Śląsk - podsumowanie sezonu

/ 15 odpowiedzi
G M

Panie i panowie.... Sezon chyli się ku końcowi, choć dla niektórych te ostatnie chwile to najlepszy okres podczas wędkarskiego roku.
Z racji tego iż coraz częściej słychać z ust kolegów po kiju że z roku na rok z braniami jest coraz gorzej,postanowiłem zapytać naszych forumowiczów jak oni to widzą z punktu własnego doświadczenia.
Zatem zapraszam do podzielenia się efektami tegorocznych połowów tzn. pochwalcie się ile i jakie ryby udało Wam się doholować do brzegu w tym roku bez względu czy ryba była zabierana czy wypuszczana,generalnie chodzi o zobrazowanie ilości brań i okresów w jakich one następowały .

Zacznę jako pierwszy:

-około 40 karpi - większość w maju i lipcu
-7 szczupaków - środek sezonu
-3 sandacze - październik
-około 15 jazi - środek sezonu
-około 5 płoci - wiosna
- 1 sum - pod koniec lata

Większość ryb wróciła do wody
berthold


rok kompletnie pod psem jeszcze gorszy niż zeszły wypadów może ze 100 parę nocek wisła odra kozłowa pszczyna pławniowice kompletne dno może na łące w pszczynie coś tam połapałem leszczy ale nawet nie wartych tej nazwy raczej leszczyków 30-35 cm (2012/10/22 20:27)

89krzysztof


Sezon w pełni, do zakończenia pozostało jeszcze ponad 2 miesiące. 
Sandacz wymiarowy 48, póki co. Reszty nie liczyłem ;)  (2012/10/22 20:54)

gaardian


no nie źle... myślałem że moje wyniki są słabe (2012/10/22 22:47)

89krzysztof


48 sztuk. Żeby nie było wątpliwości, aczkolwiek nie wiem czy kogokolwiek to obchodzi. Bo widzę, ze frekwencja w tym temacie znikoma.  (2012/10/22 22:57)

zbynio5o


Witaj Grzegorz i inni :) A gdzieś tyle ryb nałowił ?  ( karpi) Jakoś trudno mi uwierzyć że na wodach Pzw.  Pytam ale nie bój sie, wiesz że ja jestem wierny jednej wodzie :))) (2012/10/22 23:02)

gaardian


Witaj Grzegorz i inni :) A gdzieś tyle ryb nałowił ?  ( karpi) Jakoś trudno mi uwierzyć że na wodach Pzw.  Pytam ale nie bój sie, wiesz że ja jestem wierny jednej wodzie :)))



Zbyszku ja też jestem wierny jednemu zbiornikowi i to właśnie tam i jest to jeszcze PZW... Coś przebąkują że kończy się tam dzierżawa i przyszły rok stoi pod znakiem zapytania. Jeśli okaże się że PZW nie przedłuży tej dzierżawy to Twoja woda będzie też moją :)) (2012/10/23 06:55)

perwer


Mysle że w dziale :Z wędkami na Śląsku - Wasze relacje,dokonam tez podsumowania całego sezonu.Jednak teraz to jeden z bardziej łownych okresów i ciezko juz podsumować rok,gdzie jeszcze kilka szczupaków ,jazi i sandaczów może wpaść.Pierwsze skucie wody lodem juz może dać czas do refleksji.
Natomiast jak juz cos podsumowac to rok do tej pory nie był taki zły .
Wiosna to przede wszystkim jazie i dorodne płocie .Sporo jazia i to na skałce,gdzieś tam jeszcze ,ale najwięcej na Brandce .
Lato to może z 7-8 karpi ,pare szczupaczków -ani jeden miarowy -troche wzdręg ,płotek .Jeden dzień na kolejorzu ładnie mnie zaskoczył duplami po 30cm i to jeden za drugim ,na Brandce kilka dubli 40cm ,troche leszcza i leszczyka ,no i pierwsze wegorze w życiu.
Wczesna jesień i teraz to pierwsze sandacze w zyciu(sporo tych życiówek he he-widac ubogi był ze mnie wędkarz) i to od razu dość sporo  i ostatnio dość fajne płocie i mega okonie.Na zębatego jeszcze sie nie nastawiałem. (2012/10/23 07:01)

