego sezonu.Jednak teraz to jeden z bardziej łownych okresów i ciezko juz podsumować rok,gdzie jeszcze kilka szczupaków ,jazi i sandaczów może wpaść.Pierwsze skucie wody lodem juz może dać czas do refleksji.
Natomiast jak juz cos podsumowac to rok do tej pory nie był taki zły .
Wiosna to przede wszystkim jazie i dorodne płocie .Sporo jazia i to na skałce,gdzieś tam jeszcze ,ale najwięcej na Brandce .
Lato to może z 7-8 karpi ,pare szczupaczków -ani jeden miarowy -troche wzdręg ,płotek .Jeden dzień na kolejorzu ładnie mnie zaskoczył duplami po 30cm i to jeden za drugim ,na Brandce kilka dubli 40cm ,troche leszcza i leszczyka ,no i pierwsze wegorze w życiu.
Wczesna jesień i teraz to pierwsze sandacze w zyciu(sporo tych życiówek he he-widac ubogi był ze mnie wędkarz) i to od razu dość sporo  i ostatnio dość fajne płocie i mega okonie.Na zębatego jeszcze sie nie nastawiałem.
[2012-10-23 07:01]

Imatyta

Patrząc na prognozę pogody na najbliższe tygodnie, to nie będzie jakichkolwiek warunków do łowienia ryb, no chyba że ktoś lubi marznąć. Średnia przewidywana temperatura na najbliższe 3 tygodnie to 4-5C. Trochę to dziwne że zamiast łagodnie przejść z lata na jesień, to jest to przejście lata na zimę. Istna masakra, a ja chciałem jeszcze pojeździć na rybki, a nawet miałem plany na zbliżającą się Sobotę. Chyba już po łowieniu :( Zostanie tylko możliwość łowienia pod lodem, albo marznięcia w temperaturze blisko 0.
[2012-10-23 09:45]

gaardian

Jeśli ktoś planuje zakup łódki zdalnie sterowanej lub pontonu do wywózki to może warto się zastanowić...
Właśnie pokazał się nowy regulamin na 2013 rok. Jedni się ucieszą a inni ....no cóż..

http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/2627/____zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2013
[2012-11-20 19:48]

Imatyta

Jeśli ktoś planuje zakup łódki zdalnie sterowanej lub pontonu do wywózki to może warto się zastanowić...
Właśnie pokazał się nowy regulamin na 2013 rok. Jedni się ucieszą a inni ....no cóż..

http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/2627/____zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2013

Okres ochronny szczupaka do 31 Maja...czyli nici ze sinningu na majówce :P W sumie może i dobrze. Ale czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego trzeba opuścić łowisko po złowieniu np. 2 karpi itd.? A co jeśli chcę dalej łowić, a nie brać? Nie rozumie gdzie tu jakiś sens. [2012-11-21 11:05]

89krzysztof

Okres ochronny szczupaka do 31 Maja...czyli nici ze sinningu na majówce :P W sumie może i dobrze. Ale czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego trzeba opuścić łowisko po złowieniu np. 2 karpi itd.? A co jeśli chcę dalej łowić, a nie brać? Nie rozumie gdzie tu jakiś sens.

Ale przecież szczupak nie wszędzie ma okres ochronny do 31 maja. Możesz w długi weekend majowy iść na niego polować w miejsca nieobjęte tym przepisem.
[2012-11-21 12:55]

Imatyta

Okres ochronny szczupaka do 31 Maja...czyli nici ze sinningu na majówce :P W sumie może i dobrze. Ale czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego trzeba opuścić łowisko po złowieniu np. 2 karpi itd.? A co jeśli chcę dalej łowić, a nie brać? Nie rozumie gdzie tu jakiś sens.

Ale przecież szczupak nie wszędzie ma okres ochronny do 31 maja. Możesz w długi weekend majowy iść na niego polować w miejsca nieobjęte tym przepisem.

No tak LOL Srki :P [2012-11-21 13:05]

bonek18

Ja byłem kilkanaście razy i bez efektów. Z miarowych rybek to 3 szczupaki w okresie wrzesien pazdziernik, 1lin i kilka pstrążków potokowych. Po za tym jakieś drobne płoteczki i leszczyki nie warte uwagi. I trochę okoni koło 30cm. Też wszystko wracało do wody, ( po za 3sztukami)  [2012-11-21 13:08]

Woa-VooDoo

Chłopaki mogą sobie już pontony po sprzedawać , zakaz wywózki na wszystkich zbiornikach zaporowych :) Zostaje rzucanie z ręki.
Dobrze, że w regulaminie jest zapis "wywóz" przynęty i zanęty co oznacza jednocześnie, że dalej mogę w spodniobutach wynosić zestawy po 300 m. [2012-11-21 15:37]

Piotr 53

Witam kolegów, może i ja dodam trochę do powyższych postów, zacznę od tego że łowię raczej ryby spokojnego żeru a najczęściej trafiały mi się Jazie i Leszcze bo też na nie się na ogół nastawiam, Pszczynka to wiosną jazie 6 szt ponad 40cm i znacznie więcej takich w okolicy 35cm ale tych nie liczę bo wypuszam takie maluchy bez mierzenia i wpisywania do rejestru zaraz po złowieniu, na Pszczynce padło też kilka leszczy ponad 40 cm, na Goczałkowicach leszcze tylko 5 szt przekroczyło 40cm ale 35/37cm było całkiem sporo, no i Łąka, tutaj leszczy w takich w granicach 40/50 było sporo sory ale nie liczyłem i tak większość złowionych wracała do wody i niestety nie trafiła mi się w zeszłym sezonie ani jedna ryba z nazwijmy to górnej półki jeśli nie liczyć sandacza na pszczynce w kwietniu 60cm oczywiście wrócił do wody, nowy sezon nowe nadzieje, zobaczymy, pozdrawiam. [2013-03-29 10:35]