Imatyta


Patrząc na prognozę pogody na najbliższe tygodnie, to nie będzie jakichkolwiek warunków do łowienia ryb, no chyba że ktoś lubi marznąć. Średnia przewidywana temperatura na najbliższe 3 tygodnie to 4-5C. Trochę to dziwne że zamiast łagodnie przejść z lata na jesień, to jest to przejście lata na zimę. Istna masakra, a ja chciałem jeszcze pojeździć na rybki, a nawet miałem plany na zbliżającą się Sobotę. Chyba już po łowieniu :( Zostanie tylko możliwość łowienia pod lodem, albo marznięcia w temperaturze blisko 0. (2012/10/23 09:45)

gaardian


Jeśli ktoś planuje zakup łódki zdalnie sterowanej lub pontonu do wywózki to może warto się zastanowić...
Właśnie pokazał się nowy regulamin na 2013 rok. Jedni się ucieszą a inni ....no cóż..

http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/2627/____zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2013 (2012/11/20 19:48)

Imatyta


Jeśli ktoś planuje zakup łódki zdalnie sterowanej lub pontonu do wywózki to może warto się zastanowić...
Właśnie pokazał się nowy regulamin na 2013 rok. Jedni się ucieszą a inni ....no cóż..

http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/2627/____zasady_wedkowania_w_okregu_katowice_w_2013


Okres ochronny szczupaka do 31 Maja...czyli nici ze sinningu na majówce :P W sumie może i dobrze. Ale czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego trzeba opuścić łowisko po złowieniu np. 2 karpi itd.? A co jeśli chcę dalej łowić, a nie brać? Nie rozumie gdzie tu jakiś sens. (2012/11/21 11:05)

89krzysztof




Okres ochronny szczupaka do 31 Maja...czyli nici ze sinningu na majówce :P W sumie może i dobrze. Ale czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego trzeba opuścić łowisko po złowieniu np. 2 karpi itd.? A co jeśli chcę dalej łowić, a nie brać? Nie rozumie gdzie tu jakiś sens.



Ale przecież szczupak nie wszędzie ma okres ochronny do 31 maja. Możesz w długi weekend majowy iść na niego polować w miejsca nieobjęte tym przepisem. (2012/11/21 12:55)

Imatyta


Okres ochronny szczupaka do 31 Maja...czyli nici ze sinningu na majówce :P W sumie może i dobrze. Ale czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego trzeba opuścić łowisko po złowieniu np. 2 karpi itd.? A co jeśli chcę dalej łowić, a nie brać? Nie rozumie gdzie tu jakiś sens.



Ale przecież szczupak nie wszędzie ma okres ochronny do 31 maja. Możesz w długi weekend majowy iść na niego polować w miejsca nieobjęte tym przepisem.


No tak LOL Srki :P (2012/11/21 13:05)

bonek18


Ja byłem kilkanaście razy i bez efektów. Z miarowych rybek to 3 szczupaki w okresie wrzesien pazdziernik, 1lin i kilka pstrążków potokowych. Po za tym jakieś drobne płoteczki i leszczyki nie warte uwagi. I trochę okoni koło 30cm. Też wszystko wracało do wody, ( po za 3sztukami)  (2012/11/21 13:08)

Woa-VooDoo


Chłopaki mogą sobie już pontony po sprzedawać , zakaz wywózki na wszystkich zbiornikach zaporowych :) Zostaje rzucanie z ręki.

Dobrze, że w regulaminie jest zapis "wywóz" przynęty i zanęty co oznacza jednocześnie, że dalej mogę w spodniobutach wynosić zestawy po 300 m. (2012/11/21 15:37)

Piotr 53


Witam kolegów, może i ja dodam trochę do powyższych postów, zacznę od tego że łowię raczej ryby spokojnego żeru a najczęściej trafiały mi się Jazie i Leszcze bo też na nie się na ogół nastawiam, Pszczynka to wiosną jazie 6 szt ponad 40cm i znacznie więcej takich w okolicy 35cm ale tych nie liczę bo wypuszam takie maluchy bez mierzenia i wpisywania do rejestru zaraz po złowieniu, na Pszczynce padło też kilka leszczy ponad 40 cm, na Goczałkowicach leszcze tylko 5 szt przekroczyło 40cm ale 35/37cm było całkiem sporo, no i Łąka, tutaj leszczy w takich w granicach 40/50 było sporo sory ale nie liczyłem i tak większość złowionych wracała do wody i niestety nie trafiła mi się w zeszłym sezonie ani jedna ryba z nazwijmy to górnej półki jeśli nie liczyć sandacza na pszczynce w kwietniu 60cm oczywiście wrócił do wody, nowy sezon nowe nadzieje, zobaczymy, pozdrawiam. (2013/03/29 10:35)